Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Всички пътища водят до Бернина експрес. Да не би някъде в Италия?

Според мен, това не е Бернина експрес, там вагоните са еднакви и прозорците са големи, панорамни.В смисъл, влакчето е мноооого лачено.:):):)

Това би могло да е всеки нормален влак между Италия и Швейцария.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Е, да, ама не!   :)

 

Жокер: маалко по на север се намира. Впрочем, влакът също може да е жокер ;)

Влакът изглежда като да е Bombardier Twindexx Vario...

което ме навява на мисълта, че е в Бавария. Не се сещам в Баден-Вюртемберг да съм виждал такива.

Връзка към мнение

Имаме познал!   :clapping:

Хорнберг в Шварцвал /немската Черна гора/

Поздравления, Заро!  :)

 

Честно казано, предполагах, че не е много трудно и по-бързо ще го откриете. И няколко думи:

 

Хорнберг е симпатично малко градче в Шварцвалд /обл. Баден Вюртенберг, Германия/ и през него минава единственият виадукт на Шварцвалдската железница. А според мен е още по-интересен с това, че една от неговите "махали", Райхенбах, заедно с две други селища - Гутах и Кирнбах, са до ден днешен места, където в дамското облекло присъства с пълна сила традиционната шапка "Боленхуд". 
Тази шапка е част от националната женска носия на Шварцвалд - цялата отгоре е отрупана с големи помпони.
Шапката Боленхуд е влязла в шварцвалдската мода около 1750-та година и освен "за красота" е имала и указателна функция - ако помпоните са червени, това означава, че жената е неомъжена, а ако са черни - sorry, има си съпруг   :)
В днешно време живописната шапка Боленхуд се е превърнала в символ на Шварцвалд, а по време на официални празници, средновековни и религиозни шествия, карнавали и фолклорни събития традиционните носии се носят повсеместно из Шварцвалд.
/снимката на тези дами с шапки е от интернет/

 

post-5042-0-82982200-1490513307.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

 

Шапката Боленхуд е влязла в шварцвалдската мода около 1750-та година и освен "за красота" е имала и указателна функция - ако помпоните са червени, това означава, че жената е неомъжена, а ако са черни - sorry, има си съпруг   :)/

 

 

Ето как се е родила новата интерпретация на приказката за Червената шапчица.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

iaia_mama, чудесна загадка беше :)

С прословутата железница не съм пътувал, обикалях района с автобус и затова съм бил само в Гутах от трите споменати села, даже бях сложил скоро загадка оттам. И аз очаквах тогава бързо отгатване, но явно шварцвалдските загадки се оказват труднички. Тоя път обаче не се наложи да се дава мега-жокерът с шапките: поздравления за zaro! :)

 

Да допълня за шапката, че ако е без помпони, значи жената е вдовица ;)

А ако боленхут се носи от плюшен бухал, значи бухалът е пиян... и продължава да пие немско червено винце с кюфтенца за мезе :blink:

post-6312-0-60221300-1490515480_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Площад Санта Мария сопра Минерва, наречен Площада на слона, а статуята незнайно защо се нарича "Пиленцето"-това е един от 13-те обелиска в Рим

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.