Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Затягаме малко правилника:

 

- Ако няма нова снимка от спечелилия до два дни, всеки има право да пусне загадка

- Ако няма отговор и жокер от пусналия загадката до два дни, я правим невалидна

 

Така става ли? Идеята е да не се преплитат няколко загадки едновременно :)

 

Иначе сега чакаме Фичо

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми прилича на Cavtat, Хърватия.

Фичо ще каже дали е така.

В моя спомен обаче на пристанището имаше паркирани много яхти, но все пак снимката е от декември :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мне mu_ry, това си е самото пристанище. А в началото като се слиза от пътя имаше направен естествен воден басейн, в който ученици имаха тренировка по водна топка. Това, разбира се през септември, когато ние посетихме града.

 

А ето и моята загадка:

Ще ви покажа една къща (по-скоро външните и стени), построена през 1740 година, като ловно-рибарска хижа, но в последствие използвана като основна къща за живеене от собственика и, който се мести да живее там след като разбира, че жена му му е изневерявала с неговия брат.

Жена му остава затворена в градската им къща до смъртта на собственика, което за времето си е било един от най-големите обществени скандали.

 

В момента е отворена за посещение, както самата къща, така и 160-те акра градини и горички покрай езерцето.

Успех. ;)

 

post-21-0-07500000-1413976119_thumb.jpg

 

 

ПС. Снимката е правена през януари.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Мдаа. Да кажем, че е това отговора.
Самата къща се нарича Белведере, намира се в Мълингар, Ирландия.
На който му е интересно, може да разгледа и прочете тук.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стените са издигнати от собственика, за да няма пряка видимост с другия брат. Семейна драма. 

В линка по-горе я има цялата история. 

Връзка към мнение

Мдаа. Да кажем, че е това отговора.

Самата къща се нарича Белведере, намира се в Мълингар, Ирландия.

На който му е интересно, може да разгледа и прочете тук.

 

Наистина е много интересна историята :)

Предполагам, че е мой ред :). За да не спирам играта, моята снимка е от много известно място, свързано с много митове и легенди... предполагам, че повечето ще го разпознаете и сте били там :)

 

7678687H.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ей, тъкмо си помислих, че най-накрая и аз ще позная нещо, а то съм безвъзвратно закъсняла :)

И аз така,но като дойде моя ред........такава снимка съм подготвил,че ще ви разбия?!? ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като гледам с какви темпове върви познаването, то трябва освен да знаеш, и да си денонощно на компютъра.

Явно много знаят тези магеланци...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като гледам с какви темпове върви познаването, то трябва освен да знаеш, и да си денонощно на компютъра.

Явно много знаят тези магеланци...

В момента има застой и ако номинираните не пуснат снимка в следващите 24 часа,ще пусна аз. ;)  ;)  

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Да, трябва да има някакво правило до колко време номинираните трябва да пуснат следващата снимка, защото има интерес от много хора...

Връзка към мнение

Малко по-напред в темата Гошо зададе няколко правила и двата дни изчакване е едно от тях.Ако номинираният(познал предната снимка)не публикува нова загадка то след това всеки може да зададе нова задача.

Връзка към мнение

Малко по-напред в темата Гошо зададе няколко правила и двата дни изчакване е едно от тях.Ако номинираният(познал предната снимка)не публикува нова загадка то след това всеки може да зададе нова задача.

Мисля, че при огромния интерес, не е лошо двата дни да се съкратят на  ЕДИН...

Доста хора са се наточили с уникални загадки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама, това някакво състезание ли е?

 

Не е.  Като нямат хората какво да правят  става интересно.  Малко като да си ги мерим....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.