Прескочи до съдържание

ул. Бигла N52


Препоръчани мнения

Една тема, в която Георги и всички други, които са прекарали 5 години на адрес: София, кв. Лозенец, ул. Бигла N52, да застанат една крачка напред. :D

Конкретен повод за започване на темата - едно от талантливите деца в гореспоменатото заведение е завоювало златен медал на Международната олимпиада по ИТ. Повече подробности тук: http://mon.bg/news-home/2013/13-04-29_OIT.html

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Наскоро минах и не можах да я позная улицата, както и самото училище...някой ден ще събера сила да влезна вътре, интересно ми е дали стола е още там в подземието и дали работи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Още едно талантливо дете с отлично представяне на международно състезание:

 

http://proizvedenovbulgaria.org/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%81/

 

:clapping: :clapping: :clapping:

Връзка към мнение

Люпилня на гении и вундеркинди, НПМГ е сред най-престижните средни училища в Родината. В нея преподават високо квалифицирани специалисти, не малко от СУ, базата е на добро ниво. Новата директорка Иванка Генова продължава традициите от времето на славния бивш директор Недевски и непрекъснато строи и обновява: стаите, тоалетните, физкултурния салон.

 

Същевременно, бидейки скромна и земна, работи на най-строшения и стар компютър. Хвала, г-жо Генова!

 

За учениците - нивото е много високо. Не случайно наш Жоро Пенин също е завършил НПМГ.

 

Жоре, не се завръшай там, където си бил щастлив, приятелю!

 

 

А ето и един гений, учител на гении в НПМГ - Димо Падалски:

http://vbox.bg/watch?v=6259806

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Димо е великан! :) Някой ден като постегна първата страница ще почнем да правим интервюта с разни любопитни хора, смятам да е един от първите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Димо навремето ходеше с едно транзисторче на ухото си, за да събира информация, а сега е с MP3 със слушалки, едно време ходеше лекьосан, а сега е доста спретнат - жените му Павлина и Стефка го стягат. Вчера, днес и утре Димо е бил, е и ще бъде титан, от онези с огромна душа и голямо сърце, а не като сегашните даскаля-мижитурки...

 

Всеки ден минавам около 17.30 - 18.00 ч. край него, докато си пие бирата, и го поздравявам: "Здрасти, Димо, кво правиш".

 

Абе аз не знам ти навремето колко си пил в НПМГ, ама сегашните ученици добре се представят в тази академична дисциплина. То математиката и алкохола са като крилете и фюзелажа... :)

 

Айде, със здраве, Жорко!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ех, какви даскали - като змейове - имаше едно време, а сегашните се страхуват за местенцата и службицата си...

 

Наистина  Жоро трябва да го назначи за почетен магеланец. А милия Димо, само до Турция е стигал, не по-далеч, а е толкова достъпен и по детски чист...

 

 

Първо интервю в "магеланци.ком" с Димо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Димо Кирилов :) ми е преподавал: страхотен е. И на Минута е много ни е водил. Спомням си все още много от нещата, на които ни е научил. На транзисторче слушаше даже мачове. Много ерудиран човек: дано има повече учители като него.

 

Уф, разтъжих се...хубави времена бяха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напротив, Мрън, човек не трябва да тъжи, а да се радва, че е излетял от такъв космодрум, какъвто е НПМГ. Лошото е, че малцина имат достъп до качествено средно образование. Смачкани, без самочувствие и гладни, родните даскали няма как да осигурят качество. И това е страшно!

 

Димо Падалски е млад все още, набор 58, та ще има още възпитаници да учи, което ми напомня, че след малко ще го питам лично кой е най-високият връх в Исландия.

 

Сигурен съм, че ще отговори "Кванадалсхнюкюр" или там както и да се транслитерира...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разтъжих се точно, защото ми стана хубаво да се върна за малко там отново. НПМГ е добро място, наистина. Да е жив и здрав Димо още дълги години дано: искрено му го пожелавам. Учители като него показват, че не е въпрос само на пари, а И на желание :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Хаха, каква тема!  :)

И аз в кюпа, но не с 5, а със 7 години  :P

Не че съм повтаряла много, ами съм работила там - на 1 етаж  :)

Знам го и Димо, хортували сме си. Уникален!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Димо Падалски определено е едно от най-разпознаваемите лица, но той дели една кауза (и ученици) с не по-малки титани от него, които с грамотите на своите ученици спокойно могат да си сменят тапетите вкъщи...

За съжаление Димо е претърпял инцидент:

http://www.bgdnes.bg/Article.asp?Id=4702769

Мога да му пожелая само бързо оздравяване! И отново да се върне пред черната дъска и да праави това, в което е най-добър - да създава и култивира таланти

 

И нещо от неговото интервю:

 

- Чувствате ли се успял човек?
- Да, спокойно мога да кажа, че съм успял човек с това, че съм учител в едно от най-добрите училища у нас - Националната природо-математическа гимназия "Академик Любомир Чакалов" (НПМГ). Бил съм учител на много ученици, които са показали по различен начин своята благодарност

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.