Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Монтевидео.

А за името на площада ще трябва да гугълна -  и май ще да е техният площад "Независимост"

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно. Същата сграда има и в Буенос Айрес, а площада в Монтевидео е Plaza Independencia

Да, видях ги тези сгради преди, когато AlexandraKo пусна загадката от Буенос Айрес. След това поразгледах малко снимки от градовете в Южна Америка, та са ми пресни в главата.

 

С новата загадка не би трябвало да ви затрудня:

Коя планина е на хоризонта и откъде е снимана? :)

post-6312-0-30657800-1490279494_thumb.jpg

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

А как само ми прилича на Охридското езеро.. Снимка правена от църквата Св. Йоан Канео... А отсреща може би е планината Шибеник в Албания? 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Езерото и мястото на снимката ги закова, но ъгълът е различен. Това е Галичица - планината между Охридското и Преспанското езеро и един от трите национални парка на Македония. И вероятно най стръмната от всички македонски планини, нищо, че  не е от най-високите. Част от нея продължава и в Албания, Но от тук албанската част не се вижда.

 

Polina, можеш да даваш следващата загадка.

 

Тая снимка я правих рано сутрин след едно кросче за изтрезняване по брега на езерото и Стария град на Охрид. След едно уикендово афтърпарти в Охрид след сватба на моя колежка от Скопие. Опитът за плаж на езерото тогава беше потресаващ! Такава буря се изля, не съм вярвал, че в езеро може да има двуметрови вълни...

post-6312-0-93653600-1490282142_thumb.jpg

 

След час бурята зави към Албания...

post-6312-0-13781100-1490282204_thumb.jpg

 

И си преджапахме боси обратно...

post-6312-0-77905400-1490282262_thumb.jpg

 

Edit: За малко да забравя да сложа самата църква св. Йован Канео. Дори и нищо друго да нямаше в Охрид, пак бих си прекарвал часове наред в съзерцание на това място.post-6312-0-56769200-1490284139_thumb.jpg

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Езерото и мястото на снимката ги закова, но ъгълът е различен. Това е Галичица - планината между Охридското и Преспанското езеро и един от трите национални парка на Македония. Част от нея продължава и в Албания, Но от тук албанската част не се вижда.

Аз също си помислих за Галичица, но реших, че от тази църква няма как да се вижда.. Явно съм се объркала. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Съгласен съм,че е леко постна за него,но за мястото където се намира си е направо екстравагантна :) .Цък

Докато Полинка-Калинка ;) мисли, ето още една сграда на Франк Гери, която сигурно всички са виждали:

 

post-1504-0-84776600-1490341684_thumb.jpg

 

"Танцуващата къща" или "Джиндър и Фред" в Прага.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Алекс, трябва да познаеш някоя снимка, за пуснеш своя.

 

Polina е на ред

Оу. Това го пропусках :) Тъй като нямаше нищо за познаване реших да пусна една. Ще си чакам реда тогава. Благодаря за включването.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С извинение за забавянето, ето и моята снимка. Със сигурност няма да ви затрудни много, пък и за да не бавя повече в търсене на нещо по-засукано.. пускам:

post-21-0-72113700-1490343136_thumb.jpg

Каква е тази сграда и къде се намира? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не, въобще не затруднява. Как можа да си го помислиш. Старата кравеферма в село Бошнек. Хора, вие не сте добре. Снимка на два облака и въпрос къде точно огрява слънцето.... Нямате милост никаква към по-простите пътешественици


Сега съм сигурна, че някой Шерлок ще успее да увеличи номера на полускритата зад ъгъла червена колица и ще назове улицата и номера, от където е снимката

Редактирано от Евгения
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не, въобще не затруднява. Как можа да си го помислиш. Старата кравеферма в село Бошнек. Хора, вие не сте добре. Снимка на два облака и въпрос къде точно огрява слънцето.... Нямате милост никаква към по-простите пътешественици

Сега съм сигурна, че някой Шерлок ще успее да увеличи номера на полускритата зад ъгъла червена колица и ще назове улицата и номера, от където е снимката

Дори не съм се опитвала да скривам номера на колицата, ако някой успее да го увеличи - браво! Има достатъчно други издайнически знаци, които се виждат. Не, не е кравефермата в село Бошнек. 

Сградата е музей, не е случайна сграда... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори не съм се опитвала да скривам номера на колицата, ако някой успее да го увеличи - браво! Има достатъчно други издайнически знаци, които се виждат. Не, не е кравефермата в село Бошнек. 

Сградата е музей, не е случайна сграда... 

 

Има някакъв надпис на немски или част от надпис Wachs... Също и Ku"che. Със сигурност нямам идея какво е :) Това в Германия ли трябва да е или е свързано с историята на някоя друга страна?

Връзка към мнение

Polina, естествено че се пошегувах. Дори не знам дали има такова село. :)

има Боснек и даже Фермата пише, че е снимана там. Така че отговорът си беше доста правоподобен имайки предвид как изглежда сградата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дето скоро ходихте да Идете плескавици лииии? ;) ;) ;)

Има намесени плескавици, но не и скоро... 

Очаквам да прочета града в следващия отговор ;) ;) ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.