Прескочи до съдържание

Иберия - намаления и време за връзка през Мадрид


Препоръчани мнения

Здравейте. Да помрънкам пак малко за 'самолетна помощ' :)

 

След като поразместих някои пътувания за следващите две години, спрягам сериозно опцията Перу. Пуснах пробни търсачки и засега най-много ми допадат полетите с Иберия (часове на излитане и кацане). Които не са най-евтините, обаче. И не само.

 

Планирам (датите са твърди)

 

27 август, вечерта твърдо - Лондон - Лима (през Мадрид)

12 септември, вечерта твърдо - Лима - Лондон (през Мадрид)

 

Моля за съвет:

 

1. Кога пускат промоция Иберия? В момента цената е 891 паунда.

2. Връзката през Мадрид е само 1.30 часа. Това ме стресира - нямам вяра, че ще ми натоварят багажа. Вашето мнение на база опит с тази авиокомпания?

 

Всякакви други съвети са добре дошли.

Благодаря :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

С Иберия от време на време излизат грешки, които позволяват цени по 300 евро. Гаранция няма обаче, и вероятно ще включва позициониращ полет до някъде, и оттам същинския полет с Иберия през Мадрид.

Промоции съм виждал поне 2 пъти годишно, та дотогава ще има една-две.

 

Лондон - Мадрид трябва да има поне 5-6 полета дневно (Бритиш и Иберия, те ги продават заедно), та поне на отиване да ги нагласиш. На връщане, и да ти загубят багажа какво толкова.

 

ОПС, ти имаш даже часовете твърди... Ми рискувай, не е толкова страшно 1:30, щом не включва България Еър. По-голям ръчен багаж и така... Ако не мъкнеш много фототехника, лаптоп и деца, няма да ти трябва много багаж.

Връзка към мнение

С Иберия от време на време излизат грешки, които позволяват цени по 300 евро. Гаранция няма обаче, и вероятно ще включва позициониращ полет до някъде, и оттам същинския полет с Иберия през Мадрид.

Промоции съм виждал поне 2 пъти годишно, та дотогава ще има една-две.

 

Лондон - Мадрид трябва да има поне 5-6 полета дневно (Бритиш и Иберия, те ги продават заедно), та поне на отиване да ги нагласиш. На връщане, и да ти загубят багажа какво толкова.

 

ОПС, ти имаш даже часовете твърди... Ми рискувай, не е толкова страшно 1:30, щом не включва България Еър. По-голям ръчен багаж и така... Ако не мъкнеш много фототехника, лаптоп и деца, няма да ти трябва много багаж.

 

Не бе, не са твърди часовете - просто искам вечерта, за да хвана самолета след работа, както и да се помотая един ден в Лима на връщане, а Иберия дава точно такива опции. 
 
Хах... Деца не влача, но лаптоп винаги :) 1.30 h - ще го затрият 99%. Ще мисля само за ръчен багаж, но на мен ми се иска да се разходя и до Кордилера Бланка, така че и някои по-плътни дрешки ще трябват. Освен да се навлека като зелка  :rolleyes:
 
Благодаря ти! Ползвам твоите инструкции за маршрут в Перу - и ще задам тема - но само една подсказка сега, ако обичаш: Дали е по-удачно да се цопна веднага в Андите или първо Куско, etc? Въпросът касае височините...
Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Относно височините. Подготвен съм теоретично. Моят съвет е да направиш обиколката по обратна на часовниковата стрелка последователност - Лима, Наска, Арекипа, Титикака, Куско. Последователното изкачване е за предпочитане от гледна точка на адаптация. Виж полетите на Иберия не изискват ли транзитна щатска виза в случай, че включват междинно кацане в САЩ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Куско е високо в Андите, Мачу Пикчу е по-ниско. Или действаш както казва Дюк, или отделяш време за адаптация, или не спираш в Куско, а веднага отиваш към МП, което е по-ниско и се адаптираш там...

