Прескочи до съдържание

Как да стигна до Севиля


Препоръчани мнения

Много се чудех къде да сложа тази тема и как да я кръстя.

 

Дилемата ми е следната - Как да стигна до Севиля :)

 

На 22ри Януари трябва да съм в Севиля от рано сутрин до 16:00.

Къде да кацна и как да стигна? Като възможни летища разгледах Севиля, Малага и Мадрид.

Като пари и летищен престой най-добре ми се струва BG Air до Мадрид на 21ви и на 23ти обратно към София ( с опцията да остана и уикенда - обратен полет 25ти Януари).

От Мадрид мога да взема бърз влак и да стигна до Севиля за 43 Паунда - screenshot.

 

untitled1.bmp

 

Въпросите са ми следните:

- Имате ли по-добро предложение как да се придвижа от София до Севиля?

- Как да стигна от летището(MAD) до MADRID PUERTA DE ATOCHA?

- Някой може ли да препоръча хотел в близост до MADRID PUERTA DE ATOCHA или до летището?

 

Muchas Gracias Amigos

Връзка към мнение

До Мадрид освен BG Air летят и WizzAir. BG Air кацат на терминал 4, а Wizz на терминал 1.

От летището има влак до Аточа. Има табели и ще се ориентираш как да го хванеш.

От Аточа има AVE до Севиля и се стига за около 2 часа и 30 мин. Колкото по-рано се вземат билети, толкова е по-добра цената :) Има и другите влакове също :)

Това е сайта за Renfe откъдето може да се купят билети (по едно време можеше да се купува само през испанската част на сайта):

https://venta.renfe.com/vol/index.do

За хотел не мога да помогна... :).

Обмисли за вариант с 1 нощувка в Севиля. Много красив град е и има какво да се види :)

 

Edit: Най-ранният влак от Мадрид (MADRID-PUERTA DE ATOCHA) на 22.01. тръгва в 6.20 и пристига в Севиля (Sevilla-Santa Justa) в 9.16. Двупосочен билет е 46.70 евро.

Ако е късно като час помисли за вариант с нощувка в Севиля (пристигане на 21.01).

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

България еър летят до Малага, ама май не беше всеки ден. Оттм до Севиля е близо, ние бяхме взели кола, но с автобус е 2,5 часа. Ама при всички случаи ще трябва нощувка в Севиля според мен.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Iberia също имат полети Мадрид - Севиля (35 евро на 21.01.) и обратно (24 евро на 22.01.)

 

До Малага BG Air летят само веднъж седмично (вторник)

Редактирано от woman_in_white
Връзка към мнение

Аз съм пътувал от София до Барселона с Wizz, и оттам до Севиля с Ryan за 20 евро ( летят всеки ден, два пъти -  сутрин и вечер) . Сега гледам, че за твоята дата на 22-ри няма Wizz от София до Барселона, но има предния ден на 21.01.2014 от 18:20 - 20:20 ч -> 120 лв, и след това същият ден с Ryan от Барселона до Севиля - 21:35 - 23:25 ч - > 19,99 евро :) Спиш една вечер в Севиля и на сутринта си там до 16:00 или когато си пожелаеш. По хубаво от това здраве му кажи :) 

Връзка към мнение

Най-евтин вариант:

 

W7 + FR	Sofia (SOF)	Sevilla (SVQ)	1 CRL	Tue, 20 Jan	06:00	19:35	14 h 35	50.65	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Brussels (Charleroi) (CRL)		Tue, 20 Jan	06:00	07:55	2 h 55	30.67	EUR
   Ryanair	   Brussels (Charleroi) (CRL)	   Sevilla (SVQ)		Tue, 20 Jan	16:50	19:35	2 h 45	19.98	EUR

Недостатъци са, че висенето на Шарлероа няма да е много гот, а нямаш много време да отидеш да видиш някой як град наблизо. 

 

Малко по-скъпо е това:

W7 + FR	Sofia (SOF)	Sevilla (SVQ)	1 BCN	Wed, 21 Jan	18:20	23:25	6 h 05	60.89	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Barcelona (BCN)		Wed, 21 Jan	18:20	20:20	3 h 00	40.90	EUR
   Ryanair	   Barcelona (BCN)	   Sevilla (SVQ)		Wed, 21 Jan	21:35	23:25	1 h 50	19.99	EUR

Тук проблема е малкото време за прекачване, общо взето един час. Препоръчвам само ако си екстремист :)

 

Още малко по-скъпо е това:

W7 + FR	Sofia (SOF)	Sevilla (SVQ)	1 BGY	Wed, 21 Jan	06:20	19:10	13 h 50	76.11	EUR
   Wizz Xclusive	   Sofia (SOF)	   Milan (Bergamo) (BGY)		Wed, 21 Jan	06:20	07:25	2 h 05	51.12	EUR
   Ryanair	   Milan (Bergamo) (BGY)	   Sevilla (SVQ)		Wed, 21 Jan	16:30	19:10	2 h 40	24.99	EUR

Това лично на мен ми се струва перфектно - супер град за мини разходка като Бергамо (хем си го знаеш :)), без тръпки дали ще хванеш или изпуснеш връзката. 

 

Мога да видя и варианти за обратно, ще са някакви подобни, ама конкретизирай заданието по-точно :)

Връзка към мнение

Лично аз бих избрал варианта на Жоро през Бергамо.

Иначе от Барахас до Аточа има и Аеробус за мисля около 45 минути.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.