Прескочи до съдържание

И аз да мрънкам - за апарат...


Препоръчани мнения

Благодаря ви! Жоре, взех го с 14-42 - каквото и да означава това. Няма бюджет за друг - то не че за този имаше бюджет, ама нейсе..., но ако ми кажеш какво имаш предвид - нали знаеш, приемаш ме за бавноразвиваща се по темата, ще мисля  :huh:

 

ОК, 14-42 е стандартното, повечето сапунерки и нормални камерки идват с подобен обхват. Това е обхват за пейзажи и сравнително близки обекти, като цяло огромна част от стандартните, нормални, снимки влиза в тоя обхват и може и да не ти трябва друг обектив на първо време.

 

Но на сафари често ще снимаш животни, които вероятно ще са далеч от теб. И за това трябва да имаш и друг обектив, който да ги приближава добре, така че да не снимаш една оранжева точица на петна в далечината, а да се вижда мутричката на лъва :) За нещо ей такова говоря: http://www.amazon.co.uk/Olympus-M-ZUIKO-DIGITAL-ED-40-150mm/dp/B0058G40G6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425837266&sr=8-1&keywords=olympus+40-150mm

 

Цената може и да се изпили, ако се намери втора ръка в gumtree, но като цяло нещо такова е абсолютно задължително за сафари. Да не кажа, че и това е още по-добре: http://www.amazon.co.uk/Panasonic-H-FS100300E-Telezoom-100-300-F4-5-6/dp/B004445O4K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425837327&sr=8-1&keywords=panasonic+100-300 но там цената е много по-сериозна. А 40-150 ще си го ползваш и при други случаи, не само за сафарито. 

Връзка към мнение

Много благодаря! Там има още едни идиотийки: Frequently Bought Together - те трябват ли ми? Почнаха въпросите :) 

 

http://www.amazon.co.uk/Olympus-M-ZUIKO-DIGITAL-ED-40-150mm/dp/B0058G40G6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425837266&sr=8-1&keywords=olympus+40-150mm

Връзка към мнение

Много благодаря! Там има още едни идиотийки: Frequently Bought Together - те трябват ли ми? Почнаха въпросите :)

 

http://www.amazon.co.uk/Olympus-M-ZUIKO-DIGITAL-ED-40-150mm/dp/B0058G40G6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1425837266&sr=8-1&keywords=olympus+40-150mm

 

Може би сенника не е лошо нещо, но не мисля че е супер задължително. Ще ти пази снимките от слънчеви отблясъци, представи си как като гледаш нещо в посока на слънцето понякога си слагаш ръката. Някаква подобна функция върши и сенника за снимките.

 

 Аз съм твърдо против UV филтрите, но подозирам че по тази точка може да се разрази сериозна дискусия, въпрос на лично разбиране е. Като цяло ти пази предното стъкло на обектива от надраскване и т.н. Само че, ако си пазиш добре нещата нуждата от нещо такова е нулева, а дори и малки надрасквания въобще не се отразяват на качеството. Излишен разход ми се струва на мен. 

Връзка към мнение

Може би сенника не е лошо нещо, но не мисля че е супер задължително. Ще ти пази снимките от слънчеви отблясъци, представи си как като гледаш нещо в посока на слънцето понякога си слагаш ръката. Някаква подобна функция върши и сенника за снимките.

 

 Аз съм твърдо против UV филтрите, но подозирам че по тази точка може да се разрази сериозна дискусия, въпрос на лично разбиране е. Като цяло ти пази предното стъкло на обектива от надраскване и т.н. Само че, ако си пазиш добре нещата нуждата от нещо такова е нулева, а дори и малки надрасквания въобще не се отразяват на качеството. Излишен разход ми се струва на мен. 

 

Наистина благодаря. Не знаех просто за какво иде реч. Няма да ги взимам изобщо. Но обектива ще го поръчам. Грррр... Сполай ти!

Връзка към мнение

Наистина благодаря. Не знаех просто за какво иде реч. Няма да ги взимам изобщо. Но обектива ще го поръчам. Грррр... Сполай ти!

 

Можеш да поразцъкаш дали в други сайтове го няма по-евтино все пак, не се юркай толкова :) Особено на вторичния пазар би трябвало да е доста по-евтин, защото тези обективи често вървят комплект с камерите, съответно хората си купуват комплекта и после продават обектива. Ето например в ebay: http://www.ebay.co.uk/itm/Olympus-M-Zuiko-40-150mm-f-4-0-5-6-R-Micro-ED-Digital-Zoom-Lens-Black-s5-/181677449608?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a4cd1e188 Това е от Япония де, и нямам представа как е с митата и данъците при внос, но като цяло си заслужава да се огледаш насам-натам по магазините преди да купиш :)

Връзка към мнение

Тцъ, вече поръчах. Нямам време за разцъквания, а и не разбирам. А и не мисля, че ще намеря по-добри от твоите предложения  :mellow: Втора ръка не смея за момента... По магазините е много скъпо. Не знам поради каква идея Англия се счита за евтина дестинация за оферти. Иначе за апарата беше някакво изключение... Така или иначе скочих вече за всичко. Кхххх... Благодаря ти! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Тцъ, вече поръчах. Нямам време за разцъквания, а и не разбирам. А и не мисля, че ще намеря по-добри от твоите предложения :mellow: Втора ръка не смея за момента... По магазините е много скъпо. Не знам поради каква идея Англия се счита за евтина дестинация за оферти. Иначе за апарата беше някакво изключение... Така или иначе скочих вече за всичко. Кхххх... Благодаря ти!

Честита система!!!

И да знаеш, на сафарито обектива го слагаш сутринта в хотела! :)

Връзка към мнение

Честита система!!!

И да знаеш, на сафарито обектива го слагаш сутринта в хотела! :)

 

Благодаря :) Ще го гледам като индианец детска количка... Трябва да питам някой разбиращ за основни неща, че иначе ще е гавра със системата - или по-лошо, да сговня снимките... хах... Слушам съвети :)

Връзка към мнение

Благодаря :) Ще го гледам като индианец детска количка... Трябва да питам някой разбиращ за основни неща, че иначе ще е гавра със системата - или по-лошо, да сговня снимките... хах... Слушам съвети :)

Излизаш в парка и започваш да снимаш каквото ти дойде, птици, това, онова, докато ти се откъсне ръката, после разглеждаш и си вадиш изводите, след 2 разходки ще имаш идея от нещата. СЛЕД това може и да попроетеш нещо, поне според мен няма смисъл преди това, само ще те изплаши. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.