Прескочи до съдържание

Лондон - Париж - Лондон с Eurostar?


VICTORY`

Препоръчани мнения

Здравейте,

ще ми се наложи да пътувам служебно Лондон - Париж - Лондон. Някой пътувал ли е с "Евростар"? В момента се колебая между самолет и влак. Към кое бихте ме посъветвали да се насоча? 

Пс. Тази дестинация ми е мътна и с двата вида транспорт.

Връзка към мнение

Ми, с влака вероятно не е по-бавно, защото е от център до център и не пътуваш до летищата + секюрити, чакане, тълпи...

вероятно ще ти е интересно заради бързия влак и тунела. Но мисля, че е все едно, т.е. виж цената и удобството ...

 

(Аз съм минавал през тунела, с автобус, който се качва на влака, но не съм пътувал с Евростар точно)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със сигурност с влака ще е по-удобно с оглед , че не трябва да биеш път до двете летища , да чекираш и прочие .

Лоу кост полети имат EasyJet , но си провери кое най-те устройва като часове и цени.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм пътувал и по двата начина. Сега от моя опит ще ти кажа какви са предимствата и недостатъците и на едното, и на другото. След това ти сама ще прецениш и направиш избора си

 

Влак "Eurostar" - "+"

+ Пътуваш от център до център

+ не ти се налага да отидеш до летището 2 часа преди излитане + още време за стигане до самото летище, което освен че е скъпо, е и времеемко

+ имаш повече пространство, място да се разходиш, кетъринг

+ можеш да си внесеш на влака течности и в ръчния багаж, в рамките на разумното (не каси вино или бира)

 

Влак "Eurostar" - "-"

- през повечето време на пътуване си в тунел под тонове вода

- заглъхването на ушите (поне при мен) е по-осезаемо, и по-силно изразено. Причините са, че освен голямата скорост, си и под земята/водата в тунел, където налягането е по-голямо

- ако не заспиш, през прозореца не виждаш нищо, освен стените на тунела в осветените участъци, тоест нямаш window view-то от прозореца на самолета над земята

- често по-висока цена на билета от тази за самолет, особено ако купуваш в последния момент

 

Самолет - "+"

+ голям избор между авиокомпании (поне 4 - easyJet, City Jet, AF и BA, говорим само за директните, с прекачване се обезсмисля целта на питането), и възможността да избереш час, летище и цена, които са най-удобни за целта на пътуването ти

+ поради големия избор между авиокомпании, които летят по дестинацията, често се намират по-ниски цени за билети от тези за влака (които не са никак ниски). Все пак зависи и от периода на летене, както и от дните на седмицата.

+ гледката от прозореца е много по-приятна

 

Самолет "-"

- сумарно времето, което ще изразходиш от център до център в Лондон и Париж, е повече от това при влака (за подробности виж втория + при влака)

- ако имаш страх от летене (явно не важи в твоя случай), или са ти досадни всички процедури преди излитане - проверки, чекиране, чакане на терминала; след това при пристигане - паспортни проверки (UK не е в Шенген и при влизане в държава членка на Шенген си има паспортна проверка, както ако пристигаш от България. Това го има и при пристигане с влак, но не е толкова досадно).

- ако метеорологичните условия са лоши, полетът може да бъде отложен, или даже отменен, и да пропадне вече направения план (при влака това може да се случи много по-рядко)

 

Ами това са основните в общи линии. Ако задълбая сигурно ще напиша и още. Но тези са достатъчни да прецениш за твоята цел на пътуване кой начин ще е по-добър.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря за бързата реакция, защото цялата работа трябва да се случи тази седмица. И специално на willks за изчерпателната информация!

Програмата още се опитвам да я скалъпя. До тук съм си буукнала само билети София - Лондон - София, но май наистина ще се спра на влака.

Петък, пристигане в Лондон. Цял ден вършене на  добри дела. 

Събота в 6:18АМ - "Евростар" до Париж. Вършене на още добри дела и вечерта по обратния път към Лондон. 

Неделя 8:30 към София.


Със сигурност с влака ще е по-удобно с оглед , че не трябва да биеш път до двете летища , да чекираш и прочие .
Лоу кост полети имат EasyJet , но си провери кое най-те устройва като часове и цени.

Толкова са на зор нещата, че  изобщо няма бюджет за транспорт.  :lol:

Връзка към мнение

Събота в 6:18АМ - "Евростар" до Париж. Вършене на още добри дела и вечерта по обратния път към Лондон. 

Имай предвид, че  трябва да си на гарата 30 мин. преди обявения час на потегляне на влака. Малко като при самолетите, но и тук има процедури по чекиране на багажа, и минаване през скенер. Въпреки това става по-бързо, отколкото на Хийтроу или Гатуик, да речем :)

Затова, ако не ти се нарушава графика, виж следващия влак дали ти върши работа.

Ранното ставане сутрин при мен е стресово, затова го избягвам, и предпочитам или изобщо да не си лягам, или да пътувам след 10. При теб може да не е проблем. Само обръщам внимание на условието за 30 минутното предварително пристигане на гарата.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Имай предвид, че  трябва да си на гарата 30 мин. преди обявения час на потегляне на влака. Малко като при самолетите, но и тук има процедури по чекиране на багажа, и минаване през скенер. Въпреки това става по-бързо, отколкото на Хийтроу или Гатуик, да речем :)

Затова, ако не ти се нарушава графика, виж следващия влак дали ти върши работа.

Ранното ставане сутрин при мен е стресово, затова го избягвам, и предпочитам или изобщо да не си лягам, или да пътувам след 10. При теб може да не е проблем. Само обръщам внимание на условието за 30 минутното предварително пристигане на гарата.

О благодаря, ама аз не съм включвала в графика сън. :D :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.