Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Всъщност, в някои страни (най-вероятно и в Естония) банковите преводи до други страни в ЕС са напълно безплатни, въпреки че са международни. Кога ли и нас ще ни огрее :)

Да, знам, и аз от моята сметка в Словакия не плащам за международни преводи. Но нали идеята на Transferwise е да се използват вътрешни такива (реторичен въпрос)?

Връзка към мнение

Да, знам, и аз от моята сметка в Словакия не плащам за международни преводи. Но нали идеята на Transferwise е да се използват вътрешни такива (реторичен въпрос)?

 

По-скоро идеята е да ползват най-евтините такива, като ги има безплатно международни може и от чужда сметка да идват :) Не съм сигурен дали SEPA преводите не са безплатни по принцип.

Връзка към мнение

Направих първия си превод , като използвах и интернет банкиране.  След ден-два сумата трябва да е в сметката на получателя. Благодаря за чудната темичка :)  и за спестените пари сега и занапред. Поздрави.

Редактирано от georgieva.lilia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стана ми интересно с този сайт и реших да направя проба с прехвърляне на пари,  примерно на банка в Румъния. Но изпълнявам всички стъпки и на последната стъпка те ми изпращат данни за банков трансфер към банка в Естония. Нали трябваше да бъде българска банка. :(

 

  • To:
    TransferWise
  • IBAN:
    EE297700771000701243BIC:
    LHVBEE22
    Bank name:
    LHV Bank, Estonia
  •  
Връзка към мнение

 

Стана ми интересно с този сайт и реших да направя проба с прехвърляне на пари,  примерно на банка в Румъния. Но изпълнявам всички стъпки и на последната стъпка те ми изпращат данни за банков трансфер към банка в Естония. Нали трябваше да бъде българска банка. :(

 

  • To:
    TransferWise
  • IBAN:

    EE297700771000701243 BIC:

    LHVBEE22

    Bank name:

    LHV Bank, Estonia

  •  

На мен ми пратиха към Unicredit, България, нещо сайта си мисли, че си в Естония, погледни някъде по менютата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ползвайки този сайт се натъкнах на следното неудобство.

И им го репортнах, разбира се.

 

Конфигурирайки профила си, въведох банкова сметка, от която ще извършам преводите си и го извърших.

Сега нямам пари в тази сметка, но имам в друга сметка  - добавих я към профила си, излезе си опция "мейк а пеймънт" , натиснах си тази опция за новодобавената сметка и така нататък.

На последната стъпка обаче забелязвам, че въпреки че инициирах транзакцията от втората сметка, сайта репортва детайлите на първата сметка:име на банка, номер на сметка и други   - накратко : детайлите на тази , която вече е "празна" 

Отказах няколко превода поради тази причина.

 

В крайна сметка : аз не успях да си направя превода  - дори и след като изтрих "празната сметка" от профила си .

 

пп: ...бях любезен  :angry:

 В профила никъде не видях къде може да си въвеждаш банковата сметка. Да не се бъркаш 

ADD A NEW RECIPIENT ( данни на получател).

 

 

Oshko, сетих се. Значи не може да изпращам евро, а само лева. Тогава ми дава българска банка.

Редактирано от volen00
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Опитвам се, да преведа пари от кипърска банкова сметка в българска чрез Transferwise.
Намирам се в България.
Конкретно, Кипър не е включен в списъка с изредените държави, затова избирам опция за превод от Еврозона.
На "реципиент" съм въвел българския IBAN, в който трябва да се получат парите.

Никъде обаче не ме питат за сметката в Кипър, от която трябва да дойдат парите...
Сега съм зациклил на стъпка "Order set-up" вече цяла седмица и не знам, какво се прави по-нататък.

И на мен Transferwise ми дават естонска банкова сметка.

Има текст, че парите ми са по пътя и не трябва да правя нищо повече, а да чакам е-мейл.

Дали, трябва да се опитам да направя превод по нея чрез онлайн банкирането от сайта на кипърската банка (банката е Hellenic)...?

Досега не съм правил такова нещо и не съм сигурен, дали банкирането е пасивно или активно, и дали изобщо мога да правя подобен превод.

Избрал съм опцията "банков превод", защото дебитната ми карта е с изтекъл срок.

Снощи порових из онлайн банкирането на Хеленик банк. Има опции за SEPA, SWIFT и други.

Избрах SWIFT, но по някое време ми поиска "Digipass", което изобщо не знам, какво е, и дали ще се съгласят да ми го кажат по телефона, ако им се обадя в понеделник...

Но, като знам недоверчивия характер на кипърците, най-вероятно, няма да се съгласят. 

Другият вариант е, да ми пратят подновената дебитна карта по пощата тук, но и това ми се струва непостижимо...

 

Какво да правя и правилно ли съм разбрал принципа на действие на Transferwise?!?

