Прескочи до съдържание

Кой успял - видял


Препоръчани мнения

1990-та година в района се е сринала скалната формация London bridge.

Да, а пък,като бяхме там, клюката донесе, че в момента, на частта, останала откъсната от сушата, останали двама, дето, по тоз повод цял свят, включително и половинките им разбрали, че са в палава връзка.:)))

Извод - не може да се предвиди непредвидимото. :((

Едни чудеса си отиват, идват други...

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да, а пък,като бяхме там, клюката донесе, че в момента, на частта, останала откъсната от сушата, останали двама, дето, по тоз повод цял свят, включително и половинките им разбрали, че са в палава връзка. :)))

 

хехе, кофти начин да те хванат :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За съжаление и друга подобна природна забележителност от скоро вече я няма - Elephant Leg, Legzira beach / Morocco

 

https://www.theguardian.com/world/2016/sep/25/morocco-legzira-beach-rock-archway-collapses

 

Снимка от нета.

post-2803-0-96191900-1488995692_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз деля офис със 7 малтиеца, от които едната е от Гозо и днес бяха в потрес от това, въпреки че казаха, че се очаквало. Жалко че не го дочаках и аз. То им е една от националните гордости, все едно да пресъхнат Рилските езера.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уау, изглежда като от друга планета!

Тук обаче мистерията не е особено голяма. До колкото знам пресъхването на Аралско море е пряка последица от отклоняването на основните, вливащите се в него реки. Поредната "велика" приумица на съвеЦката мисъл - искали са да отглеждат памук и други нетипични за този сух регион култури и това е резултатът от напояванията.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За съжаление и друга подобна природна забележителност от скоро вече я няма - Elephant Leg, Legzira beach / Morocco

 

https://www.theguardian.com/world/2016/sep/25/morocco-legzira-beach-rock-archway-collapses

 

Снимка от нета.

attachicon.gifleg2.jpg

:(  А аз все отлагах плановете за Мароко, защото не успявах логистично да намеря достатъчно време, за да вкарам Легзира и Сахара в едно пътуване... :(

Връзка към мнение

Не беше нищо особено, Теди, не си изтървала много.

 

Но сега трябва да ровя инфо какво друго да гледаме, а ме мързи. За арката съм съгласна и на мен не ми изглеждаше нещо особено. Нашата в Тюленово грабва повече, нищо че не е толкова популярна.
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не плачи, магеланецо, не тъжи, че дошло време майка природа да си вземе една скална арка в Малта. Списъкът със забележителности, в крайна сметка, го определя тя, не ние или министерството на туризма. Погледнете от добрата страна - стихиите не само отнемат красота, но и я създават. Макар и срутена, малтийската арка има хиляди свои величествени подобия по света:

 

post-3680-0-44365600-1489055685_thumb.png

 

Но плачи, магеланецо, проклинай, онова съзнателно, безвъзвратно и брутално унищожение в люлката на човешката цивилизация в Сирия и Ирак - парадоксално -  дело на същества от твоя биологичен вид, където от някога богатия списък, зад който стоят столетия на отдадени животи и работа прашинка по прашинка, изчезна безценна култура и история, без аналог по света:

 

post-3680-0-37529000-1489054961_thumb.jpg

 

 

 

 

  • Харесвам 39
Връзка към мнение

Не плачи, магеланецо, не тъжи, че дошло време майка природа да си вземе една скална арка в Малта.

.....

. Макар и срутена, малтийската арка има хиляди свои величествени подобия по света:

 

 

Така е, но все пак човек има сантимент към местата, които лично е посетил, видял, усетил ...  :rolleyes:

 

 

 

Но плачи, магеланецо, проклинай ...

Така е, уви :(  -  примерите за разрушени и унищожени от човешка ръка културно-исторически ценности  са многобройни 

 

 

 

Атентатът в Св. София 

5049.jpg

 

ruskiq%2Batentat%2Bcurkvata%2Bsveta%2Bne

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

ВАНДАЛИЗЪМ. Кой посегна на Божията майка и Сина с чук. 768x.jpg?_=1488987545

 

768x.jpg?_=1488987550

 

 

https://impressio.dir.bg/atelie/koy-posegna-na-bozhiyata-mayka-i-sina-s-chuk

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без аналог по света беше и старият град в Сана.

 

post-181-0-59757000-1489062436_thumb.jpeg

 

 

Колкото до арките и изобщо този тип забележителности съм съгласна, че природата ни дава и взима. Да добавя към красивия списък на бай Добри и нашата си арка в Тюленово.

 

post-181-0-34699600-1489064109_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

А дали е бил ограничен достъпа на хора  до скалата отгоре? 

 

Ние бяхме там октомври и никой не се разхождаше отгоре.Аз дори табелите не съм видяла и не знаех,че е забранено.

Връзка към мнение

Ние бяхме там октомври и никой не се разхождаше отгоре.Аз дори табелите не съм видяла и не знаех,че е забранено.

Ние бяхме в края на ноември и табелки си имаше, и хора си се разхождаха отгоре.

Връзка към мнение

Той достъпа принципно беше ограничен - имаше табели, които никой не спазваше.

Качваха се отгоре десетки хора наведнъж...

 

attachicon.gifEDSC00628.JPG

 

attachicon.gifEDSC00627.JPG

 

attachicon.gifEDSC00619.JPG

 

attachicon.gifEDSC00605.JPG

А аз бях там преди десетина дни и си имаше доста хора, но никой не се разхождаше отгоре.... Леле... как се е сринала толкова ниско, все едно не е била там... голяма буря е била ...

Връзка към мнение

Аз бях преди 5-6 години и ми изглеждаше непоклатимо!Имаше табели,но имаше и покатерили се.Аз останах долу да  се страхувам.

Между впрочем, миналата година на Закинтос минахме с корабчето под една подобна арка.А на Кефалоня морето се е справило със сътворението на новия Миртос, както някой по-горе беше предположил(моля за извинение,че не цитирам нашия  пророк). Гърците пък са построили и път до долу.Даже не знаех,че преди е било козя пътека.

Tedy,как да не му се приходи човек на Тюленово след твоята снимка!

Редактирано от patilana
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нищо особено не е тая арка! Тъкмо се е разчистило малко място - може да се построи нещо полезно там, примерно мол!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Днес познати, които живеят в Малта, се бъзикат, че като нищо ще го направят пак прозореца, ама с PVC дограма, че да не духа толкова :)

А тюленовския мост (никой местен гъгъузин никога не му е казвал арка, няма и да му каже!) ще пребъде дълго след всякакви прозорци и тем подобни. Не е ясно дали гъгъузите са прихванали от якостта на скалите, или скалите - от ината на гъгъузите, но никакви прозорци и арки не могат да ни се опрат по инатлък :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз деля офис със 7 малтиеца, от които едната е от Гозо и днес бяха в потрес от това, въпреки че казаха, че се очаквало. Жалко че не го дочаках и аз. То им е една от националните гордости, все едно да пресъхнат Рилските езера.

не знам дали ще пресъхнат езерата но ако се продължава с туристо потока към тях скоро няма да са езера ми ще са 7те рилски блата...първите две който са до хижата са започнали да се заблатяват стабилно

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.