Прескочи до съдържание

Транспорт до летище Пловдив


Препоръчани мнения

Здравейте,

на 9-ти ще летя за първи път с Райънеър от Пловдив до Франкфурт Хаан. В момента най-големите ми притеснения за как точно да стигна до летището,защото оказва се,че няма никакъв транспорт от Пловдив до самото летище.Още повече,че аз тръгвам от Бургас и първо трябва да стигна до Пловдив и оттам да стигна до летището.Някой пътувал ли е скоро от там,за да ми каже някаква актуална информация?Маршрутка,такси(коя компания,колко излиза до летището)?Благодаря предварително:)

Връзка към мнение

Здравейте,

на 9-ти ще летя за първи път с Райънеър от Пловдив до Франкфурт Хаан. В момента най-големите ми притеснения за как точно да стигна до летището,защото оказва се,че няма никакъв транспорт от Пловдив до самото летище.Още повече,че аз тръгвам от Бургас и първо трябва да стигна до Пловдив и оттам да стигна до летището.Някой пътувал ли е скоро от там,за да ми каже някаква актуална информация?Маршрутка,такси(коя компания,колко излиза до летището)?Благодаря предварително:)

Преди имаше уреден транспорт точно преди полет, но сега нзн как е. За такси от Плд препоръчвам Еко или ОК с телефони 6665 и 6155 ( код за Плд 032). Летището е на 8-9 км, а цената е някъде там -8-9 лева. Карат на 45ст./км, а извънградско увеличават получената цена с 50%
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да. Баш на толкова карат, друг телефон и фирма 9199 - Интер такси, като можеш да направиш и онлайн заявка. http://intertaxi.eu/?page_id=55 . Също карат на 0.45ст/км дневна. Мобилни телефони - 0888/82 9199 , 0878/81 9199 или 0899/ 88 9199.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

на 9-ти ще летя за първи път с Райънеър от Пловдив до Франкфурт Хаан. В момента най-големите ми притеснения за как точно да стигна до летището,защото оказва се,че няма никакъв транспорт от Пловдив до самото летище.Още повече,че аз тръгвам от Бургас и първо трябва да стигна до Пловдив и оттам да стигна до летището.Някой пътувал ли е скоро от там,за да ми каже някаква актуална информация?Маршрутка,такси(коя компания,колко излиза до летището)?Благодаря предварително :)

 

Признавам, не съм стъпвала на пловдивското летище, но като пловдивчанка си мисля и за вариант с влак до там. Разбира се всичко зависи от времето, по което пристигаш в града и с какво. Ако пътуваш от Бургас с автобус, автобусите спират в близост до Централна гара, с влак- още по-лесно, само сменяш пероните. Маршрутът за летището е по линията Пловдив- Асеновград, влаковете са нови (като на снимката в линка по-долу), слиза се на Маврудово, където е военното поделение.

http://razpisanie.bdz.bg/SearchServlet?action=listOptions

 

Доколкото виждам цената на билет е 1.30 лв.

 

В сайта на летището пише, че е на разстояние 3 километра от спирката и няма организиран транспорт съвсем до него. Но дали няма някакви таксита наоколо, това може би ходилите на летището могат да кажат.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би е добре да направим отделна тема за транспорт до летище Пловдив. И все пак ме учудва, че няма транспорт в съответствие с пристигането на полетите поне на Ryanair: досега в други градове не ми се е случвало.

Връзка към мнение

Признавам, не съм стъпвала на пловдивското летище, но като пловдивчанка си мисля и за вариант с влак до там. Разбира се всичко зависи от времето, по което пристигаш в града и с какво. Ако пътуваш от Бургас с автобус, автобусите спират в близост до Централна гара, с влак- още по-лесно, само сменяш пероните. Маршрутът за летището е по линията Пловдив- Асеновград, влаковете са нови (като на снимката в линка по-долу), слиза се на Маврудово, където е военното поделение.

http://razpisanie.bdz.bg/SearchServlet?action=listOptions

 

Доколкото виждам цената на билет е 1.30 лв.

 

В сайта на летището пише, че е на разстояние 3 километра от спирката и няма организиран транспорт съвсем до него. Но дали няма някакви таксита наоколо, това може би ходилите на летището могат да кажат.

 

Таксита от Маврудово до летището няма.

Връзка към мнение

Вариантът с жп транспорт до летището също го бях обмислила добре.В крайна сметка на отиване ще пътувам с кола,а на връщане може би ще бъде точно с влак.Най-вероятно ще вървя до Маврудово от летището,3 км не ме плашат.След една седмица ще пиша как е минало всичко,най-малкото ще е полезно за други, които пътуват от Пловдив.На мен най-вероятно ще ми е за първи и последен път от там.Не мога да разбера как може всичко да е толкова неуредено...Поне една маршрутка да пуснат спрямо полетите на Райън еър...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля, че честотата на полетите, кацащи на пловдивското летище е изключително малка и от много години се говори за транспорт до там от града, но не е рентабилно за никоя транспортна фирма. Поразтърсих се също дали някой селски автобус не минава от там, все пак и завод КЦМ има на Асеновградско шосе, но маршрутите са все на отсрещния бряг както се казва.

Редактирано от Сю_
Връзка към мнение

Имах предвид да има транспорт поне обвързан с полетите на Ryan, ако и да е по-скъп или да е маршрутка. Може пък таксиметровото лоби да протестира срещу въвеждането на такава услуга...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше нещо , че летището е в друга община и не може да се пусне  градски транспорт от Пловдив или подобни безмислици...