Редактирано от novozagorski
Връзка към мнение

Днес и аз платих чрез Transferwise. По късно ще кажа дали всичко е ок.

Какво да правя и правилно ли съм разбрал принципа на действие на Transferwise?!?

Понеже ми е свежо още, ако ти помогне това , че когато въведеш данните за получателя и ти даде да направиш проверка на всички данни, ти излиза вече накрая сметка на която трябва да преведеш съответната сума, т. е влизаш си в твоето онлайн банкиране и превеждаш сумата от твоята сметка в сметката която са ти пратили, за тази операция имаш 12 часа срок , на мен съответно ми беше пратена сметка в бг на Уникредит и после отиваш и натискаш бутона , че си платил. Не съм много по обясненията, дано да е било ясно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата седмица, както писах по горе направих плащане чрез Transferwise към Maxitours as Blue Air - платих резервация за полет. В сряда получих от Transferwise съобщение , че парите са преведени към АК, но още нямам издадени билети от АК. Спред вас колкоо време трябва да изчакам за да ми ги изпратят, също така не мога да разбера дали всичко е ОК с резервацията. Моля за съвети от вас как да процедирам!

Връзка към мнение

Миналата седмица, както писах по горе направих плащане чрез Transferwise към Maxitours as Blue Air - платих резервация за полет. В сряда получих от Transferwise съобщение , че парите са преведени към АК, но още нямам издадени билети от АК. Спред вас колкоо време трябва да изчакам за да ми ги изпратят, също така не мога да разбера дали всичко е ОК с резервацията. Моля за съвети от вас как да процедирам!

Някакво развитие по въпроса?Дебна следващата промоция на Блу еър и мислех така да процедирам с плащането.

Връзка към мнение

Някакво развитие по въпроса?Дебна следващата промоция на Блу еър и мислех така да процедирам с плащането.

Всичко е ок. Днес проверих в сайта на Блу еър , плащането е минало и билетите са потвърдени. Възможно е да не ми пратят билет, а като се чекираме си разпечатам бордните карти. Transferwise са ми върнали известна сума , разлика от превалутирането в посочена от мен сметка.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Бих искала да попитам преди да пробвам , някой изпращал ли е пари до САЩ. И как е минало всичко ?

Виждам, че повечето преводи са направени в Европа, но може и да съм пропуснала.

Благодаря

Връзка към мнение

Аз чета, чета... и не мога да си отговоря на този въпрос:

Банката, от която искам да направя превод има такса превалутиране. Като преведа парите в лева, а преводът е международен, тя ще ми тресне ли пак тази такса?

Да ги местя ли овреме в банката, в която нямам такава такса?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Не, защото ти превеждаш лева към друга левова сметка в България (тоест за твоята банка това е обикновен локален превод). Това е красотата на системата. А после Transferwise прави превалутирането от лева в ХХХ, а не банката ти, като техния курс винаги е възможно най-добрия. По този начин пестиш допълнително пари.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ползвам Transferwise от една година за редовни преводи към САЩ от Европа. Условието е да плащането да е към checking account в американска банка. Повечето американски търговци не си обявяват тези сметки. Предполагам може да се пише на търговеца да прати сметката. 

 

Transferwise са супер. Обменият курс е доста добър, таксата е ниска, а има и опция да фиксираш курса ако превода не е спешен. Но дори и с тази опция при мен най-дълго се бавил два-три работни дни. 

Връзка към мнение

Днес смятам да ползвам далаверката им.

Ще дам отчет и дано да няма проблеми, че ще се наложи да издирвам агитаторите от темата...:)

За колко дена реално стигат мангите до страната на неограничените възможности?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да кажа, че не приемат внасяне на каса в Уникредит. Аз не знам защо реших, че е по-безопасно да отида да си внеса парите в банката лично и хем ми взеха още 3 лева, хем ми направиха последно предупреждение от transferwise, но ми осъществиха превода.

Връзка към мнение

Странно, че какво значение има за тях...нали 3-те лв на теб ти ги взеха, не на тях...

Това ми написаха:

 

Hope you are doing well.

We’re getting in touch with you regarding your payment. Please note that we normally can’t accept cash deposits but we have made you a one-time exception with this payment. For your future payments please send your deposit via bank transfer.

Should you have any questions, please don’t hesitate to get in touch-we’d be happy to help!

Връзка към мнение

Това ми написаха:

 

Hope you are doing well.

We’re getting in touch with you regarding your payment. Please note that we normally can’t accept cash deposits but we have made you a one-time exception with this payment. For your future payments please send your deposit via bank transfer.

Should you have any questions, please don’t hesitate to get in touch-we’d be happy to hel

 

Искаш да кажеш, че си занесла парите на каса без да имаш открита сметка там, така ли?

Те са ги взели и са ги наредили директно на посочената от теб сметка?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.