Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Една тема във форума за "Добре Дошли" ми подсказа, че може да си направим една игра. Даден човек пуска снимка, като целта на останалите е да познаят къде е направена снимката. Позналият трябва да е следващия, който трябва да пуска снимка и така. Ако не желае може да номинира някой да пусне вместо него.

 

Добре е снимките да не са мега популярни, да не се цакаме кой първи ще познае Айфеловата кула :) Супер бонус ще е, ако мястото има интересна и любопитна история. Постарайте се задачката да е сложна. Ако някоя снимка е прекалено трудна и не можем да я разгадаем автора ще пуска жокери, например ако снимка е останала без отговор за 2 дни.

 

Ако няма нова снимка от спечелилия до два дни, всеки има право да пусне загадка. Ако няма отговор и жокер от пусналия загадката до два дни, я правим невалидна.

 

 

Започвам аз. Къде е правена снимката и кое е любопитното за това място? Отговор от рода на границата между Белгия и Холандия не се приема :) Подсказка: отговора може да се намери из темите в този форум.

 

P1090203-2.jpg

 

П.С. Предполагам google images може много лесно да разшифрова повечето загадки, но е пожелателно да го избягваме, да не си разваляме кефа. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Baarle-Hertog кафенето във Фландрия? То и снимката е показателна - там е границата.

 

Важното беше да засилим варела по склона, айде ти гониш :)

 

Ето и поста, където писах за това място преди време: тук

Връзка към мнение

Ето като за Красен :)

В кой град (Северна Гърция) се намира тази църква?

 

IMG_3739.JPG

 

И оглед на района:

IMG_3740.JPG

 

Интересната история е във връзка с това, че наблизо е роден известен в древността грък, оказал съществено влияние във философията и науката изобщо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето като за Красен :)

В кой град (Северна Гърция) се намира тази църква?

Аз се радвам,че въпроса е зададен по този начин,но трудно бих отговорил?!?Не съм посещавал тези места......но с жокера който си дал и моя отговор щеше да е като на  tonik. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Градът е Олимпиада. Намира се в близост до древната Стагира, където е роден Аристотел. :)

 

Съвсем точно. Църквата Св. Николай в Олимпия.

Ти си на ход за фотокуиза :)

Връзка към мнение

Благодаря на cck. През 2010 посетих Стагира и бях много впечатлен от гледката към морето, именно по това я познах. :)

 

Ето и моята снимка/загадка (мисля че ще е лесна за справяне).

 

Имало едно време един могъщ римски император. Когато решил да се пенсионира той се оттеглил в римската провинция и си построил дворец за чудо и приказ. Дори когато в един момент при него дошли емисари от Рим, за да го молят да се върне на трона, той ги отрязал с думите "Как очаквате да се върна в Рим!? Вижте каква каква хубава цветна градина имам тук!"

На снимката виждате това, което в останало от двореца на императора(удобно вградено в по-късни постройки). Кой е градът, който днес приютява миналата слава и величие на императорския дворец? 

 

post-47-0-66750200-1413640469_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, точно той е! :) Лично аз имам слабост към източното Адриатическо крайбрежие и особено хърватската му част. 

 

neuromancer, ти си на ход! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Photo06_6.jpg

Този прозорец се счита за типичен представител на стил в архитектурата, който е възникнал като прослава на морската мощ на една нация, по времето на Великите географски открития. Виждат се въжета, котви, секстанти и прочее мореплавателски атрибути.

Та къде се намира прозореца?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хубав въпрос :)

Страната е Португалия, градът - Томар, твърдина на португалските рицари-тамплиери, а детайлът е от крепостта, изградена за защита от маврите и превърната в манастир на Ордена на Христа, който всъщност е продължение на Ордена на Тамплиерите, след като са подгонени от  римските понтифекси с обвинения в ерес.

Архитектурният стил пък е характерният за страната и богат на орнаменти Мануелин (португалска късна готика), като най-известни представители на този стил са кулата Белем и манастирът Жеронимуш в Лисабон.

Крепостта/манастирът в Томар, обаче в различните периоди е дострояван и затова там в различните крила се наблюдават и други архитектурни стилове - романски и ренесанс.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Фичо, мисля, че Георги, а и останалите, очакваме ти да пуснеш снимка-загадка. Все пак ти отговори правилно на загадката на neuromancer!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля, че според условието  Фичо е номинирал  Ushakal  да пусне снимка вместо него. А ние така и не можем да я разгадаем...

Връзка към мнение

Мисля че Фичо трябва да прочете първото мнение на Георги, за да си припомни какво е условието. Така че, Фичо с една дума очакваме снимка!

Искаме снимка, искаме снимка! От Фичо!!:) :)

Връзка към мнение

Аз мисля, че според условието  Фичо е номинирал  Ushakal  да пусне снимка вместо него. А ние така и не можем да я разгадаем...

 

Аз вече съм 99.999...% сигурна, че това е комплекса Кинта де Регалейра в Синтра, Португалия, известен още като Дворецът на милионера Монтейро.

http://www.falar.ru/images/portugal/Quinta_da_Regaleira_01.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.