Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Имаме познал и верния отговор! Браво на Zaro! :)

 

Да, това е част от стопанските постройки на концентрационния лагер "Червен кръст" в Ниш, Сърбия. Един от най-големите лагери в страната. Самата сграда е построена като казарма, в началото на войната (април 1941г) в последствие е оградена с бодлива тел и става и лагер. По време на Втората световна война това е лагер за над 30 000 души, от които над 10 000 са разстреляни. 

Известен е с най-големия опит за бягство от концлагер през 12.02.1942г, когато над 140 затворници нападат охраната и над 100 от тях успяват да избягат, останалите са застреляни. За отмъщение след голямото бягство и убийството на 11 немски войници са разстреляни на близкия хълм над 1100 затворници.

Лагерът се състои от централен затвор, три стопански постройки, четири караулки, два наблюдателни поста и две кули. Сградата на централния затвор има два етажа и таванско помещение, където има 20 отделни килии.

На 12.02.1967 година е обявен за музей. 

 

По стените из сградите все още се виждат изписаните имена на затворници. 

Ето и малко снимки: 

post-21-0-40280500-1490350656_thumb.jpgpost-21-0-37577200-1490350799_thumb.jpgpost-21-0-46610200-1490350657_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не разбрах... :(

 

Имам предвид, че вече и децата включихте в дискусиите, а всеки момент очаквам и за английски ластик и пачи крак да заговорите... :biggrin:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам предвид, че вече и децата включихте в дискусиите, а всеки момент очаквам и за английски ластик и пачи крак да заговорите... :biggrin:

Ха-ха, ти да не си изключение? :lol:  :lol: :lol:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха-ха, ти да не си изключение? :lol:  :lol: :lol:  

 

Трябва да мина и аз един курс при вас, видяло се е... :P

 

Впрочем, преди този форум, основно набирах информация за пътуванията от блога на Стойчо и мамите, ама там беше голяма хамалогия - четеш 20-30 страници, за да откриеш 2-3 съществени мнения... :(

 

Айде стига, че гледам началството надникнало в темата и като нищо да получа пореден жълт картон... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Холмс ще почерпи утре, защото мисли правилно! :lol:

 

Едно очарователно място в Сингапур.

Китайската градина е проектирана от проф. Yuen-chen Yu - архитект от Тайван и построена през 1975г.

 

По-точно на снимката е най-новата част от градината - Garden of Abundance и още по-точно това е част от Зодиакалната градинка. Там са направени скулптури на 12-те животни от китайския календар. Към всяка от тях е направена и подходяща пейка.

Слънчевия часовник, зодиакалните знаци, каменните мостове и дърветата/растенията посадени там са символ на дълголетие и  изобилие.

 

И още малко снимки:

 

IMG_7597.JPG

 

PB130987.JPG

 

IMG_7596.JPG

 

IMG_7566.JPG

 

IMG_7586.JPG

 

IMG_7563.JPG

 

 

Фичо, твой ред е!

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аааа, Мари, пропуснала си прасенцата!Чак сега се сетих къде ги съм срещнала тия ми ти кокошки.:)И че имаше и рогати, и копитни, и зайци - майци.

Браво на Холмс!Ами,умничък си е!:):):)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аааа, Мари, пропуснала си прасенцата!Чак сега се сетих къде ги съм срещнала тия ми ти кокошки. :)И че имаше и рогати, и копитни, и зайци - майци.

Браво на Холмс!Ами,умничък си е! :):) :)

Прасенцата се виждат на снимката със зайците - в ляво.

Всички зодии съм снимала, но снимките не са ми под ръка. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.