Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Пеша ли ходихте до гейта? Поне така беше преди 5-6 години, когато кацнахме с Бритиш. От високата влажност веднага ми се запоти обектива.

 

Само хубави емоции от тук нататък!

Редактирано от infinity
Връзка към мнение
Дани Магелани

Да, слизаш от самолета и пеш, даже на бегом, докато не си станал мокър. И тъй като няма таксита, автобусите се движат на високосна година, от информация звъниш на хотела да си те приберат, докато не си изтекъл в океана. Топло и влажно,и добре че има облаци понякога.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

При билети, купени директно от сайта на FlyDubai, промени не могат да се правят чрез българския офис.

 

За сметка на това може да се действа по имейл: letstalk@flydubai.com - не е задължително обаждане до кол центъра в Дубай.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Пеша ли ходихте до гейта? Поне така беше преди 5-6 години, когато кацнахме с Бритиш. От високата влажност веднага ми се запоти обектива.

 

Само хубави емоции от тук нататък!

На това летище винаги е пеша :) То е толкова малко, че самолетите кацат почти във водата :) Ако си на плажа в Хулумале можеш да ги наблюдаваш като на кино :) 

Има проект за реновиране на летището, който ще започне скоро и няма да изглежда така. Първо явно моста ще построят. 

Да, слизаш от самолета и пеш, даже на бегом, докато не си станал мокър. И тъй като няма таксита, автобусите се движат на високосна година, от информация звъниш на хотела да си те приберат, докато не си изтекъл в океана. Топло и влажно,и добре че има облаци понякога.

Това за такситата ще го проверя. Няма как да няма таксита. От Хулумале до летището ходят на 100 %. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мисля, че имаме новина. Така е на тези ширини. А в Дубай е по-зле.Да сме си седяли на Витоша.

Дани, ти пристигна ли вече в хотела?

Връзка към мнение
Дани Магелани

 

При билети, купени директно от сайта на FlyDubai, промени не могат да се правят чрез българския офис.

 

За сметка на това може да се действа по имейл: letstalk@flydubai.com - не е задължително обаждане до кол центъра в Дубай.

Може би аз не обясних добре.Когато правих смяна на датите не ме пускаше да сменя правия полет преди да съм сменила обратния. Те ми обясниха как да стане и дори предложиха ако не стане, да помогнат. Аз се справих сама

. Но билетът от 490 скочи на 630 евро. Вече нямаше прпмоция и още такси се добавиха.

Дани, ти пристигна ли вече в хотела?

Още не. На острова до летището изчаках пристигането на другите и утре отиваме на Маафуши.

От там ще правим еднодневни трипчета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При билети, купени директно от сайта на FlyDubai, промени не могат да се правят чрез българския офис.

 

За сметка на това може да се действа по имейл: letstalk@flydubai.com - не е задължително обаждане до кол центъра в Дубай.

Преди няколко месеца ми промениха полетите и свързването с тях на имейл се оказа абсолютно невъзможна мисия.Единствено по телефона успях да комуникирам с тях,като доста упорито отказваха връщане на пари-само под формата на ваучер или промяна да полета по твое желание без промяна в цената .Дано си извадил повече късмет

Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди няколко месеца ми промениха полетите и свързването с тях на имейл се оказа абсолютно невъзможна мисия.Единствено по телефона успях да комуникирам с тях,като доста упорито отказваха връщане на пари-само под формата на ваучер или промяна да полета по твое желание без промяна в цената .Дано си извадил повече късмет

 

На този етап потвърждавам казаното от теб. Мина 1 седмица и още не са отговорили на имейла ми. Обаче ще им пиша поне още 2-3 пъти преди да прибягна до телефона, тъй като пътуването ми е чак през март и има доста време.

 

Иначе е ясно, че те пари не връщат - такава им е политиката открай време. Ама аз и не си ги търся, просто искам да ми сменят единия полет след проомяната на графика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На този етап потвърждавам казаното от теб. Мина 1 седмица и още не са отговорили на имейла ми. Обаче ще им пиша поне още 2-3 пъти преди да прибягна до телефона, тъй като пътуването ми е чак през март и има доста време.

 

Иначе е ясно, че те пари не връщат - такава им е политиката открай време. Ама аз и не си ги търся, просто искам да ми сменят единия полет след проомяната на графика.

 

Непонятно ми е в началото на 21-ви век, когато всички авиокомпании се опитват да си намалят разходите защо изискват свързването с човек от кол центъра в такива случаи. Не би трябвало да е супер сложно онлайн да може да си избереш алтернативен полет или друга опция. Анулиране на полет при компания с размера на Flydubai вероятно се случва поне 40-50 пъти годишно. Ако средно на полет има по 150-200 души. Това са до 10 000 излишни телефонни разговора или размяна на мейли с клиенти. Ако един клиент отнема само 5-10 минути, това са 800 -1600 работни часа или 100-200 работни дни и то при положение, че разговорите са разположени равномерно. Реално поне един екип от 5-10 души трябват за да може да се поеме натоварването при масово анулиране на полети поради стачка, лоши метеорологични условия и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Относно изискването на рефънд от flydubai при промяна в графика явно е възможно, ако се понатиснат малко повечко. Пускам кореспонденцията на един приятел, който е имал подобни премеждия с тях. 

