Прескочи до съдържание

Кой успял - видял


Препоръчани мнения

Търсейки днес снимка за играта се сетих, че има места по света, които никога или трудно бихме могли да посетим. За някой от тях е вече почти невъзможно, защото са сринати. За други достъпа е силно ограничен - войни, епидемии. А трети предстоят да бъдат затворени по една или друга причина - Памуккале примерно.

 

Ще бъде безкрайно интересно да попътуваме по тези места през ваши снимки или ако някой има информация за бъдещи затваряния да го сподели за да побързаме със сглядата.

 

Пускам  снимки от Одаиската джамия  в Дамаск - безкрайно красива, но вече трудно достъпна за нас. 

 

post-615-0-74416500-1415626320_thumb.jpg

 

post-615-0-97956500-1415626358_thumb.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Тамата е страхотна!

Но това за Памуккале само пример ли е или наистина предстои да бъде затворено? Не бих се учудила, при вандалските прояви на туристите, но ще е много, много жалко и тъжно  :angry:

 

По темата - това, за което се сещам от моят скромен пътешественически опит е Мъртво море, което се свива с рекордни темпове. Скоро от него "за спомен" може би ще остане само една солна река.

 

post-1941-0-07837100-1415628573_thumb.jpg

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Ремонтът е замразен, т.к. се оказало, че е силно повредена и парите не стигат...

Дано децата ни я видят без да се налага да са столетници...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Що се отнася до Памуккале - информацията ми е от турска туристическа агенция. Не знам до колко да вярваме, но ...твърдяха , че туристическия поток е обезобразил природния феномен и предстои затваря за неопределен период от време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е щом става дума за Памуккале,аз ще ви пусна няколко фотоса правени със старата ми "съпунерка",за да има снимки в темата. ;)

 

Памуккале-изключителен природен феномен.

 

post-259-0-18602200-1415643490_thumb.jpg

 

естествени инфинити басейни. :)

 

post-259-0-46998700-1415643493_thumb.jpg

 

Туристическият поток съсипващ Памуккале.

 

post-259-0-41492700-1415643496_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Кой пръв ще пусне снимка от Малдивите ?

Може би Куба и Северна Корея също се вписват в темата , а за щастие все още и трите места са достижими.

Мен също ме е яд за Сирия. Не толкова отдавна имаше редовна автобусна линия София-Дамаск.

Майната им на политиците !!!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Памуккале изсъхва прогресивно. Все по-рядко му се пълнели басейните и скалите се рушели от сушата.

Така ни обясняваха преди 5 години там, на 49 градуса жега и няколко останали локвички :)

Връзка към мнение

Така ни обясняваха преди 5 години там, на 49 градуса жега и няколко останали локвички :)

А,показаните снимки от мене са от 2008 година,при 49 градуса жега(съвпадение-едва ли).Доста си е жежко там!!! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имах сканер, щях да постна снимки на кулите близнаци в Ню Йорк или пък на Плая дел Кармен през 90-те (Ривиера Мая), когато беше едно прекрасно автентично малко село без МакДоналдс и Старбакс и хипитата киснеха там по 3-4 месеца през зимата като спяха в евтини мотели до самия плаж. Когато ресторант означаваше заден двор на къща, където има 2 маси, бабата готви и изцежда пресен сок от порткокал, внуците сервират. Местните хора още не се бяха научили да досаждат... Може да пробвам да снимам снимките с фотоапарат, ама едва ли ще станат добре...

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

... Може да пробвам да снимам снимките с фотоапарат, ама едва ли ще станат добре...

 

Нищо - и то не е фотоконкурс - звучи много интересно. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като контрапункт на всичко, споменато досега, да има кой да пусне и мавзолея на Г.Д...  :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз бих добавил нещо по-близко - рисунките в Магурата. 

 

Допреди няколко години и магерницата в Бачковския манастир с уникалните си стенописи и изображения на философи беше затворена за посетители, но сега май вече пак е отворена за посещения. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като контрапункт на всичко, споменато досега, да има кой да пусне и мавзолея на Г.Д...  :)

 

Ще поровя още, но открих набързо това

Снимката на Народното събрание е още с петолъчката (Тогава Партиен дом). Петолъчката доколкото разбрах си я има - в музея за соц. изкуство.

pic_005.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз бих добавил нещо по-близко - рисунките в Магурата. 

 

Допреди няколко години и магерницата в Бачковския манастир с уникалните си стенописи и изображения на философи беше затворена за посетители, но сега май вече пак е отворена за посещения. 

Какво е станало с Магурата, затворили са рисунките? Май по-добре така, отколкото да драскат всякакви...

Ето от мен да е пълна темата

F1020013.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Миналата година нямаше достъп до тази част от пещерата, където са рисунките. 

Aз съм ходил 3-4 пъти последните 20 години и нито вендъж не са били отворени, т.е. никога не съм ги виждал.

Връзка към мнение

Майдана преди събитията в Украйна. Не знам точно как изглежда сега, но със сигурност е различен-това беше миналия октомври.

 

post-108-0-91582500-1415711526_thumb.jpg

post-108-0-96173800-1415711531_thumb.jpg

post-108-0-56731000-1415711533_thumb.jpg

post-108-0-46613000-1415711534_thumb.jpg

post-108-0-17574300-1415711535_thumb.jpg

post-108-0-81604100-1415711536_thumb.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.