Връзка към мнение

Наскоро и аз се интересувах точно за този транспорт. Оказа се, че най-удобния вариант наистина е такси. Парадокса е, че ние за 2-ма души трансфер от и до Станстед платихме 8паунда, а тук с такси ще излезе почти 2 пъти повече.

Връзка към мнение

Разстоянието Централна гара/Автогара Юг - Летище е 14.5 км. 
В момента тарифите на такситата са 45/55, с начална 70, или поне на толкова ги оставих. Простата сметка показва, че ако не се хване трафик и повече от 1-2 светофара, цифрата е около 7.50. Сега, остава договорката дали се хваща двойна тарифа, заради това че го смятат извънградско, или ще си го хванат само еднопосочно. Така или иначе около 15 лева еднопосочно дневно в по-лошия случай е реалистична цифра.. 

Връзка към мнение

Нищо чудно да тарифират по-различно и да искат някаква допълнителна сума за връщането до града. Преди така процедираха с някои отдалечени пловдивски квартали.

Връзка към мнение

По принцип  повечето таксиджии в България тарифират извънградските маршрути по нормалната тарифа + 50% за връщането   :)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

По принцип  повечето таксиджии в България тарифират извънградските маршрути по нормалната тарифа + 50% за връщането   :)

 

Предполагам, тъй като в случая става въпрос да се ходи за излитане, ще има и по-сговорчиви таксиджии, след като почти сигурно ще си намерят курс на обратно от кацащите, но вероятно трябва да се пробва :)

Връзка към мнение

Вариантът с жп транспорт до летището също го бях обмислила добре.В крайна сметка на отиване ще пътувам с кола,а на връщане може би ще бъде точно с влак.Най-вероятно ще вървя до Маврудово от летището,3 км не ме плашат.

 

 

Не е добър вариант да обикаляш къра около летището. 

Нищо му няма на варианта. Аз през 1999 го минах, и то зимата за един чартър на Balkan Holidays до Лондон. Слиза се на гарата (то си е една жп спирка), пътят е прав, няма никакво движение, за 30 мин. нормален ход се стига.

(Имаше някаква криза с бензина или нещо такова, та и таксита нямаше. Или поне такива, които да вземат извънградско от Пловдив до летището.)

Бях само с един сак. Ако пътуваш с повече багаж не знам как ще е. 

 

 

Предполагам, тъй като в случая става въпрос да се ходи за излитане, ще има и по-сговорчиви таксиджии, след като почти сигурно ще си намерят курс на обратно от кацащите, но вероятно трябва да се пробва  :)

За след кацане е писала rompecabezas. Но разлика няма. Ако по същата логика някой е взел такси за да стигне до летището, тя ще го вземе на връщане :)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За съжаление от години се обмисля транспорт до Летището, но общината нищо не прави.

Колегите от там полагат усилия да лобират, да убеждават. Засега няма резултат.

 

Може би, както каза някой по-горе, полетите са редки и няма рентабилност.

Връзка към мнение

Те полетите от това летище са на път въобще да изчезнат :( (дано не е така!). Направи ми впечатление, че Ryanair са обявили вече лятното разписание в сайта си, но след 27 март няма полети от и до Летище Пловдив :( . Дали не се оттеглят? :huh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едва ли , по-скоро обявяват дестинациите си поетапно и затук още не са избистрили нещата.

Случва се и с другите авиокомпании.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едва ли , по-скоро обявяват дестинациите си поетапно и затук още не са избистрили нещата.

Случва се и с другите авиокомпании.

 

Неяснотата води до това.

Връзка към мнение

Те полетите от това летище са на път въобще да изчезнат :( (дано не е така!). Направи ми впечатление, че Ryanair са обявили вече лятното разписание в сайта си, но след 27 март няма полети от и до Летище Пловдив :( . Дали не се оттеглят? :huh:

Още една "супер" новина. След новината че, Easy остават само с полетите до Гетуик и Манчестър, след новината че, AirBerlin по всяка вероятност ще спрат полетите от и до София, сега и Ryanair премахват Пловдив от разписанието си :( Не ми се вярва че О’Лиъри спира полетите до и от Пловдив заради липса на пътници, мисля си че за това трябва да "благодарим" на някой наш чиновник, и по специално на управата на Пловдив - решила че г-н О’Лиъри ще плаща и ще дава това което му кажат. Да ама не. Тъпото е че не умеем да използваме това което ни е дадено . При едно разумно управление летищата в Пловдив и Стара Загора могат да приемат международни полети и да печелят пари. Само трябва да се спре с алкохолния туризъм и тук да се доведат хора които искат да видят природа - Родопите с Чудните мостове, с Дяволското гърло, с Ягодинската пещера, със Смолянските езера. Хора които искат да видят история - Долината на тракийските царе, Асеновата крепост, Бачковския манастир ... и още много други неща за които в момента не се сещам. Но за това е нужна Държава, а ние май нямаме такова нещо ... В крайна сметка май ще се наложи да пътуваме да съседните страни за евтини полети ( в което няма нищо лошо поне ще ги опознаем :) ) Но поне в мен остава горчилката и болката че, имаме Природа и История за които много народи само могат да си мечтаят а ние не ги използваме.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.