Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Уф, явно е различно според валутата. Досега пробвах към мен в реали и ми даваше само по мейл, сега пробвах със сметката на Revolut в евро и ми показва reference както на твоя екран. Значи се хвърлям...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Колеги днес реших да пробвам paysera. Искам да преведа около 100 евро до сметка в Германия. За целта преведох 195 лв на сметката на paysera в Алианц. До тук добре. Парите веднага се появиха в баланса ми и ги обмених в евро (99.56). Когато искам да направя банковия превод се чудя каква сума да напиша, че искам да преведа. Мога да избера 99.56, но мога да напиша и произволно число. Отделно paysera нали вземат 0.15 евро цента, значи ли това, че трябва да напиша, че превеждам 99.41 евро или paysera автоматично ще си вземат от 99.56 евро таксата ? 

 

Името на получателя на латиница или на кирилица трябва да се пише ? 

Какво трябва да избера като опция за банковия превод SHA или OUR ? И има ли това значение при положение, че таксата е стандарта 0.15 евро цента ? 

По принцип бих звъннал на поддръжката, но за днес малко съм изтървал работното време. 

Връзка към мнение

Нали за Германия, няма такса. Получателят както е в неговата банка, т.е. на латиница. Опциите не ги помня коя за какво беше, но това, което помня е, че попълването е супер интуитивно и мисля има указание за всяко едно поле. Щом не помня от преди 3 седмици, значи съм решила, че няма смисъл да се помни.

Пиши 99,56, ако това е цялата ти наличност. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

За преводи към ЕС (от сметка на физическо лице) Paysera не начислява абсолютно никаква такса - или поне така беше допреди 1 седмица, когато последно правих трансфери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, retro каза:

Няма такса ако превеждам в paysera сметка. Но при превод в банкова сметка си вземат 0.15 цента https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/prevodi-v-euro

Направил си повече от 30 превода за месец ли?! От 31-вия натам е 0,15 евро такса.

Да, от сметка в сметка - проверих си сега акаунта - никаква такса. 

Връзка към мнение

Здравейте, не съм сигурен дали тук мога да попитам. Но... transferwise предлагат за някои валути да се прави превод директно от кредитна карта към сметка с някаква такса. Можете ли да кажете кой е най-евтиния начин да се прехвърлят пари от кредитна карта към сметка?

Връзка към мнение

Тук е мястото да питаш за двете системи. Принципно - няма по-евтин начин от банков превод.

https://transferwise.com/help/article/2340345/paying-by-card/paying-by-card

 

Тук са посочени таксите според вида карта и валута.

Обръщам ти внимание, че не винаги /валута, държава/ е възможно превод от карта.

 

Хммм... да не би да питаш за прехвърляне от кредитна карта към сметка?! /така ти звучи въпросът/ Ако е така - всичко зависи от банката. Инак прехвърлянето е обикновен превод между 2 сметки на един човек. Кредитната ти карта също е вързана към сметка. В моята банка за такова нещо плащам 0,50 лв

 

Връзка към мнение

Питам чисто и просто, защото имам Diners, но не съм си направил оборота и искам да го направя от раз точно по този начин. Дори да има малка такса не ми е проблем. Имам друга кредитна карта, която използвам за всичко понеже е в пъти по-изгодна от Diners-а, а Diners-а го ползвам само за салоните. И ме интересува да направя превод от кредитна карта към сметка. По този начин ще направя оборота за Diners.

Връзка към мнение
преди 11 часа, MARTiNSHO каза:

Имам друга кредитна карта, която използвам за всичко понеже е в пъти по-изгодна от Diners-а, а Diners-а го ползвам само за салоните. 

Това е интересно, би ли споделил тук ? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

http://www.easypay.bg/?p=tarifa6

 

Не е добра идея през Easy Pay, стопява се ефекта на евтиния превод. Онлайн местен превод бг банка <---> бг банка е около 1 лв за почти произволни суми и 2лв на гише (система Бисера).

Ако нямате онлайн банкиране и е еднократен превод е по-удачно да помолите някой да ви ги изпрати през негов Transferwise account. Ако преводите ще се случват по-често, препоръчително е сметка и онлайн банкиране в Булбанк. Вътрешен превод в Булбанк струва 40 стотинки.