Връзка към мнение

Куско е високо в Андите, a Кордилера Бланка е още по-високо... Значи неправилно съм разбрала че директната височина е правилното решение. Сматах от Лима да хвана директо полет за Хуараз. Щом препоръчвате плавния преход, пак ще мисля. Благодаря много!

Връзка към мнение

 Виж полетите на Иберия не изискват ли транзитна щатска виза в случай, че включват междинно кацане в САЩ...

Полетите на Иберия до Ю Америка не прекачват в щатите. Освен при извънредни ситуации, или ако нарочно не търсиш такъв билет със стопоувър в щатски град.  Директни са си. Тези с прекачване на щатско летище (най-често Маями или Атланта), са кодшеърите между европейска и американска авиокомпания, чийто презокеански полет се изпълнява примерно от европейската до САЩ (British), а втория е с американската авиокомпания (AA) от САЩ до съответната държава в ЮА. Или с Луфтханза от Германия до Щатите, след това с Юнайтед до Ю Америка.

Преди време съм виждал много евтини полети до ЮА и с прекачване в Канада, нещо от рода около 400 евро ретърн. Иберийските грешки и промоции, обаче няма кой да ги "бие" :)

Нямаш притеснение за транзитна щатска виза с испанците.

Връзка към мнение

2 пъти ползвах промоции (или грешки) на Иберия:

Пърия път бяха в средата на януари - началото на февруари

Втория - средата на юни

 

 

Относно времето за прекачване:

Аз имах такова стресово преживяване наскоро: Берлин - Мадрид - Сантяго де Чили с време за прекачване в Мадрид по план от час и 25 мин, но първият полет закъсня с близо час. И двата полета са на Иберия, но европейските се изпълняват от Иберия Експрес и кацат на Терминал 4, а междуконтиненталните ползват Терминал 4s. За да се придвижиш между двата терминала имаш доста ходене, граничен контрол, ползване на влакче и пак ходене. Макар да си с 2 бордни карти не знаеш още изхода.

Имаше и други като мен - не за Сантяго, но за различни други полети. Когато стана ясно, че вероятността да изтървем връзките е почти 100 процента, стюардесите първо ни инструктираха да отидем на първото гише с информация (казаха ни кои са - в зависимост от това къде ще кацнем - обявиха 2), за да предупредим, че сме на летището и да ни изчакат. После обявиха самите изходи. Като кацнахме в Мадрид ни чакаше човек и ни казваше кой на кой изход да търчи. И добре, че имаше, защото в самолета бяха обвяили друг изход. В крайна сметка всичко приключи благополучно.

 

За височинната болест - ако нямаш опит, не я подценявай. Аз си страдах от постоянно главоболие, нищо че не хукнах на най-високото място в началото, а уж ги подредих с постепенно натоварване. Аспририн Протект доказано не ми помогна, нито чай от кока. Та, ако можеш, си купи някакви лекарства или от Англия (ако съм разбрала правилно къде си) или веднага като кацнеш в Лима, за да може да започнеш да ги пиеш преди да си започнала с изкачванията.

Редактирано от Childish
Връзка към мнение

Недей директно, точно обратното. И си остави един-два дена почивка или леки разходки, когато си нависоко, а не да се втурнеш веднага на трекове.

Връзка към мнение
Мнооооооого благодаря :)

 

Точно от Англия летя. Няма да прекачвам в Щатите със сигурност - нищо че има такива полети. Само до този дерт ми е... Мадрид или Сао Паоло. 

Ще чакам за някоя промоцийка - то и кьорав паунд - че и пени - нямам свободни сега, агрхххххххх :)

Ще разиграя маршрутите и като се докопам до разрешението за отпуска (и за Нова Зеландия ще се моля, ще стискате палци! - ама като наближи Нова година, да омекнат шефовете ;)) - ще пусна маршрутът за обсъждане. 

 

Сполайте!

