Прескочи до съдържание

Първи полет - въпрос за течности в ръчния багаж


Препоръчани мнения

Както вече сте видели от заглавието, предстои ми първия ми полет, йей!

Бях пуснала една тема тук преди време и в крайна сметка си избрах полет на easyjet до Берлин. Летя този четвъртък в 10 сутринта, само с ръчен багаж. :)

Четох какво ли не относно пътуванията и багажа, но искам да съм абсолютно сигурна.

 

Относно въпроса с течностите: в сайта на летище София е обяснено правилото за до 1л. в ръчния багаж в контейнери от до 100 мл. всеки. Изрично си пише, че прозрачната торбичка може да се вземе от пунктовете по сигурността - срещали ли сте проблеми да си вземете оттам?

Не съм сигурна откъде в София мога да си купя, а нямам и много време.

 

Също така - има дадени примерни неща, които се броят като течности - например спирала и паста за зъби, но да включвам ли към милилитрите червилата и гланцовете например? Ако сте срещали някакъв по-подробен списък, ще се радвам да го разгледам, за да се вместя в този лош 1 л. :)

 

И последен въпрос: след като се чекирах онлайн, с принтирания boarding pass отивам направо към проверката, нали така?

Колко време преди полета мога да се придвижа натам?

Извинявам се за лаишките въпроси, но искам да съм абсолютно сигурна за всичко, така ще ми е по-спокойно. :)))

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ейй, индийския рап :P

Теб си те отгледахме от първолак билетоискател, та чак до летец :)

 

На пунктовете за сигурност ще ти дадат една .. дето по-добре да не ти я дават. Не можеш да събереш и 3 по 100мл в нея.

Какъвто и да е е спейсбаг ти върши работа, стига да е прозрачен и да не е над 30 на 30 см (мен за един голям от Хийтроу ми вдигаха вежди преди месец и ми дадоха от техните да си имам).

 

Всякаква течност, мазност и още един признак имаше, ама ми избяга, влиза в торбата. Дори да не си сигурна за нещо, те ще ти кажат да го прибереш в плика. Запалките също, но рядко се заяждат за тях.

 

С принтирания пас и паспорта/ личната карта директно отиваш към първичния контрол под ескалаторите и им се усмихваш, подавайки ги :)

На сигурността горе дори можеш да споделиш, че ти е за сефте. При катаджийте винаги минаваш метър първите 5-6 пъти ;)

Връзка към мнение

Хехе, някой ме помни! :D

Много разчитах на тяхната, защото просто не знам къде да търся тук.

Ако някой може да ме ориентира къде някъде из центъра да си взема, ще се радвам.

Връзка към мнение

На Женския пазар, в Офис 1 и по подобните канцеларските магазини. 100 броя са 5-10 лв.

Иначе не си лесна за забравяне, с такава знаменита съименничка:

:lol:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всяка една книжарница, която продава канцеларски материали.. Дори мисля, че ИКЕА имат едни торбички с цип за сандвичи са май, които са доста удобни, но по-бързо се късат.

Съвет от опит.. Ако отиваш за няколко дни (2-4), не се изхвърляй с козметиката.

След цял ден обиколки понякога единственото нещо, което искаш е да легнеш или да спиш максимално дълго на сутринта.., но ще ме разбереш след няколко обиколки.

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Благодарности на @wilks за навременната корекция:

полетите на изиджет са от Tерминал 1, където няма ескалатор, и всичко е на едно ниво :)

Указанията ми са валидни за Терминал 2, откъдето ти пожелавам по-честичко да летиш :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леле, и аз си мислех, че съм на Терминал 2! :lol:

Там съм изпращала приятели и се ориентирам вече. За Терминал 1 се слизаше по-рано с 84 май... трябва да проверя и това.

Каква съм шматка, сигурно щях да си отида на Т2...

Polina,

няма да се изхвърлям със сигурност с грима, но съм свикнала и не мога да тръгна  без някои неща, затова и искам да знам какво се брои като течност. Мога да оставя някои неща при приятеля, но все пак като съм такава, че трябва всичко винаги да знам... малко ми е притеснено. :))

Редактирано от Ivana*
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предлагам най-безцеремонно да му връчиш маскарата, червилото и лака за нокти, и да зяпаш погледите на инспекторите :P

 

Офтопик: нещо ми се завъртя в главата брандирани с логото на магеланците пликчета за самолети, които да се раздават на престрашилите се за знамето и сбирките по бирки .. Основател ? :)

Връзка към мнение

Офтопик: нещо ми се завъртя в главата брандирани с логото на магеланците пликчета за самолети, които да се раздават на престрашилите се за знамето и сбирките по бирки .. Основател ? :)

 

Офтопик: пече се кардинално решение на проблема със сувенирите, но е забавено малко от моята вече целодневна заетост на нормална работа и неучтиви рекламни агенции (сякаш ще ги гоня да им давам пари). Надявам се решението ще се хареса на всички, но толкова за сега по темата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

затова и искам да знам какво се брои като течност. Мога да оставя някои неща при приятеля, но все пак като съм такава, че трябва всичко винаги да знам... малко ми е притеснено. :))

Всякакви течности и гелове, като паста за зъби, гел за коса, мед и подобни консистенции отиват в пликчето. Червилото е твърдо уж...

Абе ако се съмняваш, гледай да не носиш много, така че да влезе в лимита от 100мл, на проверката ще ти кажат, най-много да се забавиш малко.

Въобще цялата тая работа с течностите е голяма глупост, значи 1л от нещо е опасно, но разпределено на 10 порции минава... Ама правила, какво да ги правиш...

Връзка към мнение

Ще пърхам с мигли ако се налага. :D

Дано да не се налага! Ако знаеш колко са им пърхали с мигли на някои от проверяващите ...едва ли ще ги трогне точно твоето пърхане. 

Много зависи на какъв ще попаднеш, де :) И в какво настроение ще го уцелиш.

Връзка към мнение

Бъзиках сеее, на мен хич не ми се удава това пърхане... :)))

Или се притеснявам, или се агресирам ако  не ми върви с разни "авторитети".

 

И аз така реших за А4, благодаря на всички отзовали се и стискайте палци!

Връзка към мнение

До сега съм имала доста полети. Никога не съм напъхвала нищо в найлонови торбички, не съм вадила нищо на проверките и не съм имала проблеми. Вадя си само лаптопа и това е. Досега на нито едно летище, на което съм била не са ме карали да си прибирам течностите където и да е, нито са ме карали да ги вадя или да ги показвам. Гледай си кефа и се наслаждавай на предстоящото пътуване и не си слагай толкова на душата тези неща. Сериозно ли с някой са се заяждали за такива неща?

Връзка към мнение

Офтопик: пече се кардинално решение на проблема със сувенирите, но е забавено малко от моята вече целодневна заетост на нормална работа и неучтиви рекламни агенции (сякаш ще ги гоня да им давам пари). Надявам се решението ще се хареса на всички, но толкова за сега по темата :)

А-а-а-а къде работи Основателя???  :lol:  :lol:  :lol:

Имам малко инфо просто искам да си го сверя. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.