 

За суми между 50 и 100 EUR разликата между Transferwise и Paysera е стотинки, по-голяма разлика има при изпращане на по-големи суми в полза на Paysera. Времето за превод при Paysera също изглежда да е по-добро (валидно за преводи в EU страни)

 

Нека обаче отбележим и едно непопулярно условие при Paysera

 

====

Управление на сметка за индивидуални клиенти, когато клиентът не е влизал в своя акаунт или не е извършил поне една платежна операция в рамките на 2 години 1,00 EUR

 

====

Редактирано от fichtenweg
Връзка към мнение

От нормативен аспект, както са писали по-рано в темата TransferWise искат захранването на сметката им да става от банкова сметка на името на акаунт холдъра в TransferWise - eстествено с цел да не се допуска пране на пари.

В Easy Pay приемам, че при захранване на банкова сметка имената на изпращащия се упоменават като чиста формалност. Виждал съм TransferWise да правят еднократно изключение при кешово захранване на сметката им, за регулярни преводи обаче не вярвам да е възможно.

Редактирано от fichtenweg
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 5/4/2017 в 21:20, MARTiNSHO каза:

Имам друга кредитна карта, която използвам за всичко понеже е в пъти по-изгодна от Diners-а

И аз да помоля за повече инфо за тази карта? Всъщност основно ме интересува какъв % кешбек дава?

 

преди 11 часа, Marco Polo каза:

Нека обаче отбележим и едно непопулярно условие при Paysera

 

====

Управление на сметка за индивидуални клиенти, когато клиентът не е влизал в своя акаунт или не е извършил поне една платежна операция в рамките на 2 години 1,00 EUR

 

====

Едно влизане в акаунта на всеки 2 години звучи като лесно изпълнимо условие за да се избегне тази такса. Освен това ако не поддържаш парична наличност не виждам въобще как ще те таксуват.

 

Всъщност искам специално да похваля Paysera на базата на над 30 превода. Услугите им са много бързи и надеждни и реално предлагат най-евтините (почти безплатни) преводи от България към ЕС. Аз поне не откривам по-изгоден вариант. И за разлика от Transferwise преводите се излъчват от твое име от персонален IBAN, което е огромно предимство. Съпортът им по телефона (бг номер с оператор на български) също е адекватен. Откакто ги ползвам забравих изцяло за Transferwise.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

И аз да помоля за повече инфо за тази карта? Всъщност основно ме интересува какъв % кешбек дава?

Тук е дал повече инфо. 5-ти май между коментарите за застраховките.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5/31/2017 в 8:19, Георги Матеев каза:

Всъщност искам специално да похваля Paysera на базата на над 30 превода. Услугите им са много бързи и надеждни и реално предлагат най-евтините (почти безплатни) преводи от България към ЕС. Аз поне не откривам по-изгоден вариант. И за разлика от Transferwise преводите се излъчват от твое име от персонален IBAN, което е огромно предимство. Съпортът им по телефона (бг номер с оператор на български) също е адекватен. Откакто ги ползвам забравих изцяло за Transferwise.

При излъчването от собствено име, от персонален IBAN имаш ли представа какво точно вижда получател, да речем в Германия. Във вътрешните PDF справки, името се визуализира на кирилица, което за чужденец би било безполезно. Има ли някаква настройка в сайта.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 24 минути , Marco Polo каза:

При излъчването от собствено име, от персонален IBAN имаш ли представа какво точно вижда получател, да речем в Германия. Във вътрешните PDF справки, името се визуализира на кирилица, което за чужденец би било безполезно. Има ли някаква настройка в сайта.

Не мога да ти кажа със сигурност, но надали при получателя името на изпращача се визуализира на кирилица. Досега нито един получател не е имал проблем да разбере, че преводът е от мен, та сигурно излиза на латиница.

Връзка към мнение
On 2017-5-31 at 8:19 AM, Георги Матеев said:

Всъщност искам специално да похваля Paysera на базата на над 30 превода. Услугите им са много бързи и надеждни и реално предлагат най-евтините (почти безплатни) преводи от България към ЕС. Аз поне не откривам по-изгоден вариант. И за разлика от Transferwise преводите се излъчват от твое име от персонален IBAN, което е огромно предимство. Съпортът им по телефона (бг номер с оператор на български) също е адекватен. Откакто ги ползвам забравих изцяло за Transferwise.

