Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Следващият фотус е от едно много интересно място, на което искам да отида. Снимката е на мой приятел, с чието разрешение я публикувам :). Лесна е и се надявам бързо да разпознаете: къде е правена и коя е тази забележителност.

 

7685186H.jpg

Връзка към мнение

Tiger Hill Pagoda  в Suzhol, Китай

Известна е и като Yunyan Pagoda

 

Да, така е :)

 

Не знам как изглежда раят. Но ако притежава и една трета от красотата на Суджоу, би било прекрасно

Ли Дзентау, Нобелов лауреат

 

Пагодата Юнян (Yunyan) е един от символите на Суджоу. Намира на върха на Тигровият хълм и затова другото й наименование, с което е позната е Погодата от Тигровия хълм. Построена е през 961 г. по време на династия Сун. Тя е наклонена, защото половината от нейната основа е построена на скала, а другата на мека почва. През 1957 г. местните власти полагат усилия за нейното стабилизиране, като инжектират бетон под основата й. Кулата е частично ремонтирана през 1981 г. Пагодата е тухлена, има октагонална форма, на 7 етажа е и е висока 48 метра. От септември 2010 не се разрешава качване до върха.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е моята загадка. Къде е направена снимката? Жокери: Великобритания и на това място частен клуб организира сбирките си.

post-514-0-24421800-1414314217_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нов жокер - снимката е направена в Кенсингтън.

Rainy, няма начин да не разкриеш мястото, давай!

 

Ми тя Rainy повече скита в чужбина, отколкото в Кралството  :lol: Шегувам се, и тук се метлявя по малко. Англия е необятна - като всяка държава - няма как да знаем всичко. А аз засега водя класацията на кибиците с 0 познати места  :blink: Баси двойкаджийката... Ама ви се кефяяяяяяяяяяя! И ми е много интересно, признавам... 

Връзка към мнение

Гале, Галееее, ша си кибичим двенките. :drinks:  Иначе темата е готина и я следя.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гале, Галееее, ша си кибичим двенките. :drinks:  Иначе темата е готина и я следя.

Да се присъединя към вас че, един кавалер да си имате? Щото и аз - нула познати. Уж не съм рус пък, що тъй :huh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е моята загадка. Къде е направена снимката? Жокери: Великобритания и на това място частен клуб организира сбирките си.

Стана ми любопитно кой е частният клуб. Доста кичозна веранда.

Връзка към мнение

Стана ми любопитно кой е частният клуб. Доста кичозна веранда.

Тези градини се намират на покрива на висока сграда, близо до спирката на метрото в Кенсингтън. В сградата се намират ресторант и Нощен Клуб, който също има постоянни членове, освен хората, които го посещават с куверт.

http://www.roofgardensclub.com/

 

Освен този клуб по интересното е, че мястото непрекъснато се наема от други частни клубове и там същите организират сбирките си. Не мога да посоча имена, но когато ние го посетихме, една неделя сутрин, там имаше клуб, който подготваше сбирката си за своите членове. Направи ми впечатление, че въпреки ранния час се пълнеха чаши с бяло вино и хората пристигаха много елегантно облечени. Тъй като беше ранна утрин и доста от барчетата все още неработеха ние попитахме дали можем да си поръчаме кафе. Отговориха ни, че по принцип само клуба може да се ползва от напитките на бара, но не отказаха да ни сервират кафе по доста изискан начин. При направения опит да платим кафето ни отговориха, че можем да се чувстваме гости на клуба. Бяха изключително любезни и финни хора.

 

Достъпът до самото място е безплатен и свободен / с изключение на случаите, когато има частни сбирки/. При влизане обаче се записват имената в една книга и изискват предоставянето на имейл или телефон.

 

Въпреки, че градините ти изглеждат кичозни същите са едно уникално място в Лондон, който по принцип се слави с парковете си. На снимката е Испанската градина, която за база е използвала градините в Алхамбра. На върха на сградата /не помня дали беше 6 или 9 етажна/ има засадени огромни дървета, румолят поточета и има много патици и фламинго. Ние отидохме да го видим за кратко, но загубихме няколко часа там в много прията атмосфера.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ето така и ние след още някой и друг път ще започваме да си правим сбирките от сутринта..

... Не мога да посоча имена, но когато ние го посетихме, една неделя сутрин, там имаше клуб, който подготваше сбирката си за своите членове. Направи ми впечатление, че въпреки ранния час се пълнеха чаши с бяло вино и хората пристигаха много елегантно облечени. ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето така и ние след още някой и друг път ще започваме да си правим сбирките от сутринта..

Ами те нашите сбирки не се различават много от техните - те от сутринта до някое време, ние от вечерта , та до сутринта. Като се замисля има много общо :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доста се чудих с какво да ви затрудня и достигнах до извода, че няма да мога :) Ето една лесна загадка от мен :)

 

attachicon.gifDSC07119.JPG

  Това би трябвало да са археологически  останки от свръхдалечното минало в Сърбия, но името да ме гръмнеш не мога да се сетя.  

Връзка към мнение

woman_in_white, точно така, това е Лепенски вир в Сърбия.

 

TeshkaR28, няма да те гърмим :), тя жената в бяло го е казала най-горе на тази страница :)

Лепенски вир е място, където са открити останки от древна и загадъчна цивилизация, за която не се знае почти нищо. Разположен е на брега на река Дунав, в националния парк Железни врата, което е едно много красиво място. Намира се на около 100 -ина км от Видин. Там Дунав прави много живописни завои и мястото си заслужава неприятното пътуване по ужасните пътища.

Редактирано от danimarkova
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отстъпвам правото следващата загадка в темата да зададе Rainy :) .

 

Онемях... Що аз?! Като награда че нищо не съм познала...  :wub:  :blink: хаха 

Добрееееее, благодаря! Усмихна ме. Ей сега... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.