Прескочи до съдържание

София - Единбург - София


Препоръчани мнения

Необходим ми е двупосочен билет София - Единбург - София за дати: 7 септември - 21 декември.

 

Идеята ми София - Лондон с БГ Еър и Лондон - Единбург с Virgin се сгромоляса в първата отсечка, защото докато осигуря парите, родните печалбари вдигнаха цените от 450+ до 670 лв. и не ги свалят по никое време на денонощието ..., а 670 лв + 63 паунда + 20 паунда за придвижване до крайната цел вече ми идва свръх.

И сега съм в процес на търсене, който ме направи разногледа и вече нямам сили.

 

Имам претенции за отиване - трябва да кацне до 14 часа, най-най-най-късно 15 ч., но не е желателно. И в никое направление повече от едно кацане не е вариант.

 

Не знам какво е най-доброто, което намирам. Няколко пъти стартирам купуване с Ер Франс и KLM, но по време на процеса изскачат едни странни допълнителни немалки суми, които ме връщат на изходна позиция. Освен това Ер Франс за най-удобния полет имат само 45 минути на ШдГ, което ми се струва крайно недостатъчно.

 

Моля за помощ, защото в противен случай детето го чака минимум 10 часа път с автобус от Хийтроу...

 

България Еър остава предпочитаната авиокомпания. Ако свали цените Сф - Лн - Сф, всичко друго отпада.

 

Нискотарифните авиокомпании не са вариант - за тези дати цените са по-високи от редовните и то без багаж, и не кацат "където трябва".

 

Знам, че всичко до тук звучи лудо, но не знам как да опиша какво търся, без да е объркано, защото и аз самата вече се оплетох.

 

Имам и вариант София - Дънди - София, ама такива полети нЕма.

 

Няма да казвам в кои сайтове търсих, защото е по-лесно да изброя в кои не съм - които не знам, че съществуват.

 

Благодаря, ако някой реши да се включи.

 

Връзка към мнение

Малко уточняващи въпроси...

 

1. 14:00 часа е краен срок да си в Единбург или толкова може и на Хийтроу?

2. Абсолютно никаква гъвкавост ли няма в датите?

3. Допускам, че нощно прекачване не е приемливо, но все пак да попитам?

Връзка към мнение

Малко уточняващи въпроси...

 

1. 14:00 часа е краен срок да си в Единбург или толкова може и на Хийтроу? - Единбург, защото следва още едно пътуване, организирано, с автобус

2. Абсолютно никаква гъвкавост ли няма в датите? - евентуално 8 септември и 22 декември, но само ако си струва - студентски дати са това ;)

3. Допускам, че нощно прекачване не е приемливо, но все пак да попитам? - абсолютно неприемливо

 

Гледах и еднопосочни билети за 7 септември, но те са по-скъпи от двупосочния. Изключвам БГ Еър, там не са. Но те са ми важни за обратния полет.

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

В краен случай може да пробваш Глазгоу, вкл. Престуик с Райънеър.

Преди години даваха 50% отстъпка от билета за влака от Престуик, ако кацнеш с Райънеър. Не знам още ли е така.

Като се поосвободя ще потърся нещо

Връзка към мнение

В краен случай дебни цените в понеделник сутрин, тогава понякога изтичат резервациите на някои хора и се освобождават места. Тука Георги ще каже има ли такова нещо, при мен се е случвало няколко пъти, но може да е случайно.

Т.е. принципа е ако цената ти харесва, букваш веднага, иначе ако ти се рискува чакаш до понеделник сутрин.

Връзка към мнение

В краен случай дебни цените в понеделник сутрин, тогава понякога изтичат резервациите на някои хора и се освобождават места. Тука Георги ще каже има ли такова нещо, при мен се е случвало няколко пъти, но може да е случайно.

Т.е. принципа е ако цената ти харесва, букваш веднага, иначе ако ти се рискува чакаш до понеделник сутрин.

 

Това ще го проверя непременно. Благодаря!

Аз от две години купувам билети София - Лондон - София и попаденията са ми между 02:00 и 04:00 часа.

Но не съм забелязала "зависимост" с понеделниците.