 

P.S. Откъде време за разходки... Юруш на маслините ще има!  :lol:

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За да получаваш промоциите се запиши в Iberia Plus на Iberia.com, те пращат като има. Гледай имената и рождената ти дата да са като в British Airways executive club, за да можеш да прехвърляш мили.

Връзка към мнение

Не искам да те разочаровам, но шанса тези грешки, които излизат от време на време да ти паснат на точните дати и часове клони към отрицателен :) Тези цени от по 200-300 евро са за спонтанни хора, които са гъвкави с 3-4 дни, могат да си позволят да търсят междинни полети в последствие и т.н. 

 

Но до лятото догодина има време, със сигурност се абонирай за бюлетина на Иберия, то като изключим прекачвания в щатите само те и BA са ти опция горе-долу до там. 

Връзка към мнение

2 пъти ползвах промоции (или грешки) на Иберия:

Пърия път бяха в средата на януари - началото на февруари

Втория - средата на юни

 

 

Относно времето за прекачване:

Аз имах такова стресово преживяване наскоро: Берлин - Мадрид - Сантяго де Чили с време за прекачване в Мадрид по план от час и 25 мин, но първият полет закъсня с близо час. И двата полета са на Иберия, но европейските се изпълняват от Иберия Експрес и кацат на Терминал 4, а междуконтиненталните ползват Терминал 4s. За да се придвижиш между двата терминала имаш доста ходене, граничен контрол, ползване на влакче и пак ходене. Макар да си с 2 бордни карти не знаеш още изхода.

Имаше и други като мен - не за Сантяго, но за различни други полети. Когато стана ясно, че вероятността да изтървем връзките е почти 100 процента, стюардесите първо ни инструктираха да отидем на първото гише с информация (казаха ни кои са - в зависимост от това къде ще кацнем - обявиха 2), за да предупредим, че сме на летището и да ни изчакат. После обявиха самите изходи. Като кацнахме в Мадрид ни чакаше човек и ни казваше кой на кой изход да търчи. И добре, че имаше, защото в самолета бяха обвяили друг изход. В крайна сметка всичко приключи благополучно.

 

За височинната болест - ако нямаш опит, не я подценявай. Аз си страдах от постоянно главоболие, нищо че не хукнах на най-високото място в началото, а уж ги подредих с постепенно натоварване. Аспририн Протект доказано не ми помогна, нито чай от кока. Та, ако можеш, си купи някакви лекарства или от Англия (ако съм разбрала правилно къде си) или веднага като кацнеш в Лима, за да може да започнеш да ги пиеш преди да си започнала с изкачванията.

 

Много ти благодаря! Ще почакам до края на февруари - без това сега пари няма. Повече няма да чакам - ако избера Перу. Обичам да съм фиксирала всичко рано. Иначе за трасфера - и аз давам същите съвети относно времето, ама викам пак да питам... Патка :) Няма да е този полета. Стрес имаме достатъчно в ежедневието, не ща и за пътуванията. Поне да опитам да нямам. Ще търся и този илач явно - още от Лондон. Да стигна само до там...
 

За да получаваш промоциите се запиши в Iberia Plus на Iberia.com, те пращат като има. Гледай имената и рождената ти дата да са като в British Airways executive club, за да можеш да прехвърляш мили.

 

Слушам! :) Аз от теб знам за Avios, ама като гледам какви цифри цитират за безплатни билети, не е истина...

 

 

Не искам да те разочаровам, но шанса тези грешки, които излизат от време на време да ти паснат на точните дати и часове клони към отрицателен  :) Тези цени от по 200-300 евро са за спонтанни хора, които са гъвкави с 3-4 дни, могат да си позволят да търсят междинни полети в последствие и т.н. 

 

Но до лятото догодина има време, със сигурност се абонирай за бюлетина на Иберия, то като изключим прекачвания в щатите само те и BA са ти опция горе-долу до там. 

