Прескочи до съдържание

Кой успял - видял


Препоръчани мнения

Точно сега е моментът за масирана реклама на нашите красоти - нещо в смисъл - "Арката на Гозо я няма вече, ноооо, същата я има еди къде си.":)

Ама това са само мечти.:(

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Точно сега е моментът за масирана реклама на нашите красоти - нещо в смисъл - "Арката на Гозо я няма вече, ноооо, същата я има еди къде си.":)

Ама това са само мечти. :(

там е по-добре да няма такова нашествие. Едно от малкото останали незастроени места е.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В сравнение с това, което беше преди, сега си е направо тълпа, навалица и лудница... Румънските туристи го надушиха това място в последните две-три години и все по-рядко се намара начин да си разпънеш палатката в някоя от скалните ниши - често северните комшии вече са заели всичко.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 6 минути , naTpuoT каза:

Кой ял-ял.

Властите в Банкок забраняват прословутите улични вкусотийки. . . . 

Става все по-бутиково и идиотско в този Тайланд. Тъкмо си мислиш, че няма накъде повече. За щастие все още Виетнам и Камбоджа държат фронта. :) После сигурно ще се местим към Лаос. :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , naTpuoT каза:

Кой ял-ял.

Властите в Банкок забраняват прословутите улични вкусотийки. . . . 

Дано не се случи, или поне да ги изместят към food markets. Част от очарованието на Тайланд ще си отиде...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм малко фифти-фифти с тази новина. Разбирам аргументите за хигиената, на болшинството от тези места миенето на съдовете представлява потапяне на мръсната чиния в леген с вода, който преди това е ползван за същата цел от Х чинии преди това. Плъховете и тоновете боклук оставащи всяка вечер също не са приятна гледка.  От друга страна, наистина си е екзотика, от този тип, който трудно можеш да срещнеш у дома, екзотика извън усещането на молски фууд корт, който имат повечето ресторанти по света. А и беше супер вкусно, още си спомням дробчето на клечка, което си купихме ей така с посочване в Тайланд. До колкото съм чел, повечето полу-улични заведения предлагат 3-4 неща, повечето от които собственичката на мястото готви от 30 години, няма как рецептата да не е изпипана почти до съвършенство. Всеки ден предпочитам такава храна пред някакви ултра-мега-гига гурмета, които са прекалено висока топка за вкусовите ми рецептори. 

 

Абе не съм фифти-фифти, по-скоро 90-10 в полза на разочарованието, определено си беше част от чара това, но мисля че по-гнусливите от мен хора хич няма да са 90-10 и ги разбирам перфектно. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако на нас ще ни липсва уличната храна в Тайланд /на мен определено ще ми липсва/, представям си как ще липсва на тайландците. Едно от нещата, което ни впечатли в Банкок беше непрекъснатото ядене - по всяко време на деня накъдето и да се обърнехме все имаше някой, който си погризва нещо от  пликчето в ръцете. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги said:

Абе не съм фифти-фифти, по-скоро 90-10 в полза на разочарованието, определено си беше част от чара това, но мисля че по-гнусливите от мен хора хич няма да са 90-10 и ги разбирам перфектно. 

Чаровно беше, но никога не бих яла улична храна там както и на някои други места. Поради което и никога не съм имала стомашни проблеми. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Isa каза:

Чаровно беше, но никога не бих яла улична храна там както и на някои други места. Поради което и никога не съм имала стомашни проблеми. 

+1

Аз тука не ям нищо на улицата, камо ли, на такива места. То,не че и на ресторант като ида ,не разследвам всичко наред.  Само като видя леХенЯ,  в който всичко се мие, бррррррр,  утрепва ми се всичкото  апетит. Мръсните съдове и прибори просто  се топват  забръжко в  мръсната вода там  и ги броим за мити.:unsure::unsure:

Само в Корея си взехме за в къщи шишчета от една улична сергия, но в еднократни кутийки, с еднократни прибори.И след като установих, че дамата,  която ги печеше беше изключително чиста,което пак не е гаранция, ама замижих. :blackeye:

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Гледах да ям повече неща на скара,поне да са минали през огъня.