Аз пък да похваля Paysera за еврови преводи към български банки - нулеви такси и бързо изпълнение. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6/2/2017 в 19:02, Георги Матеев каза:

Не мога да ти кажа със сигурност, но надали при получателя името на изпращача се визуализира на кирилица. Досега нито един получател не е имал проблем да разбере, че преводът е от мен, та сигурно излиза на латиница.

Направих малко проучване по въпроса, тъй като ми беше важно и се оказа, че имената на бг изпращач действително се излъчват на кирилира. Пейсера са задължени като платежна с-ма по бг регистър да вписват потребителите с имената съответстващи на личните документи и това не подлежи на промяна или конфигуриране. Като workaround Пейсера съветват да се ползва полето основание, където може да се добави името на латиница.

Редактирано от fichtenweg
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъй като не съм проучвал, моля за информация на приблизително колко ще възлязат разходите по получаване на, да речем, 1000 EUR превод от Европа. Подчертавам, че конкретния случай изключва ползване на Пейсера, Трансфъруайз и подобни платежни системи

Искам да разбера ако от физическа банка се нареди сума към BGN IBAN какви биха били таксите за получаване изобщо възможен ли е такъв превод или за целта е непременно необходима еврова сметка.

Редактирано от fichtenweg
Връзка към мнение
1 hour ago, Marco Polo said:

Тъй като не съм проучвал, моля за информация на приблизително колко ще възлязат разходите по получаване на, да речем, 1000 EUR превод от Европа. Подчертавам, че конкретния случай изключва ползване на Пейсера, Трансфъруайз и подобни платежни системи

Искам да разбера ако от физическа банка се нареди сума към BGN IBAN какви биха били таксите за получаване изобщо възможен ли е такъв превод или за целта е непременно необходима еврова сметка.

До колкото ми е известно, най-евтино би излязло към BGN IBAN в ПИБ. Преди време таксата беше 0 (нула) и еврото автоматично се обръщаше в лв при получаването. Но в една друга тема беше споменато, че таксата е променена на 1 евро (за до 500 евро).

 

On 6/7/2017 at 3:15 PM, Георги said:

За съжаление ограничението за превод без такса го промениха на много по-ниско (500 евро). Пак е по-добре от други банки, но при превод на по-големи суми си е резачка. 

 

Чл. 3 Междубанкови преводи

1. Преводи от други банки

1.1. в полза на клиенти на ПИБ

1.1.1. за суми до 500 евро без такса

1.1.2. за суми над 500 евро 0.10%, мин. 5 евро, макс. 150 евро

 

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Marco Polo каза:

Направих малко проучване по въпроса, тъй като ми беше важно и се оказа, че имената на бг изпращач действително се излъчват на кирилира. Пейсера са задължени като платежна с-ма по бг регистър да вписват потребителите с имената съответстващи на личните документи и това не подлежи на промяна или конфигуриране. Като workaround Пейсера съветват да се ползва полето основание, където може да се добави името на латиница.

Имах същите притеснения, обадих се на съпорта им и за една минута ми смениха името на латиница, все пак в паспорт/лична карта ги има и на латиница. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

До колкото ми е известно, най-евтино би излязло към BGN IBAN в ПИБ. Преди време таксата беше 0 (нула) и еврото автоматично се обръщаше в лв при получаването. Но в една друга тема беше споменато, че таксата е променена на 1 евро (за до 500 евро).

 

 

Много благодаря за бързия отговор. При такса 1 EUR за превод до 500 EUR действително ПИБ остава най-изгодния вариант, вероятно и затова са я сложили.

Следващият логичен въпрос би бил, има ли месечен лимит на въпросните преводи до 500 EUR

преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Имах същите притеснения, обадих се на съпорта им и за една минута ми смениха името на латиница, все пак в паспорт/лична карта ги има и на латиница. :)

Благодаря за бързия отговор, интересно пейсера не предложиха тази опция, трябва да ги поразпитам. Може ли все пак едно уточнение - перманентна ли е промяната да излизаш при всеки превод на латиница при получателя или за конкретния извършен превод. Предполагам ако след обаждането си правил последващи преводи трябва да е станало ясно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.