Прескочи до съдържание

Кола под наем в Израел


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Понеже тук доста се е изписало за застраховките, реших да ползвам темата. 

Търся кола (най-евтината) за Израел 19-26 януари. Искам а е включено всичко, т.к. ако стане нещо аз да не поемма нищо. Днес ми попадна тази оферта, чудя се всичко ли влиза в тези застраховки? 

 

1. Your rate 
  •  Pay upon arrival
    • Rebooking and cancellation (free)
  •  Pay now online
     
    per day
     
    US$ 6.68
    • Rebooking and cancellation (fees apply)
    • 4500 free kilometers (643km/Day; US$ 0,25/Excess mileage)
  • Premium location fee
     
    per day
     
    US$ 4.00
2. Recommended Additional Services
  •  Collision damage waiver
     
    per day
     
    US$ 11.00
  •  Theft protection 
    (Excess: US$ 500)
     
    per day
     
    US$ 6.00
  •  Third party liability coverage/Third party liability damage waiver (TPLC/TLDW)
     
    per day
     
    US$ 12.00
3. Recommended Extras (Subject to availability)
  •  Navigation System guaranteed
     
    per day
     
    US$ 10.00

Click here for additional extras (0 extra(s) chosen)

Vehicle Subtotal:Rental period: 7 daysUS$ 116.74 *

 

Връзка към мнение

Търсиш в американски сайт. По принцип не е препоръчително, защото при тях базовите и на много места задължителни застраховки не са включени в цената. Всичките неща изброени тук са задължителни, без навигацията, т.е, става около 50 долара на ден, което не знам как е за Израел, но подозирам, че и по-евтино може да се намери.

 

Тук не пише за самоучастието на застраховката, него също трябва да включиш, ако искаш всичко да е тип-топ и да имаш минимална сума блокирана по картата.

 

Ще отделя темата, че малко в страни от дискусията в тази тема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да от US сайта на sixt е. Всъщност бъркам exsess i franshiza тъкмо тя искам да евключена. И честно казано не намирам нищо изгодно.

 

Тази информация рядко доставчиците я включват на лесно място и за да разбереш колко струва трябва доста да се ровиш. Ориентировъчно е 10-15 евро на ден допълнително. Europcar са фирмата, която най-очевидно я изкарват опцията в техния сайт и може да добавиш още при поръчката, при Budget трябва малко ровене, но и там я има в общите условия и се плаща на място.

Връзка към мнение

Пр5одължавам с търсенето на кола за Израел. Предложиха ми от един сайт 160Е за една седмица. Но сайта никога не съм го чувала. Ако някой е ползвал нека сподели. 

Сайта е atlaschoice.com

Връзка към мнение

Пр5одължавам с търсенето на кола за Израел. Предложиха ми от един сайт 160Е за една седмица. Но сайта никога не съм го чувала. Ако някой е ползвал нека сподели. 

Сайта е atlaschoice.com

 

Поредния брокер, един от многото. Нямам представа как са като обслужване, но то много по-важното в случая е кола на коя фирма ще ти препродадат...

Връзка към мнение

Да и аз забелязах, че не намирам тази информация. 

 

Разисквахме ги брокерите дълго и нашироко в съседни теми. Общо взето това са фирми, които си сключват отделни договори с доставчиците и ти препродават техния продукт, често на по-ниска цена от колкото, ако идеш директно при доставчика. Недостатък, е че при много от тези фирми не ти показват фирмата, която ще ти даде колата. 

 

Аз като цяло винаги гледам да резервирам от големите вериги, а от местни само ако съответния доставчик има доста добри ревюта. Погледни и тази тема и виж дали Даниел не може да ти помогне: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8/

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Не може да излезеш с колата извън Израел. 

При нашето пътуване преди две години в Израел и Йордания оставихме колата на безплатния импровизиран паркинг на границата точно до граничния пункт при Ейлат.  Ето и малко снимки от паркинга и границата.

20160102_101944_Richtone(HDR).thumb.jpg.c9948af936840774fdec0a16c301e7fe.jpg

 

20160102_101949_Richtone(HDR).thumb.jpg.ea2f7b21361a76ac258083750d176e66.jpg

 

20160102_101920_Richtone(HDR).thumb.jpg.e246eaff720e44f9065f6e81e975a0b5.jpg

 

Преминахме пеша границата

 

20151230_180002.thumb.jpg.c7d58bed558c224b50dd7181670771db.jpg

 

от страната на Йордания с такси се придвижихме до Акаба. От там взехме друга кола под наем за Йордания. Обикаляхме няколко дни Уади Рум и Петра и след това върнахме колата в Акаба, с такси до границата и след като влязохме в Израел си взехме другата кола, която си ни чакаше на паркинга до границата. 

Граничният пункт има работно време- до 20 часа, затова е добре да се съобразите с него.

Редактирано от Roje
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 11/28/2014 at 3:03 PM, atrencheva said:

Да от US сайта на sixt е. Всъщност бъркам exsess i franshiza тъкмо тя искам да евключена. И честно казано не намирам нищо изгодно.

Здравейте ще ходим в Израел  5 -ма  и си мислихме с кола под наем,но след като разгледах форумите чета че всички са ползвали обществен транспорт - защо? Иоще един въпрос с колата под наем може ли да се излезе в Палестина? 

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , axe каза:

Здравейте ще ходим в Израел  5 -ма  и си мислихме с кола под наем,но след като разгледах форумите чета че всички са ползвали обществен транспорт - защо? Иоще един въпрос с колата под наем може ли да се излезе в Палестина? 

 

Ние взехме кола, не знам защо се плашат толкова хората. Шофирането беше сравнително нормално. Шофьорите им са добри. Доста сменят платата, но за нас не беше проблем. И аз и мъжа ми шофираме много и ни беше супер. Обиколихме голяма част от страната. В Палестина уви не може, како и в Йордания. Това беше една от причините да не отидем до там. Ако шофирате често препоръчвам рент а кар.

Връзка към мнение

ние също бяхме с кола под наем в Израел преди три години. И тъй като в Палестина не може да се ходи с кола, я бяхме оставили за него ден на един платен паркинг в Йерусалим и ходихме с автобуса.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.