Прескочи до съдържание

15 ноември - Нощ на театрите


Яничка

Препоръчани мнения

Само да напомня, че днес, 15.11.2014 г.,  е Нощта на театрите в:
София
Пловдив
Варна
Русе
Стара Загора
Смолян
Сливен
Шумен
Благоевград
Хасково
Ямбол

Вярвам, че между вас, пътешественици, има почитатели и на театралното изкуство. Програмата е много интересна, за всеки има по нещо: изложби, постановки с безплатен или намален вход, концерти, ателиета...

Накратко, enjoy :)

 

post-1179-0-97364900-1416050174_thumb.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нещо много яко, ама вече няма места:

 

тур обиколки в Народен Театър "Иван Вазов"

 

 

"Местата за планираните тур обиколки из сградата на театъра са изчерпани."

 

Уф, аз докато се наведа, и охлювът се шмугна в храстите...

Връзка към мнение

Преди 4 години имах удолствието да разгледам любимата ми сграда Народния театър отвътре. Сега ще пусна няколко снимки, не са добро качество, но се придобива представа.

 

P4240005.JPG

 

Една от изненадите, когато стъпиш на сцената, е колко е обемна. Видимостта от седящите места дава грешна представа за пространството. Представяш си едно, а на практика е няколко пъти по-голяма невидимата част. Все едно си в катедрала е пространственото усещане.

P4240015.JPG

 

P4240027.JPG

 

Народният е един от малкото театри, в които има механизми за движение на сценографията. Мисля че в София Младежкия също има, ама не съм сигурен. Затова най-пипнатите и импозантни сценографии са на първата ни сцена. Веднага се сещам за "Крал Лир", "Дон Жуан", "Хъшове" или "Хамлет", които не биха могли да бъдат осъществени в друг театър без необходимите технологии. 

P4240032.JPG

 

P4240039.JPG

 

P4240063.JPG

 

P4240071.JPG

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди 4 години имах удолствието да разгледам любимата ми сграда Народния театър отвътре. Сега ще пусна няколко снимки, не са добро качество, но се придобива представа.

 

attachicon.gifP4240005.JPG

 

Една от изненадите, когато стъпиш на сцената, е колко е обемна. Видимостта от седящите места дава грешна представа за пространството. Представяш си едно, а на практика е няколко пъти по-голяма невидимата част. Все едно си в катедрала е пространственото усещане.

attachicon.gifP4240015.JPG

 

attachicon.gifP4240027.JPG

 

Народният е един от малкото театри, в които има механизми за движение на сценографията. Мисля че в София Младежкия също има, ама не съм сигурен. Затова най-пипнатите и импозантни сценографии са на първата ни сцена. Веднага се сещам за "Крал Лир", "Дон Жуан", "Хъшове" или "Хамлет", които не биха могли да бъдат осъществени в друг театър без необходимите технологии. 

attachicon.gifP4240032.JPG

 

attachicon.gifP4240039.JPG

 

attachicon.gifP4240063.JPG

 

attachicon.gifP4240071.JPG

Много ти благодаря, че пусна тези снимки. Това, което си видял, аз тази година ще го пропусна, защото не ми остана време да проуча как става записването и вече е късно. Така че снимките ти ме направиха абсолютно съпричастна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.