В последно време, обаче, не мога да се събудя по това време, а уж страдам от безсъние.

Имам надежди и за почивните дни - хората си харчат парите за агнета, не за самолетни билети. Само че те са почивни само в БГ...

Връзка към мнение

Не помага това, освен ако не държиш на суеверието :) Особено пък като купуваш билет за няколко месеца напред. 

 

Ще погледна по-късно в подробности и ще ти пиша, или утре най-късно. Но това пристигане в 14 в Единбург е доста сериозно ограничение, дано изскочи нещо подходящо :(

Връзка към мнение

Погледнах само за отиването, но не виждам проблем. Уиз летят то LTN и кацат 6:55, а Easyjet  имат полет до EDI в 9:20, кацащ в 10:30. Ако не искаш с повече от едно кацане си вземаш влак от летището до Лондон и после пак на Virgin. Ако хванеш този в 9 до Edinburgh ще си навреме.

Връзка към мнение

Благодаря ти, Мрън!

Проблемът всъщност е цената на пътуването, затова пуснах темата. Аз удобни полети намирам, но цените са... 

 

В твоето предложение Wizz са минимум 413 лв + минимум 180 лв easyJet ~ 594 лв...

Не знам дали няма да излезе и повече, ако Wizz начислява такса за закупуване на билета.

И нямам никаква гаранция, че Wizz ще излети и кацне навреме (нямам опит, имам примери).

 

Bulgaria air - 361 лв + Virgin 148 лв ~ 509 лв.

 

Нямам причина да избера нискотарифните.

 

На път съм да приема суровата действителност и да взема еднопосочен.

920 лв двупосочен ми идват много в момента

Връзка към мнение

Да, и аз видях, че не е евтино, но е раничко още, може пък да паднат цените на Уиз (тук молба към Георги да си каже мнението). Не видях да си ги споменала, затова ти го предложих като вариант. Имай предвид, че това е първи полет на Уиз сутринта от София, така че не вярвам да закъснее, а и имаш 2 часа на малко летище като LTN. В момента билетът с Easy е към 37 паунда, добави багаж и такса за банковата карта но мисля, че не е 180 лв. Ако си през LHR имаш и транспорт до ЖП гарата....

 

Ти си знаеш най-добре, разбира се, аз само споделям опит :)

Връзка към мнение

... В момента билетът с Easy е към 37 паунда, добави багаж и такса за банковата карта но мисля, че не е 180 лв. - горе-долу толкова, заради багажа - няма как да пътува с малък салонен и до 20 кг чекиран.

 

Ако си през LHR имаш и транспорт до ЖП гарата.... - Не разбирам какво имаш предвид...

 

 

Почвам преговори да пътува с автобус през нощта на 6 септември от Хийтроу до Единбург или Дънди :D

А бе луда работа...

Какво им има на датите 7 и 8 септември не мога да разбера. След това цените са по-ниски.

Връзка към мнение

Мислех, че ще пътуваш с влак от Лондон до Единбург, затова споменах ЖП гара (може и директно от LHR ама през Лондон има повече директни връзки). Автобусът е кофти, не го препоръчвам (теснотия, дълго пътуване и 'интересни' спътници) ама аз си предпочитам влака по принцип.

Връзка към мнение

Да, мислих за влак, но още е рано и не мога да видя цени - излизат 13 седмици преди датата.

За "интересни" спътници изобщо не бях се сетила - отказвам се веднагически от автобуса, нищо друго не може да ме накара да съм толкова категорична :D

Връзка към мнение

Хаха, Мрън да не излезе някой сноб :) Ако резервираш рано за влака има добри цени, но там пак зависи от часовия пояс.

 

Още нещо ми хрумна: тази компания организира чартъри, има EDI-BOJ на 06 септември, може да ги питаш дали ще ти продадат билет, какъвто търсиш:

 

http://www.balkanholidays.co.uk/

Връзка към мнение

Цените на Уиз най-вероятно ще паднат, но не вярвам да е чувствително. Дните са точно пиковите на студентския трафик. 

