Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Бело море?

 

И по скоро Гърция.

 

И Бяло море не е, и Гърция не е. Айде първа подсказка - на океан е. (е, води се едно малко море, но е слято директно с голям океан) 

Редактирано от Бай Добри
Връзка към мнение

Северно море?

 

Мне. След втората ми подсказка вероятно вече ще познаете държавата: Като географски координати е по на юг от България :)

Белгия?

 

Идеята да върна същата държава след снимката на Фичо е добра, но не е такъв случаят тук :)

Връзка към мнение
Щастливеца

На мен ми прилича на Камакура. Имам една подобна снимка, но в по-лоши атмосферни условия.

 

 

Браво бе, това отговаря на всички въпросителни.  И на подсказките и на посетените държави от Бай Добри. Просто строителството грам не ми беше Японско.

Връзка към мнение

Бай Добри мисля , че не си си обновил информацията от профила.  ;)   ;)  ;)  

 

О, напротив, всичко написано е актуално и акуратно - за две години мисля разбрахте, че стремежът ми се върти около няколко места, където намирам душевен мир, и новото и разнообразното за мен не са онова, което са за мнозина, и в тоя смисъл съм аут от идеята за задължителното увеличаване на списъка. Ако изпадне - добре дошло, но не го гоня, не е задължително, и не е в центъра на моите мечти и стремления :)

 

Да не е Турция?

 

Не е Турция, няма я в списъка ми

 

Ако предния ми пост е правилен то аз съм за Албания, както беше и в самото начало.

 

Не е и Албания, няма я в списъка ми :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми прилича на Камакура. Имам една подобна снимка, но в по-лоши атмосферни условия.

Че Камакура на какво море е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми прилича на Камакура. Имам една подобна снимка, но в по-лоши атмосферни условия.

 

Точно така. Гинес позна. Това е гледка от пътеката с хортензиите над храма Хаседера в Камакура. Това е залива Сагами на море Сагами нада, слято директно с Тихия океан. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ето още малко снимки от мястото: 

 

Общ изглед от Камакура от терасата на Хаседера:

 

post-3680-0-33519300-1490884734_thumb.jpg

 

При входа на храма:

 

post-3680-0-46934800-1490884782_thumb.jpg

 

post-3680-0-32439300-1490884822_thumb.jpg

 

post-3680-0-58953200-1490884832_thumb.jpg

 

Статуите с Джизо, които от края на ВСВ японците слагат там, когато са изгубили дете при аборт или подобно събитие. Вярва се, че над 50 000 статуи има оттогава, като постоянно се разчиства място за нови:

 

post-3680-0-21299500-1490884913_thumb.jpg

 

Ето я пътеката от която снимам:

 

post-3680-0-26001900-1490884948_thumb.jpg

 

Това е самия храм, в него има голяма дървена и позлатена статуя на 11 главия Каннон

 

post-3680-0-93785300-1490884968_thumb.jpg

 

А долу е един скромен японски плаж:

 

post-3680-0-99939200-1490885100_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 


Гинес, браво, ти си на ход!

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Оф, много съм зле. Обещавам повече дори да не опитвам. Поне да не бях ходила там... нямаше толкова да ме е срам.

Ееее, недей така!Това е различен поглед, понякога двама гледат едно и също нещо и виждат различни неща.

Опитвай се да познаеш, нали виждаш, че всички грешим и се заблуждаваме понякога.

Това е само една игра.И за това е хубава, защото размърдваме мозъците и възприятията си.:):):)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Къде се намира тази пейка?

 

Освен, като начало, да започнем по метода на изключването - опашките на котките са цели, значи не е Габрово!  :biggrin:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Освен, като начало, да започнем по метода на изключването - опашките на котките са цели, значи не е Габрово!  :biggrin:

...и това в ляво е Кот, който е сгафил нещо и булката му чете заплашително конско...:)))

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.