Прескочи до съдържание

Визови режими на държавите с България


Препоръчани мнения

Мартиника и Гваделупа става, те френските територии са 'най-интегрирани', за останалите май не е точно така.

 

А как е точно? ;)  Аз винаги се кефя, когато мога да пътувам с лична карта и не пропускам възможност ;) Подобна възможност може да е много полезна, когато човек си загуби или му откраднат паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да кажа, че от ABC само в Бонер може с лична карта . За останалите е нужен паспорт. Така е и с Сент Мартен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А как е точно? ;)  Аз винаги се кефя, когато мога да пътувам с лична карта и не пропускам възможност ;) Подобна възможност може да е много полезна, когато човек си загуби или му откраднат паспорта.

Ние винаги носим и паспортите, но мисля че не ги искаха. В Трипадвайзор гледам се пънат, че искали паспорт и иначе не ставало, дано да не объркам някой, но аз така си спомням, че се минава само с лична карта.

Връзка към мнение

На мен със сигурност ми поискаха в Аруба. Говоря за летище, не за посещение с круиз. За круизите съм чувала , че не искат паспорти, а само лична карна и круизна карта. През май ще тествам отново преминаването през летищата и ще докладвам дали има промяна за 2 години.   

Връзка към мнение

Във френските отвъдокеански територии (Гваделупа, Мартиника, Реюнион и т.н.) става с лична карта. Ама трябва да се пътува директно от Европа. 

Връзка към мнение

Във френските отвъдокеански територии (Гваделупа, Мартиника, Реюнион и т.н.) става с лична карта. Ама трябва да се пътува директно от Европа. 

 

Ако минаваш само през транзитни зони може и полетът да не е директен. През Истанбул например проверено и без проблем се пътува с лична карта, ако минаваш транзит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В блога на Tery-Robin,момичето от Хасково пише ,че преди месец са били върнати от Тунис,без да влязат в държавата.Аз също си мечтая за там.

 

И аз го прочетох, но причината не е описана точно. Вероятно липсата на билети за връщане и резервация за хотел са им се сторили проблематични. В доста държави това са основни критерии за допускане, макар и тези критерии не винаги да са добре декларирани.

 

В момента Тунис е доста подходяща за посещение, защото има доста малко туристи, но двете терористични нападения срещу туристи от последните години, носят неприятното чувство, че туристът там е цел за разни радикално настроени хора :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да кажа, че и аз съм пътувал до Реюнион с лична карта, но от Париж. На влизане от Южна Африка ми искаха паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
  • 11 месеца по-късно ...

МВнР са си сменили/ъпдейтнали сайта. Има нов "ситуационен център", където се публикува и официалната информация за визовите режими:

https://www.mfa.bg/bg/situationcenter

 

На пръв поглед ми се стори интересна възможността за посещение на Суверенен Малтийски орден. 🙂

 

---

Значи и аз ще ъпдейтвам табличката... 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Готов е новия вариант на табличката, съобразен с обновения сайт на МВнР. 

Поправени са линковете към съответните страници на посолства.

Друг е въпросът, че информацията там си е същата 🙂 Вярно, изглежда по-модерно сайта, но в духа на градивните бележки би било добре да дават информация към коя дата е актуална съответната информация.

Естествено имаме някои несъответствия, като смея да твърдя, при нас е по-вярно 😉 , т.е. данните са сравнявани със съответния официален източник, където може да бъде открит и на място от вече посетили страната. В допълнение, често имаме и конкретна тема за съответната държава в по-прясно инфо и съответно специфики по типовете визи.

---

Както винаги бележки и корекции от ваша страна са добре дошли и даже препоръчителни!

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
  • 11 месеца по-късно ...

В началото на тази тема има една табличка, където последната колонка е връзка към конкретна тема за съответната държава.

Опитвам се полезното инфо да е обобщено в табличката, а дискусията да има отделна тема в развитие.

