Прескочи до съдържание

Евтини банкови преводи с transferwise.com


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Наредих парите. 

Ще докладвам какво се е случило.

Ако не стане работата и ми потънат нейде паронките, да се готвят всички агитатори в темата (имам ги на списък), начело с главния водач и шеф на темата, който пак пори въздуха някъде и упорито не взима участие в нея:).

 

И един страничен въпрос - ако отида в друга държава и дам заявка за превод, в местна банка ли ще трябва да внеса парите и в местна валута или няма да стане работата?

Примерно отивам в Мароко, мога ли оттам да пратя долари в Аржентина?

Връзка към мнение

Ами те предпочитат да получат парите с банков превод, т.е. трябва да имаш сметка някъде и да нареждаш оттам.

Това горе на касата го виждам като изключение.

 

Някой правил ли е превод за голяма сума? Че с нормален банков превод курса не ми харесва, пък и не става бързо...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой правил ли е превод за голяма сума? Че с нормален банков превод курса не ми харесва, пък и не става бързо...

 

Аз все още се колебая. Таксата на обслужващата ми банка за превод на 7 000 евро в холандска банка е в размер на 20 евро. През януари след доста умуване по въпроса, реших да не рискувам и просто платих, за да ми е мирна главата. През лятото трябва да преведа 15 000 евро и пак съм в размисъл, но сигурно пак ще предпочета сигурността пред тънкажа. Явно е до манталитет, аз не ставам за рисков играч очевидно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И тук не е много бързо, 3-4 дни.

Мисля, че се досетих, защо не искат на каса, за да не ги обвинят в съдействие за пране на пари. Като им наредиш парите от друга сметка, все пак остава следа в още една банка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами и аз за това се колебая (не ми се рискува), но не е само 20те евро при мен, има и данъци при получаване на пари и курса с банков превод е очевидно по-лош...

Да, против пране на пари е това. Още преди години бях изненадан, когато се оказа, че в Англия не мога да внеса пари вместо някой друг. В България и досега много не гледат май. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Наредих парите. 

Ще докладвам какво се е случило.

Ако не стане работата и ми потънат нейде паронките, да се готвят всички агитатори в темата (имам ги на списък), начело с главния водач и шеф на темата, който пак пори въздуха някъде и упорито не взима участие в нея :).

 

Какво потъване на паронки те гони... Разбирам да ползваш махленската бакалия за пращане на пари, ама в случая е предостатъчно да погледнеш референциите на услугата за да нямаш грам съмнение. Честно казано в момента бих се доверил 2 пъти повече на transferwise отколкото на която и да е българска банка.

 

Някой правил ли е превод за голяма сума? Че с нормален банков превод курса не ми харесва, пък и не става бързо...

 

Аз пращах голяма сума наскоро (равностойност над 23000 лв). Услугата както винаги беше ефективна и изгодна, като обменния курс беше убийствено добър и спестих близо 400 лв от въздуха.

 

Аз все още се колебая. Таксата на обслужващата ми банка за превод на 7 000 евро в холандска банка е в размер на 20 евро. През януари след доста умуване по въпроса, реших да не рискувам и просто платих, за да ми е мирна главата. През лятото трябва да преведа 15 000 евро и пак съм в размисъл, но сигурно пак ще предпочета сигурността пред тънкажа. Явно е до манталитет, аз не ставам за рисков играч очевидно...

 

Наистина не ви разбирам и двамата със Sun4o. За какъв риск говориш? Услугата е тествана и изпитана многократно в цял свят и работи перфектно във всяко отношение. Няма нито един лош коментар или отзив. Тук тънкажа НЕ Е за сметка на сигурността. Хората, които са създали transferwise, също не са никак случайни. Разбирам, че си традиционалист в някои отношения, но според мен е чиста загуба да пълниш дебелите гуши на банките. Особено при сума от €15000 разликата може да е доста прилична. Ти си знаеш най-добре, разбира се. Моят опит от вече десетки успешни трансфери и няколко хиляди спестени лева обаче показва, че мога да имам пълно доверие на услугата и силно я препоръчвам.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тоест да търся държава, в която мога да си открия и сметка, така ли?

Щото в има държави, в които мога да имам сметка, но има и такива, в които не може, защото съм чужденец.

 

Матеев, малко и с чувство за хумор можеше да подходиш към моите писания.

Наистина ли си помисли, че ще те издирвам и гоня?:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Матеев, малко и с чувство за хумор можеше да подходиш към моите писания.

Наистина ли си помисли, че ще те издирвам и гоня? :)

 

Разбира се, че не, въобще нямах предвид това :) Просто се удивих, че все още имаш съмнения към услугата, след като всичко е безкрайно прозрачно и работи безотказно вече от доста време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм съгласен с всички казано, но професионалната деформация ме кара да се замислям над въпроса кой носи отговорност ако нещо се обърка в превода и парите изчезнат? Нямам отговор на този въпрос и това ме притеснява...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Тоест да търся държава, в която мога да си открия и сметка, така ли?

Щото в има държави, в които мога да имам сметка, но има и такива, в които не може, защото съм чужденец.

Ами предполагам имаш сметка в България, може и от нея с он-лайн банкинг. Освен ако специално не искаш да минава през сметка в България, в такъв случай наистина ще трябва да си откриеш сметка някъде другаде и оттам (но в ЕС е много трудно без жителство, евентуално някакви оф-шорни зони да е по-лесно).

Връзка към мнение

Още една причина против внасянето на каса- винаги има едно ресто, което ти възстановяват, при мен беше около 2лв. на 50евро трансфер и ако парите са внесени на каса, не знам как ще си го вземете, може би остава като + в акаунта на transferwise.