 

Първи имейл:

 

 

 

Изпратен: петък, 16 октомври 2015 г. 13:39
Тема: 4F39SD/ FZ - 758 SOF DXB 25 NOVEMBER CANCELLATION

Dear On duty,
Due to the cancellation of the FZ 758 SOF DXB on the 25th of NOV I would like to know what are the other possibilities to return our money back/ use the amount for a flight with Fly Dubai for another remember of our family.
My father is not planning to travel to DXB in the next 12 months and the dates before and after from the initial reservation are not suitable for him.
We will accept :
1. The full refund of the amount spend for the cancelled flight.
2.  A voucher under the name of another member of our family.
Thank you for your time.
Kind regards,
xxx

 

Втори имейл, след като на първия няма отговор, 4 дни по-късно:

 

 

 

Dear FlyDubai team,
We have not yet received an answer and this becomes rather urgent as we need to book another flight to Dubai with another airline and prices are quickly going up. 
Please inform us immediately how and when we can receive the refund. It is unacceptable that you cancel a flight and you are not answering. If a full refund is not offered we will bring this up to the Ministry of Transport, Information Technologies and Communications, Directorate General, Civil Aviation Administration, Sofia, Bulgaria and use regulation Passenger rights in case of denied boarding, downgrading, cancellation or long delay of their flight under Regulation (EC) 261/2004.
Thank you. 
Regards, 

 

Техният отговор, едва няколко часа по-късно:

 

 

Hello ххх,

 
Thank you for your email regarding the booking cancellation.
 
Unfortunately, we've had to cancel your flight. We understand that this is inconvenient and apologise for the disruption to your travel plans.
 
We will refund you the full amount to your credit card as exception, the refund will take 4 - 5 weeks to reflect to your bank account.
 
We thank you for understanding.

 

Парите са пристигнали по картата още на следващия ден. Имейла за комуникация е следния:  letstalk@flydubai.com

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте , 

 

Имам едно питане, защото напоследък не ми остава време и ми е чудно дали има смисъл да се занимавам.

Та:

 

Outbound:  Male   Depart:   04  February  2017 (Saturday) Flight no. Departing Arriving Duration FZ -555
flydubai Male
22:15   04  February  2017 Colombo
00:10   05  February  2017 1 Hour  25 Minutes FZ -555
flydubai Colombo
01:10   05  February  2017 Dubai Intl Airport Terminal 2
04:50   05  February  2017 5 Hours  10 Minutes FZ -757
flydubai Dubai Intl Airport Terminal 2
10:50   05  February  2017 Sofia
14:35   05  February  2017 5 Hours  45 Minutes

 

 

Както виждате имам едно техническо спиране в Коломбо. Дали ще ми разрешат да се кача направо от там или ще ме задължат да си тръгна от  Мале. За други компании зная, че са го правили но Флай поне според БГ офиса им няма да го направят.

Ако има и малък  шанс съм съгласен да се боря.

Връзка към мнение

 

 

Както виждате имам едно техническо спиране в Коломбо. Дали ще ми разрешат да се кача направо от там или ще ме задължат да си тръгна от  Мале. За други компании зная, че са го правили но Флай поне според БГ офиса им няма да го направят.

Ако има и малък  шанс съм съгласен да се боря.

Знам, че една магеланка се пребори, но след 3 и-мейла и накрая са и се обадили по телефона и след разговора, са се навили. Но подчертавам, че преди това беше получила от онези и-мейли, че обратния полет от Мале към България се изтегля 3 часа по-рано т.е. авиокомпанията направи промяна по билета след като вече беше издаден. Сега и ние се борим за нещо подобно (ама не баш) и до момента няма никаква успеваемост ;(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Знам, че една магеланка се пребори, но след 3 и-мейла и накрая са и се обадили по телефона и след разговора, са се навили. Но подчертавам, че преди това беше получила от онези и-мейли, че обратния полет от Мале към България се изтегля 3 часа по-рано т.е. авиокомпанията направи промяна по билета след като вече беше издаден. Сега и ние се борим за нещо подобно (ама не баш) и до момента няма никаква успеваемост ;(

 

 

Яничка бях сигурен , че ще отговориш. :P  

При мен също има промяна освен, че е 3 часа по-рано полета, в първоначалния вариант нямаше техническото спиране в Коломбо. Ще бъде ли удобно да споделиш на кой имейл пишеш ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка бях сигурен , че ще отговориш. :P  

При мен също има промяна освен, че е 3 часа по-рано полета, в първоначалния вариант нямаше техническото спиране в Коломбо. Ще бъде ли удобно да споделиш на кой имейл пишеш ти.

