Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Площада не помня как се казва. Не се вижда много добре, но мисля, че това е статуята на ръка, с преобадавщия среден пръст...  То май няма други и е леко скандална. Близо е до борсата ако не се лъжа. А може и да греша....

Редактирано от kakadu
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно!

Това е борсата в Милано.Площадът е Piazza degli Affari. Паметникът, който описа е 10-метров и е дело на Маурицио Кателан. Той е като знак за това как италианците преценяват икономическите си институции.

 

Позицията на официалните власти в Милано за скандалната скулптура е, че искат градът да бъде наложен като столица на съвременното изкуство и затова са принудени да приемат дори и това, което не харесват.

 

Медиите припомнят, че това не е първата провокативна работа на Кателан. Предишната му творба La Nona Ora ("Деветият час") също е предизвикала полемика, след като с нея изобразил покойния папа Йоан Павел II, ударен от метеор. Кателан е автор и на "Той" - миниатюра на молещия се Хитлер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ааа, тука ме нацели екстра! ;) ;) ;) Не съм ходила там, ама за предстоящото ни посещение съм се подковала прилично. ;)

Това е най-големият замък в Скандинавия от 17 век и най- забележитерният - Фредериксборг. там се намира и Националният исторически музей на Дания. Не е далеч от Копенхаген, ние ще сме с кола, но ето, тук има информация как да се стигне с обществен транспорт, ако някой се интересува.

Учудих се, че билетите са само по около 10 евро. :unsure: :unsure: :unsure:

Билети тук.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Травелъъъър, къде се загуби?Може ли да се явиш, моляяяяя,за да кажеш дали съм познала, че играта спря!:(

Връзка към мнение

Травелъъъър, къде се загуби?Може ли да се явиш, моляяяяя,за да кажеш дали съм познала, че играта спря!:(

В Мадрид сьм,естествено че позна АлександраKo ,много красиво и интересно място близо е и до Хелзингборг.Колкото до цените на музеите в Дания не са толкова стряскащи.Продължавай нататьк

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Мадрид сьм,естествено че позна АлександраKo ,много красиво и интересно място близо е и до Хелзингборг.Колкото до цените на музеите в Дания не са толкова стряскащи.Продължавай нататьк

Оооо, колко хубаво, завижда, завижда, завииииижд! :) Мадрид ми е любимо място!

 

Ето новата снимка. Къде сме застанали толковна сериозно?

 

 

post-1504-0-67409800-1490677734_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе, някъде в Русия е, но да не стрелям в тъмното :)

Да, прилича по пищност на църква в Русия с този златен олтар, но е далеч от там. :blush:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.