 

За това и отделих мненията за eTa за Нова Зеландия в нарочната тема:

 

а тези за Намибия тук:

 

Обособих и нова тема Мавритания:

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

Има ли начин по картата да бъдат сложени в зелено

* Френските отвъдморски департаменти и територии (Мартиника, Гваделупа, Сен Мартен, Сейнт Бартоломей, Френска Гвиана, Сен Пиер и Микелон, Майот, Реюнион, Нова Каледония, Уолис и Футуна, Френска Полинезия) +
* Нидерландски Антили (Аруба, Бонер, Кюрасао, Синт Мартен) +
* Гренландия и Фарьорските острови +
* Свалбард и Ян Майен
* Британските Вирджински острови


и съответно в червено:

* (US) Вирджински острови

* Гуам+ Северни Мариански острови + Американски Самоа

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Картата се генерира автоматично на основава на таблицата от втория пост в тази тема:

Ако ги добавим там, с правилната думичка в колоната за виза т.е. "да" или "не" ще станат съответно зелени или червени. За жълтото се гледа колонката "VOA", поне доколкото си спомням.

 

Между другото, сложил съм карата на малко по-прегледен адрес: https://visa-map.acrosseuropewithcar.eu/, за момента там е версията с ниска резолюция, защото работи добре дори на много стари машини като моята.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Те тия изобщо не фигурират в тази таблица, затова излизат като "няма данни"

Може да ги добавим, ама кое точно се гледа, кода, името?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

Те тия изобщо не фигурират в тази таблица, затова излизат като "няма данни"

Може да ги добавим, ама кое точно се гледа, кода, името?

Използва се IATA колонката, т.е.  ISO кода на територията. Картата обаче има някой особености, примерно за Мартиника кода е FR-MQ, но в тази карта е само MQ. За Аруба е АW. Гледа се само текста, но се очаква да е във връзка :(, въпреки че не се гледа дали връзката води на някъде а само се взема текста. Доста е хакерски съм писал кода :).

 

За съжаление файла с картата е едно огромно нещо (http://www.amcharts.com/lib/3/maps/js/worldHigh.js) и ако нещо не излиза трябва да се рови в него по име на територията.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, mitkobiker каза:

Има ли начин по картата да бъдат сложени в зелено

Ами има как - таблицата се поддържа съобразно списъка на МВнР, ама както си знаем те едва ли се интересуват да подават толкова детайлна информация, а и смело мога да заявя, че при нас е по-актуална. 🙂

 

преди 2 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Картата се генерира автоматично на основава на таблицата от втория пост в тази тема:

 

Значи бих могъл да добавя след Япония и териториите от това мнение:

 

преди 2 часа, Mary каза:

можеш ли да добавиш в Таблицата и темата за Намибия и да допълниш, че вече има VOA. 

Мерси, добавих.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, cck каза:

Значи бих могъл да добавя след Япония и териториите от това мнение:

Да, това би трябвало да сработи, тъкмо нещата ще са на едно място. Аз изобщо бях пропуснал, че някъде на втора страница имаме още една таблица иначе щях да я включа и нея.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, ShaMan-H_Fel каза:

Да, това би трябвало да сработи, тъкмо нещата ще са на едно място.

Добавих табличката в същото мнение. Предпочитам да са отделни таблички, но ако не сработи ще ги съединя, пък в забележките (следващото мнение) ще се обяснявам 🙂

Връзка към мнение
преди 2 часа, cck каза:

Не е автоматично, трябва да доразпише .js файла

За съжаление е PHP 😉.

 

Направил съм го на https://visa-map.acrosseuropewithcar.eu/visaMapHigh.php, но ще се радвам ако има кой да провери да няма нещо пропуснато от таблицата с териториите (на мен ми изглежда да няма). На карата с ниската резолюция не съм го слагал за сега, че кода е различен и ще ми трябва малко време пък и искам да ги обединя двете неща, че така всяка промяна трябва да я слагам на две места.

 

А като сме на темата със заявките, ще можем ли да сменим връзката в първото мнение да сочи насам https://visa-map.acrosseuropewithcar.eu/, мисля там да оставя карата занапред и да махна другите файлове, че сега са копирани на две места и ме дразни малко 😞.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Цялата карата вече е преместена на https://visa-map.acrosseuropewithcar.eu/ а тази с висока резолюция е на https://visa-map.acrosseuropewithcar.eu/?hd. Всички стари връзки сочат към новото място 🙂.

 

Ако имате някакви коментари се чувствайте свободни да ми кажете. Сега нещата изглеждат доста по-завършени.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , ShaMan-H_Fel каза:

Цялата карата вече е преместена

Супер. Благодаря! Актуализирах първото мнение с новия адрес. Сега се заемам да опресня и самата втора част на таблицата с визите.

Скрих я от старото и местоположение, да не става дублаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.