Връзка към мнение

Ресто остава ако трябва да се получи точна сума, но има възможност и да изпратиш сума, а не е важно точно колко ще се получи (за лични цели примерно)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз съм съгласен с всички казано, но професионалната деформация ме кара да се замислям над въпроса кой носи отговорност ако нещо се обърка в превода и парите изчезнат? Нямам отговор на този въпрос и това ме притеснява...

 

Дали са достатъчно много контакти (адреси и телефони): https://transferwise.com/get-in-touch. Хората изглеждат отговорни и определено не се крият зад един имейл адрес.

 

Ако прочетеш малко отзиви ще видиш, че просто не съществува случай, в който нещо се е обърквало и парите са изчезвали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Разбира се, че не, въобще нямах предвид това :) Просто се удивих, че все още имаш съмнения към услугата, след като всичко е безкрайно прозрачно и работи безотказно вече от доста време.

Така де, реших в шеговит тон да представя как ще се развива моята транзакция.

 

neuromancer, целта на занятието е да няма следи. Не искам утре някой да дойде и да ме разпитва как и откъде съм си набавил парите. Ясно е, че в Европа всичко вече се вижда.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Ясно, но нямам опит с банкова сметка извън ЕС и Бразилия (където е същото).

 

ПП то тука явно не е съвсем бяла държава, точно сега се опитвам да видя как да си декларирам спестяванията от преди, така че да не плащам данъци тук още веднъж, и най-доброто което ми казаха е просто да не ги декларирам, ако мине... Ако не се отнася до няколко милиона не гледали много  :)

Та ако не ме затворят или глобят до някалко месеца ще е добре

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Та ако не ме затворят или глобят до някалко месеца ще е добре

 

Драсвай по някой ред от време на време, да знаем че си все още отвън... :)

 

Да дам отчет:

Получих вече 3 съобщения:

 

- Сметката ви е заредена

- Данните ви са проверени и са наред

- Адреса ви е проверен и всичко е наред

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе много смело обсъждате такива, хмм ..., въпроси тук, на мегдана (така де - в интернет) ;)
Ама то съдбата (и парите) обичала смелите :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ако не се отнася до няколко милиона не гледали много  :)

 

Значи ако рязко изчезнеш ще приемем, че си заминал някъде да харчиш милионите  :lol:

 

Да дам отчет:

Получих вече 3 съобщения:

 

- Сметката ви е заредена

- Данните ви са проверени и са наред

- Адреса ви е проверен и всичко е наред

 

Очаквай скоро и четвърто съобщение... Паронките ви потънаха в земята и имате много здраве от нас :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На последния рунд финансиране на TransferWise се включиха от Andreessen Horowitz - за лаиците, това е една от НАЙ-СЕРИОЗНИТЕ фирми за рисков капитал. Тия юнаци не инвестират в някакви сенчести бизнеси, ами в Skype, Instagram, Twitter, Foursquare и още няколкостотин по-малки компании. Към момента TransferWise е оценявана на $1 м и л и а р д.

Редактирано от xisba
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така.

Парите са изпратени, писаха, че днес трябва да пристигнат.

Таксата е доста солена, горе-долу три пъти по-скъпа от ПИБ например.

Обаче пък долара за два дена, докато траеше превалутирането така се срина, че избих не само таксата, но и спечелих добра сума.

Така че явно би трябвало (този път поне) да съм доволен. И да почерпя Георги Матеев за темата.

Жоро, можеш да излизаш на светло, няма да те издирвам

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Парите са изпратени, писаха, че днес трябва да пристигнат.

Таксата е доста солена, горе-долу три пъти по-скъпа от ПИБ например.

Обаче пък долара за два дена, докато траеше превалутирането така се срина, че избих не само таксата, но и спечелих добра сума.

Така че явно би трябвало (този път поне) да съм доволен. И да почерпя Георги Матеев за темата.

Жоро, можеш да излизаш на светло, няма да те издирвам

 

Да, ако си пращал повечко пари е възможно, тъй като банките обикновено имат твърда такса независимо от размера на сумата. То затова Transferwise по принцип излиза най-изгодно за трансфер на суми до 3-4000 лв. Важното е, че си на далавера в случая :)

 

И да вметна, че съм особено доволен от сриването на долара.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

А как мога да изпратя кинти до Виетнам? Гледам попълва се банков акаунт но данните който са ми оставили не съдържат този брой цифри за да може да ги въведа в сайта...

 

P.S. разгадах го... не мога да изпратя кинти до Виетнам защото го няма в списъка явно.... шитня

Редактирано от fancyfree
Връзка към мнение

Аз пращах голяма сума наскоро (равностойност над 23000 лв). Услугата както винаги беше ефективна и изгодна, като обменния курс беше убийствено добър и спестих близо 400 лв от въздуха.

Тези 400 лева печалба как ги сметна? По официалният курс на банката? При суми над 10 000 лева повечето банки ти позволяват да обмениш парите на момента по преференциален курс на междубанковия пазар.

Връзка към мнение

Ако не е тайна , ще назовеш ли няколко от т.нар. " повечето банки" ?

Не че нещо, ама аз през моя дълъг и нелек живот не съм срещнал все още такава.

 

Примерно : 
 1. в уникредит понастоящем можеш да ползваш преференциален кръстосан курс за суми над 10000 Е.
но ако им предложиш различни валути в развностойност над 10000 Е - няма преференциален курс, трябвало да са от една и съща валута...

2. в алианц понастоящем имаш преференциален курс за суми над 50000 Е.

но ако попиташ какъв е курса за 50001 Е, отговорът е 1.957...и за всички суми над тази , това е курса и всякакви мечти за "междубанков пазар" се изпаряват.

Та накратко : информацията , която имаш е много ценна и затова питам.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.