 

Хах, Жоре... Ако обявиш конкурс, аз сигурно ще спечеля непрестижната титла за баламурник, който купува най-скъпите билети ;) така че нямам напъни  за билети от 300 евро, но ако се понамалят със 200 паунда, няма да се разсърдя :) Само че с оглед краткото  време за прехвърляне едва ли ще ги използвам. Не смея, не обичам стрес. Има една Air Europe - сефте я видях, трябва да призная. Тя има не-лоши опции,  ще се кумя...

Връзка към мнение

Слушам! :) Аз от теб знам за Avios, ама като гледам какви цифри цитират за безплатни билети, не е истина...

В какъв смисъл - много пари, или много мили? Мадрид - Лима трябва да е към 50000 мили отиване и връщане, а таксите за полети на Iberia през Iberia + са малки (въпреки, че ги вдигнаха с 50% наскоро). Да не се бъркат с таксите на British Airways. 

А понякога правят 35-50% намаление от цената в мили. Последно имаше това лято и за малко да взема 2 билета ей така, ама ме спря факта, че нямам достатъчно кеш да платя другите 2  :)

Връзка към мнение

В какъв смисъл - много пари, или много мили? Мадрид - Лима трябва да е към 50000 мили отиване и връщане, а таксите за полети на Iberia през Iberia + са малки (въпреки, че ги вдигнаха с 50% наскоро). Да не се бъркат с таксите на British Airways. 

А понякога правят 35-50% намаление от цената в мили. Последно имаше това лято и за малко да взема 2 билета ей така, ама ме спря факта, че нямам достатъчно кеш да платя другите 2  :)

 

И двете - и много мили, и много пари. За парите бях подготвена - примерно, за 891 обща цена искаха 480 или от сорта. Чела съм това онова за такси, бензини и прочие проза. Вие разбирате, мен хиич не няма в това и съм го приела. Но милите бяха 68 000. Ми видя ми се потресаващо много :) Аз съм ужасно неопитна, просто реших да проверя и се потресох... хахаха

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Ами сега гледах, Лондон - Лима е 65000 авиос и 320 евро. Това през Иберия плюс, като нищо с Бритиш да е 480 паунда. Малко повече кеш отколкото си мислех, може да са ги дигнали още, но ми изглежда нормално, обикновено Европа - Южна Америка е 70-80000 мили.

Мили е добре да се ползват за скъпи дестинации, или за неща, които иначе няма да си вземеш, примерно бизнес класа, еднопосочен билет... По-интересно е да се използват аномалии, пример от близкото минало - цяла Русия влиза в Европа и си взимаш билет до Владивосток през Корея на цената на билет за Европа... Аз ползвам само за нормални полети, но оттук не плащам големите такси (засега, Бритиш нещо почват да нарушават закона ми се струва).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами сега гледах, Лондон - Лима е 65000 авиос и 320 евро. Това през Иберия плюс, като нищо с Бритиш да е 480 паунда. Малко повече кеш отколкото си мислех, може да са ги дигнали още, но ми изглежда нормално, обикновено Европа - Южна Америка е 70-80000 мили.

Мили е добре да се ползват за скъпи дестинации, или за неща, които иначе няма да си вземеш, примерно бизнес класа, еднопосочен билет... По-интересно е да се използват аномалии, пример от близкото минало - цяла Русия влиза в Европа и си взимаш билет до Владивосток през Корея на цената на билет за Европа... Аз ползвам само за нормални полети, но оттук не плащам големите такси (засега, Бритиш нещо почват да нарушават закона ми се струва).

 

Ъъъъъ... Може нещо и да омотавам нещата с тези безплатни мили, ама чета, следвам инструкции и накрая това излиза. Явно съм си представяла миля за миля при замяната ;) Аз имам 10 000 само натрупани. 

 

Скъпа дестинация викаш. За догодина планирам две далечни - Перу и Нова Зеландия. И двете с фиксирани дни.. хах.... И исках да реализирам натрупаното, дори и малко, но няма как явно.

 

Благодаря ти.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.