Прескочи до съдържание

Кола под наем през www.kemwel.com без excess


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци, днес се прибрах от Бергамо и искам да споделя съвсем пресни лични впечатления за наемане на кола през www.kemwel.com  

Малко предистория  - Като цяло, този посреднически сайт не го бях чувал, но прочетох за него по разни форуми - ползват го главно американци. Имаше полжителни отзиви, както за цените така и за обслужването им. Оказа се, че е "сестрински" сайт на доста по-известния autoeurope.com /да не се бърка с autoeuropa.com/. Готиното в офертата им освен значително по-ниската цена и това, че пише кой точно ще ти е доставчика на колата е, че предлагат оферта с "No insurance excess (deductible)" за кражба или катастрофа т.е. нямате сума която ще ви удържат от кредитната карта при инцидент. Друго което ми хареса беше, че дават възможност ако в сайта им, ако след време видиш това което си  резервирал на по ниска цена, да си промениш резервацията и да ти върнат разликата(аз го пробвах два пъти и работи). Кофтито е , че  искат да си платиш цялата сума по резервацията, но все пак няма проблем да я откажеш в срок до три дена преди началото й като ти връщат сумата. 

До тук на теория  нещата бяха красиви, но все пак имах известни съмнения дали е твърде хубаво за да е истина. И така , риск печели - риск губи, направих си аз резервацията - 220.93 USD за пет дена Compact car - Fiat 500L or similar /в крайна сметка цената стана 165 USD/. Веднага ми пратиха ваучер, с номер на резервацията, който проверих и на сайта Hertz.com  и си беше съвсем истински. Понеже тази част с нулевия ексес ми се стори твърде невероятна писах на kemwel, и ми отговориха  следното :

"The zero excess policy means that you have no excess liability amount for Collision and Damage
Waiver or Theft. They will still block €700.00 EUR on a credit card at the time of pickup for the deposit. This is in case of any damage that is not covered under your insurance package (tires, windshield,
glass are not covered under your current insurance package)"

В тази връзка си направих excess застраховка от worldwideinsure.com (ако все пак ме чарджнат нещо от рентакар компанията да имам да вземам от мними застрахователи :))  в последствие тази застраховка се оказа напълно излишна )

 

Дойде четвъртък, отидох до на офиса на Hertz на летището в Бергамо. Офиса им беше с три гишета така, че нямаше опашки /за разлика от единственото гише на Europcar на което имаше 10-на човека/. Дадох ваучера, казаха ми да не се притеснявам за щети по колата защото съм със включено "SuperCover" покритие т.е. няма никакъв ексес (по принцип за Италия Super cover покритието им било по 29 евро на ден...). Не знам дали  се бяха объркали Kemwel, с това което ми писаха за excess от 700 евро или пък Hertz,  но аз бях щастлив :). Другата приятна изненада беше, че колата която ми дадоха беше голям дизелов Ford Gaslaxy с който пътуването беше доста комфортно. В крайна сметка, след около 1300 км по Италианската и Френската ривиера тази сутрин оставих колата с пълен резервоар и една нова драскотина, а Hertz ми пратиха  мейл, че всичко е наред и нищо не дължа. Дотук добре, само дано да не излезе някоя снимка от трафик камера :).    

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...They will still block €700.00 EUR on a credit card at the time of pickup for the deposit. This is in case of any damage that is not covered under your insurance package (tires, windshield, glass are not covered under your current insurance package)"

 

 Не знам дали  се бяха объркали Kemwel, с това което ми писаха за excess от 700 евро или пък Hertz,  но аз бях щастлив :)

Това не е excess, excess е когато не ти плащат до определена сума за покрити неща.

Връзка към мнение

А каква сума ти блокираха по картата? :rolleyes:

Бяха ми блокирали единствено сумата за горивото, която сега трябва да освободят. Единственото което доплатих извън ваучера беше около 17 евро "automobile vehicle fee"

 

 

Това не е excess, excess е когато не ти плащат до определена сума за покрити неща.

Принципно аз го разбирам така: Excess е максималната сума  до която отговаряш (самоучастието което максимално могат да ти вземат) при възникване на  събитие или щета (катастрофа/кражба/вандализъм и т.н.) , което е посочено в договора. Т.е. примерно имаш excess  500 евро  за катастрофа. Когато вземеш колата ти блокират тези пари от картата. Правиш катастрофа, щетите са на примерна стойност 700 евро и съответно рентакар компанията си прибира блокираните 500 евро - а ти се оплакваш на арменския поп. За това рентакар компаниите ти предлагат разните super-duper cover застраховки, които са безбожно скъпи и са един от начините да си докарат стабилен приход. Ако човек иска да му е мирна главата си ги плаща, но те раздуват цената доста. Ако не, си поемаш риска, че може да ти излезе още по скъпо.     

Редактирано от Спас.
Връзка към мнение

Показват фирмата преди резервацията. Конкретно за Бергамо с no insurance excess оферти имаше от Hertz и Europcar. Изглеждаше ми подозрително и сайта е леко дървен, но проработи .. поне в моя случай :). Иначе и на www.autoeurope.com /сестринския им сайт/ пак излизаха подобни no excess оферти, но цените за този клас кола бяха по-високи.  Имат и опции "fully refundable excess" но тук предполагам, че не те освобождават от excess, а ти обещават, че евентуално ще ти върнат взетото при щета. Аз говоря само за оферта "no isurance excess" за кола от Hertz, какъвто беше моя случай.

Споделям, защото лично аз , не съм виждал подобни оферти при други посредници, а както знаете, самите рентакар компании режат глави за разните "super cover" застраховки ако се вземат директно от тях. Това естествено, не изключва проверката и в други сайтове :), но в този случай си признавам, че останах много доволен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.