Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

  • 3 месеца по-късно ...

Видях, че са направили страница, на която може в реално време да сравните курсовете и таксите на Wise и Atlantic Money. Към момента за трансфер над ~500 евро по-изгоден Атлантик, а под 500 евро - Wise.

image.png.8f3901a5fc3f1d19cb5eca57a6d1577f.png

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали като се поръча нова карта след изтичаща стара адреса за доставка трябва да бъда по лична карта ? Защото първата ми карта дойде в чужбина , сега ми изтича но съм в България и искам да си поръчам нова ? 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Valentin Takev каза:

Някой знае ли дали като се поръча нова карта след изтичаща стара адреса за доставка трябва да бъда по лична карта ? Защото първата ми карта дойде в чужбина , сега ми изтича но съм в България и искам да си поръчам нова ? 

Не.

  • Браво 1
Връзка към мнение
На 29.11.2023 г. в 6:13, Valentin Takev каза:

Благодаря за отговора. 
 

 

А колко време чакахте самата доставка на картата до България ? 

Лично аз - около 3 месеца и нещо. ТРИ доставки трябваше да заявя, за да дойде картата ми. Първата не дойде никога. Втората дойде 2 месеца и нещо след поръчването, когато вече я бяха закрили и пратили третата. За щастие след още една седмица третата все пак дойде. Няма такава мърлява услуга, честно. Револютската си дойде за седмица без никакви проблеми. Както и всякаква друга поща и пратки са ми идвали винаги.

Връзка към мнение
преди 19 часа, Гост каза:

Лично аз - около 3 месеца и нещо. ТРИ доставки трябваше да заявя, за да дойде картата ми. Първата не дойде никога. Втората дойде 2 месеца и нещо след поръчването, когато вече я бяха закрили и пратили третата. За щастие след още една седмица третата все пак дойде. Няма такава мърлява услуга, честно. Револютската си дойде за седмица без никакви проблеми. Както и всякаква друга поща и пратки са ми идвали винаги.

А с БГ пощи ли беше доставена ? Защото сега поръчах моята и има опция за 40 лв май беше с dhl да в доставят а нормалната по пощата беше 7 лв,  на друг в България доставката бавила ли се е ? 
 

 

Моята предна карта на wise дойде на време както си беше в приложението само че беше в чужбина.

Връзка към мнение
преди 1 час, Valentin Takev каза:

А с БГ пощи ли беше доставена ? Защото сега поръчах моята и има опция за 40 лв май беше с dhl да в доставят а нормалната по пощата беше 7 лв,  на друг в България доставката бавила ли се е ? 
 

 

Моята предна карта на wise дойде на време както си беше в приложението само че беше в чужбина.

Да, моята беше с Български пощи. С трагична, малоумна нетрасируема услуга, но пък в красиво зелено пликче. Кой знае къде са се разхождали и кой си ги е харесвал заради любопитния цвят. 🙂

Връзка към мнение
преди 21 часа, Гост каза:

Лично аз - около 3 месеца и нещо. ТРИ доставки трябваше да заявя, за да дойде картата ми. Първата не дойде никога. Втората дойде 2 месеца и нещо след поръчването, когато вече я бяха закрили и пратили третата. За щастие след още една седмица третата все пак дойде. Няма такава мърлява услуга, честно. Револютската си дойде за седмица без никакви проблеми. Както и всякаква друга поща и пратки са ми идвали винаги.

само факта,че не са в състояние да ви пратят една карта показва кой е от другата страна -естонците понеже са с голяма историческа традиция в който и да е бизнес,днес се занимават с финтех,смях в залата.Куриера или пощата нямат нищо общо с масовата некомпетентност на работещите в актуалния банков свят.

Връзка към мнение
На 2.12.2023 г. в 20:47, Fiordaliso каза:

само факта,че не са в състояние да ви пратят една карта показва кой е от другата страна -естонците понеже са с голяма историческа традиция в който и да е бизнес,днес се занимават с финтех,смях в залата.Куриера или пощата нямат нищо общо с масовата некомпетентност на работещите в актуалния банков свят.

Чв те по същата логика са и револют латвийци всъщност няма разлика голяма .. 

 

Как да няма значение куриерската фирма доставчика след като в чужбина преди 3 години картата ми дойде навреме, както беше в приложението, предполагам тука проблема е на доставчика-пощите 

 

На 2.12.2023 г. в 20:25, Гост каза:

Да, моята беше с Български пощи. С трагична, малоумна нетрасируема услуга, но пък в красиво зелено пликче. Кой знае къде са се разхождали и кой си ги е харесвал заради любопитния цвят. 🙂

Според мен проблема с забавянето е  от Български пощи, сега има експресна доставка с dhl но е 40 лв 

Връзка към мнение
преди 22 часа, Valentin Takev каза:

Чв те по същата логика са и револют латвийци всъщност няма разлика голяма .. 

 

Как да няма значение куриерската фирма доставчика след като в чужбина преди 3 години картата ми дойде навреме, както беше в приложението, предполагам тука проблема е на доставчика-пощите 

Wise не са ли британци? Колцентърът им е в Англия, първоначално като TransferWise бяха създадени от Ричард Брансън...  Аз ли съм пропуснал кога са станали естонци? 🙂 Иначе револютската карта си дойде за седмица както си трябва. Дори и да се ползват Български пощи, там има различни услуги, влизащи от различни пощи - и качеството им не е еднакво.

Връзка към мнение
преди 22 часа, Valentin Takev каза:

Според мен проблема с забавянето е  от Български пощи, сега има експресна доставка с dhl но е 40 лв 

Е защо да давам 40 лева за нещо, което е тяхно задължение да ми изпратят и да стигне до мен? Според мен и 15 е грехота да се дават, ама като няма безплатна опция... 😉 В крайна сметка аз мога и със, и без тази карта. Те имат повече интерес да я имам, отколкото аз.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.