Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

В момента, AlexandraKo каза:

Нека съблюдаваме етикетЯ!

OK, ще чакаме... Ама само ако етикетЯ ще е поне черен... :laugh:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , chandni каза:

OK, ще чакаме... Ама само ако етикетЯ ще е поне черен... :laugh:

...аз нямам против да има и рога...:shout:

dalmore_07.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Първо, в никое от Емирствата няма толкова зеленина.:OРаднев ни пуска по пързалката.:girlwacko:

И второ, мога да се закълна, че това ми прилича на столицата на Андора, а това огледалното, на снимката, май беше някакакъв център с гореща минерална вода или хотел.

И трето - каква пролет, какви пет лева в пустинята, ааааа?:shout:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
4 minutes ago, lesy said:

Ако са емирствата, трябва да е Фуджейра.

Шегичка бе:dancing::dancing::dancing:.  Не е от там. Не е от емирствата, имам предвид. Дори на шейховете ще им излезе скъпо толкова капково по тея баири. :)

 

Пошегувах се заради вида на кулата, която всъщност никак не отговаря на мястото, на което се намира. Поне според мен де...:superblue:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 37 минути , Radnev каза:

Понеже ми е за пръв път и не искам да ви мъча, ще ви дам жокер: Това е едно от Обединените емирства на пролет.

IMG_2272.JPG

Ах, тииии, Хитрушкооооо!:OЗалових те, май!:girlwacko:

преди 2 минути , Radnev каза:

Шегичка бе:dancing::dancing::dancing:.  Не е от там. Не е от емирствата, имам предвид. Дори на шейховете ще им излезе скъпо толкова капково по тея баири. :)

 

Пошегувах се заради вида на кулата, която всъщност никак не отговаря на мястото, на което се намира. Поне според мен де...:superblue:

Погледни нагоре.Заловен си вече!:shout:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, AlexandraKo said:

Първо, в никое от Емирствата няма толкова зеленина.:OРаднев ни пуска по пързалката.:girlwacko:

И второ, мога да се закълна, че това ми прилича на столицата на Андора, а това огледалното, на снимката, май беше някакакъв център с гореща минерална вода или хотел.

И трето - каква пролет, какви пет лева в пустинята, ааааа?:shout:

Ейййй, веднага ме разкрихте. Навсякъде сте били, всичко знаете ей!!!

Да, това е столицата на Андора - Андора ла Вела, а това в действителност е център за спа и релакс, само че на снимката не се вижда основната му част.

Айде твой ред е  :wizard:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, това са Белите скали край Бяла. Колко лесно само. Пак съм аз на ред!!! :gaming:

 

Хмммм. Ранна пролет някъде в Северна Африка, може би???

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Radnev каза:

А, това са Белите скали край Бяла. Колко лесно само. Пак съм аз на ред!!! :gaming:

 

Хмммм. Ранна пролет някъде в Северна Африка, може би???

Нееее, нито едното, нито другото!:rtfm:

Връзка към мнение

Да давам  и друг жокер?

Чак се притесних,  че такава трудна загадка съм дала.:unsure:

Има намесена любовна лирика...

Връзка към мнение
13 minutes ago, AlexandraKo said:

Давам друг жокер.Това не е море, езеро е.Много красиво...

Тъкмо това смятах да питам вчера, но нещо се заблях...

 

Ама да задълбая - то се вижда, че е красиво... Но сладко или солено? :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, master_of_germs каза:

Тъкмо това смятах да питам вчера, но нещо се заблях...

 

Ама да задълбая - то се вижда, че е красиво... Но сладко или солено? :P

Сладко и романтично...

Връзка към мнение
15 minutes ago, AlexandraKo said:

Сладко и романтично...

Е, па в романтичната поезия често има и доста солени сълзи... можеше и цяло езеро да са запълнили.

Бях решил първо да пробвам солените и изръшках солидна част от крайбрежието на Европа по картите, но нищо не ми дойде наум.

Следователно ще трябва да ровим "във вътрешността". Тука отварям скоба и спамя, но дядо ми (лека му пръст) си беше съвсем неук и не познаваше посоките нито по компас, нито на карта... За него четирите посоки бяха "Морето", "РумънИята", "градът"(т.е. Каварна) и "Вътрешността". И понеже "вътрешността" по неговите представи беше всичко, което е на запад, мисля си, че повече или по-малко в тази посока трябва да търсим и отговора на загадката (логиката ми е потресающа :jester:)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

В другата тема се коментира ,кога да се смятало, че една държава е посетена. Тази,специално, са я посетили поне 80% от магеланците.Да кажа с други думи -това е държавата -музей под  открито небе.

Въпросът е, кой от какво се интересува и кой какво гледа,когато пътува.Моето разбиране е, не само да отидеш някъде,да се снимаш два пъти и да отметнеш. Аз подробно изчитам всичко, отивам още по- подробно да го разгледам, вземам си гид,   ако е възможно и  му ставам мега-досадна с  хилядите въпроси за какво ли не,защото ме интересува всичко.

При толкова жокери:Европа, музей под открито небе /който е внимавал,   аз това все го повтарям и потретвам  за тази държава/,езеро, поет - любовна лирика, стана, като в оная кръстословица - "Река с 5 букви, започва с Д и завършва на унав." :shout:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

стана, като в оная кръстословица - "Река с 5 букви, започва с Д и завършва на унав." :shout:

То така сега стана ... на човек да му е неудобно да отговори.  :lol:

Това са "Пещерите на Катул" - на върха на полуострова на Сирмионе, езерото Гарда, Италия. 
А тези "Пещери на Катул" са малко като морското свинче, което не е нито морско, нито свинче :biggrin:, ама обясненията ги оставям на теб - първо, че загадката е от теб, и второ - че си по-слакодумна и информирана! :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

То така сега стана ... на човек да му е неудобно да отговори.  :lol:

Това са "Пещерите на Катул" - на върха на полуострова на Сирмионе, езерото Гарда, Италия. 
А тези "Пещери на Катул" са малко като морското свинче, което не е нито морско, нито свинче :biggrin:, ама обясненията ги оставям на теб - първо, че загадката е от теб, и второ - че си по-слакодумна и информирана! :)

Браво на Фичо!

Ти си наред, моля, за следващата загадка.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

 ама обясненията ги оставям на теб - първо, че загадката е от теб...

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.