 

Иначе, вероятността полета да се изпълни с Уиз е същата като с БГ Еър, т.е. и при двете има минимален теоретичен шанс за проблеми, но със сигурност не бих си базирал избора на това. 

 

Бих те посъветвал да се ослушваш още минимум месец и да стискаме палци някой от скъпите полети да мръдне обратно надолу. 

Връзка към мнение

Хаха, Мрън да не излезе някой сноб :) Ако резервираш рано за влака има добри цени, но там пак зависи от часовия пояс.

 

Още нещо ми хрумна: тази компания организира чартъри, има EDI-BOJ на 06 септември, може да ги питаш дали ще ти продадат билет, какъвто търсиш:

 

http://www.balkanholidays.co.uk/

 

Чартъра е добра идея! Аз се сетих само за Thomas Cook, но не видях техни полети тия дни. 

Връзка към мнение

Чартъра е добра идея! Аз се сетих само за Thomas Cook, но не видях техни полети тия дни. 

 

Леле, доживях Георги да ме поздрави за идея, че и нещо за което той не се е сетил. Една бира от мен довечера :)

Връзка към мнение

Купих еднопосочни билети до Единбург за 512 лв. Нямам по-евтин еднопосочен вариант.

Надявам се скоро да успея да взема за обратния полет - от Лондон, пък до там ще го мислим.

Това е положението... Тази дестинация ще ми бърка много дълбоко в джоба идните 4 години.

 

Благодаря на всички, които потърсиха заради мен  :)   

Връзка към мнение

Съжалявам, че не успяхме да помогнем особено, но все пак и авиокомпаниите не пасат трева и знаят кога да сложат високите цени, надхитрянето не винаги е успешно :)

Връзка към мнение

Странно ми е, защото са малко университетите в UK, които почват началото на септември.

Масово студентите ще се изнасят на 14-15 и 21-22 септември, когато цените са много по-ниски.

Здраве да е! :)

Връзка към мнение

Купих еднопосочни билети до Единбург за 512 лв. Нямам по-евтин еднопосочен вариант.

Надявам се скоро да успея да взема за обратния полет - от Лондон, пък до там ще го мислим.

Това е положението... Тази дестинация ще ми бърка много дълбоко в джоба идните 4 години.

 

Благодаря на всички, които потърсиха заради мен  :)   

Ако детето ще живее там 4 години, запиши го в British Airways Executive Club. Точки се печелят не само от полети, а от всичко, дори пазаруване в супермаркет Tesco и автобуси National Express и някои влакове. Дори да не стъпи в самолет на бритиш, за 4 години все ще изкара за един полет.

Може да се запише и в програмата на Virgin, ама с нея до България няма да стигне. Бг Еър също имат такава програма, ама по мое лично мнение и за моите нужди не струва. Все пак ако смяташ да лети доста с тях, проучи как стоят нещата.

Ако ти трябва повече информация, питай

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Програмата на БГ Еър не струва.

В програмата на Virgin я включих, ще е добре ако посъбере някакви мили, които да използва поне за LON-EDI-LON.

British Airways Executive Club нещо не ми е много ясна - оставам с впечатление, че печели точки при пазаруване, само ако има British Airways American Express® Credit Card. А това няма начин да го допусна :) 

За Tesco и National Express никаква информация не намерих.

Връзка към мнение

Виж тук http://www.britishairways.com/travel/collect-avios-shopping/public/en_gb за пазаруването в Tesco. 

За National Express е малко по-сложно. След като вече има адрес в UK, регистрираш в www.avios.com . Там се събира същата валута, но сайта е предимно ориентиран към пазаруване. През този сайт ако се купят билетите на National Express печелят точки, и после можеш да прехвърляш към Executive Club. Има и много други сайтове за он-лайн пазаруване.

През avios.com дават покана за членство в e-rewards, където попълваш анкетки и също печелиш (трябва ти време за губене).

А кредитна карта предполагам не дават толкова лесно, трябва да имаш банкова сметка, местожителство...

 

Този блог http://www.headforpoints.com/ е посветен на печеленето на Avios точки, навреме излиза информация за промоции и прочие. Много по-полезен е за човек, живеещ в UK.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.