В Чанг Май се изкушах да ям в Хард рок кафе,но цените бяха идиотско високи.Ядохме на улицата риба на скара.Имаше ламаринени маси.Зад гърба ми имаше дувар висок около метър.Тъкмо приключвахме с вечерята и жена ми се забърза да си ходим възможно по-бързо.Зад мен по дувара почти на раменете ми се гонеха два огрооомни плъха.Ха наздраве!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Проблемът е много по-дълбок от едната хигиена, а именно в уеднаквяването на света. Нали затова пътуваме, за да видим нещо различно. Който иска класа по учебник и хигиена - Европа, Дубай... избор бол. Защо навсякъде трябва да е така? Дипломата на готвача трябва да е само от мосю Льо Гурме, бил на специализация в Льо... (не мога да преведа мястото). Докато проверя правилно ли са ми сложили приборите, ще ми се отяде вече. Сигурно скоро ще трябва да си носим и костюмите, освен бански, като ходим на плаж, щото при ученика на мосю Льо Гурме не може да се влезе току така. Нека да има избор, който иска да яде, който иска да снима, който иска да се чеше където не го сърби и да обсъжда "как го ядат това". Глобалните забрани никога не са водили до нищо добро.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
17 hours ago, T.E.Lawrence said:

Проблемът е много по-дълбок от едната хигиена, а именно в уеднаквяването на света. Нали затова пътуваме, за да видим нещо различно. 

Абсолютно съм съгласна с теб. Много ме дразни да мина 4-5-10 хил. км. и да попадна на същата марка сапун в хотела, каквато имам у дома. 

От друга страна обаче, живеем си ние в подредената и хигиенична Европа, но искаме светът да е натурален и автентичен за нашата ваканция. Не е честно някак си... Тайландците и те искат да им е чисто, предполагам. Иначе не биха взели такова решение, нали? ;-) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, Isa каза:

никога не бих яла улична храна там както и на някои други места.

Аз ядох веднъж понички в Созопол . Как не умрях не знам, по-зелен цвят никога не съм била. Приличах на извънземно. Повече не съм ходила в Созопол от тогава

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Не знам дали тук му е мястото, но попаднах на интересен блог на един норвежец посетил наскоро Дамаск, Алепо и Хомс. Изглежда нещата там се нормализират с доста по-голяма скорост отколкото ние си представяме http://unusualtraveler.com/aleppo/

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Огромен пожар опустоши прочутия Национален музей на Рио де Жанейро, предадоха агенциите "Асошиейтед прес" и "Франс прес".

 

Той е създаден преди 200 години и съхранява 20 милиона ценни експонати за историята на Бразилия и на други страни. Музеят е част от Федералния университет на Рио де Жанейро, посочва АП.

 

Сред експонатите има египетска колекция, колекция с гръко-романски артефакти, палеонтологична колекция, включваща скелет на динозавър, открит в района на Минас Жераис, и най-стария човешки фосил, открит в Бразилия и наречен Лузия.

 

"Днес е трагичен ден за Бразилия. 200 години изследователска работа и познания бяха изгубени", се казва в изявление на бразилския президент Мишел Темер. Заместник-директорът на музея Луиз Фернандо Диас Дуарте каза, че архивите на музея са изцяло унищожени, което значи заличени 200 години история.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Никой не е застрахован, но архивите на музея да не са дигитални през 2018 това е само глобална глупост.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Попаднах на тази тема и видях, че сте обсъждали Сирия - аз имам позитивна нагласа и смятам, че ще успеят да съградят наново много от разрушените места и че един ден хората ще се завърнат по домовете си. Гледах влогове на една пътешественичка - може и на вас да са интересни:

 

 

 

И другият:

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 18 часа, T.E.Lawrence каза:

едно от емблематичните места на Сингапур

То този е "ментето" - на о.Сентоса в парка на Universal. Оригиналът от 1964, на марината, си е там 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

След последните горски пожари в Австралия 80% от хабитата на коалите е изгорял и бъдещето им е несигурно...

https://www.forbes.com/sites/trevornace/2019/11/23/koalas-functionally-extinct-after-australia-bushfires-destroy-80-of-their-habitat/

 

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Като сме почнали с тия новини, ето един вид, който наистина е критично застрашен.

Кой успял - видял суматренски носорог на територията на Малайзия. 😞 

https://www.bbc.com/news/world-asia-50531208?fbclid=IwAR3ysyMVUEPpVap5I_Soe_yIraOXuDVZrRKIBHlDrOZCtq20NZ-hJLn4ZOI 

  • Шок 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.