Брей, толкова ли съм прозрачна :)

Това е мейлът - letstalk@flydubai.com, в зависимост от натовареността отговорят до 3-4 дни, ама може и повече...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Няма да я бъде линията им до Гоа. Освен пълно връщане на платеното предложиха премаршрутиране, но само до друг град в Индия (аз исках Коломбо :rolleyes: ). Та май ще се ходи в Керала тази зима  :blush:

Поради припряност комуникацията я свършихме по телефона. :lol:

Връзка към мнение

Да споделя и аз личен опит по темата за комуникацията с Fly Dubai. След месец и половина писане на мейли и чакане на бааавен отговор, днес благодарение на Skype кредитите на Desi75 говорих с Fly Dubai три пъти. Накрая ме свързаха и със супервайзер, който въпреки че беше много любезен и се опита да помогне, отговорът си остана само: канселиране на настоящите ни полети и получаване на ваучер за съответната им цена, с който да си купим желаните полети (това в никакъв случай не ни устройва, защото цената на желания полет в момента е точно двойна) или смяна на датите. Беше безуспешно, но сега поне сме спокойни, че опитахме и че шанс да стане нашето не е имало, след като получихме толкова много откази.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да споделя и аз личен опит по темата за комуникацията с Fly Dubai. След месец и половина писане на мейли и чакане на бааавен отговор, днес благодарение на Skype кредитите на Desi75 говорих с Fly Dubai три пъти. Накрая ме свързаха и със супервайзер, който въпреки че беше много любезен и се опита да помогне, отговорът си остана само: канселиране на настоящите ни полети и получаване на ваучер за съответната им цена, с който да си купим желаните полети (това в никакъв случай не ни устройва, защото цената на желания полет в момента е точно двойна) или смяна на датите. Беше безуспешно, но сега поне сме спокойни, че опитахме и че шанс да стане нашето не е имало, след като получихме толкова много откази.

Яничка, а вие защо ще сменяте датите?Или те направиха промяна, която не те устройва?

Връзка към мнение

Яничка, а вие защо ще сменяте датите?Или те направиха промяна, която не те устройва?

Ние дати не искаме да сменяме, просто те това ни предложиха. Всъщност идеята беше да пробваме да извлечем полза от промяната, която направиха след закупуване на билетите - изместиха полета навръщане с 3 часа по-рано и направиха спиране в Коломбо, което преди това го нямаше. Обяснихме им колко зле се отразява на програмата ни това изместване с 3 часа и искахме промяна на полета от София до Мале да стане от София до Коломбо, защото така или иначе има stopover в Коломбо. Знаехме, че нямаме шансове, но бяхме длъжни да пробваме :)

Връзка към мнение

Да споделя и аз личен опит по темата за комуникацията с Fly Dubai. След месец и половина писане на мейли и чакане на бааавен отговор, днес благодарение на Skype кредитите на Desi75 говорих с Fly Dubai три пъти. Накрая ме свързаха и със супервайзер, който въпреки че беше много любезен и се опита да помогне, отговорът си остана само: канселиране на настоящите ни полети и получаване на ваучер за съответната им цена, с който да си купим желаните полети (това в никакъв случай не ни устройва, защото цената на желания полет в момента е точно двойна) или смяна на датите. Беше безуспешно, но сега поне сме спокойни, че опитахме и че шанс да стане нашето не е имало, след като получихме толкова много откази.

Ваучерите категорично не са вариант и за нас.

Днес пак си гукахме по телефона. Нардихме полетите и всичко... и изведнъж пак нещо не се получи. Казаха да се обадя след първи октомври... оправданието беше толкова неясно, че още не мога да разбера, на какво запецнаха този път.

Оставят много лошо впечатление- некомпетентни и роботизирани, със наизустени любезности, но фатално безрезултатни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди малко ми изпратиха СМС, че полетът ми от Ербил до Дубай е променен.

Лошо няма, но аз никога не съм буквал такъв полет ..

Май се сбъгасяха тези пичове.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А пък полетите до Гоа се завърнаха, получих е-писмо, че ще ме возят, както си е планирано :lol:

Все пак да знаете, че ако нещо ви анулират може спокойно да искате премаршрутиране/rerouting в рамките на същата държава (където е приложимо).

Връзка към мнение

Някой знае ли защо билетите на Flydubai не излизат в checkmytrip? На сайта на flydubai резервацията излиза коректно, но сега забелязох, че имам само booking reservation (6-те символа), без номер на електронен билет?

 

Поздрави

Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди малко ми изпратиха СМС, че полетът ми от Ербил до Дубай е променен.

Лошо няма, но аз никога не съм буквал такъв полет ..

Май се сбъгасяха тези пичове.

 

Сигурен ли си, че не си буквал някой полет насън?  :P

 

Майтапът настрана. За тази година FlyDubai убедително печели приза за най-некомпетентна авиокомпания: с най-чести промени в графика и с най-неефективен съпорт. Като ми минат трите предстоящи пътувания с тях след това ще ги избягвам на всяка цена. Толкова време и нерви загубих с малоумния им съпорт, че не си заслужава дребните пари, които спестих от цена на билети.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.