Прескочи до съдържание

TripAdvisor глобен с 500 000 евро


Двуцветко

Препоръчани мнения

Колкото и да съм му фен, донякъде може да се съглася с това ...

 

http://banks.dir.bg/2014/12/23/news18105318.html

http://www.theguardian.com/travel/2014/dec/23/italy-fines-tripadvisor-500000

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Коментара под статията разби: "Дай ми безплатна нощувка да не ти нахейтя хотела в трипадвайзър." Да вземем да го пробваме някой път.  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами няма какво да се лъжем нещата стоят точно така и единствения начин за обективна оценка е когато има поне няколкостотин коментара. Лошото , че това изолира по-новите местенца.

 

Не е никакъв проблем всеки хотелиер да събере роднини и познати и да си осигури страхотен рейтинг.

Аз лично съм попадал на места за които недоумявам отде се е взел такъв рейтинг , но на място се оказва , че някой предлагат неофициално безплатна бира , вечеря ,  дори градски турове ако напишеш положителен отзив по време на престоя си за да са сигурни , че няма да ги излъжеш  :)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Ама що му обръщате такова внимание на адвайзъра? Имам чувството, че някои хора не могат да тръгнат за никъде без него?! То са коефициенти, то са звезди, то са рейтинги... И накрая някой се чувства прецакан. Така, че не му обръщайте сериозно внимание, не го приемайте за единствения източник. Може да го разцъкате за информация, но до толкова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Пирея получих безплатен паркинг за една седмица,като спахме само две вечери в хотел,срещу обещание за положително ревю.Сега се сещам,че пропуснах да го напиша.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Емо , обикновенно искат да го напишеш пред тях , та тия са били доста наивни :)

 

П.П. Ъдвайзъра е незаменим , като свикнеш да пресяваш съветите и там съм събирал и най-изчанчена информация за дадена дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Плюс това Трипадвайзър има и форум, в който поръчкови отговори на поставените въпроси няма.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз точно във форума питам и ровя . Там обаче също си има хора с финансови интереси били те всякакви екскурзоводи , хотелиери под прикритие,  дори таксиметрови шофери.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

То няма абсолютен инструмент, всичките трябва да се приемат с известно недоверие. Адвайзера напоследък не го следя, главно защото всеки път като затворя прозорец и ми отвари спам рекламка, частичка в мен умира. 

Връзка към мнение

Абе влияе си адвайзъра ... ето, днес намерих хотел, който изглеждаше и струваше супер, но единственото ревю за него там беше, че крадат. Дори не се беше намерил кой да ги обори .. Та, това ми промени търговското решение, което е зад същината на глобата, че без да осигуряват достоверност, могат да разпространяват информация, накърняваща бизнесите.

От друга страна - за 10 минути ровене в топ класациите там свърших повече работа, отколкото за дни с гугъл ..

Връзка към мнение

Затова както се казва " уважение всекиму , доверие никому " ;) Проверяваме наред колкото можем!

 

Чета си аз тия дни едни съвсем нови пътеводители на LP и относно хотелите с изненада гледам , че липсват куп топ рейтингови места със стотици положителни отзиви , а са включени разни за които никой не е и чувал.

Е няма как някой да ме убеди , че всичко е напълно обективно колкото и да го изтъкват :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък веднъж рискувах (верно че беше само за една нощувка) за една къща в Гимараиш, Португалия, за която имаше само едно ревю в airbnb, а календарът й беше почти празен ( почти намаше други резервации ) и на всичко отгоре маркерът за място на картата беше сбъркан, да не говоря, че хостът отговаряше много лаконично и доста бавно.на събщинията и въпросите ми. Накратко казано - изключително съмнителна оферта и здравият разум казваше - НЕ.

Обаче снимките много ми харесаха, а цената беше много примамлива ... и резервирах.

Е, оказа се едно от много приятно място - дизайнерски реновирана стара къща в историческия център на града с елегантна и модерна мебелировка и всичко беше повече от добре. Късмет.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Абе влияе си адвайзъра ... ето, днес намерих хотел, който изглеждаше и струваше супер, но единственото ревю за него там беше, че крадат. Дори не се беше намерил кой да ги обори .. Та, това ми промени търговското решение, което е зад същината на глобата, че без да осигуряват достоверност, могат да разпространяват информация, накърняваща бизнесите.

От друга страна - за 10 минути ровене в топ класациите там свърших повече работа, отколкото за дни с гугъл ..

Ти се шегуваш, какво ще ти вземат? Ценното в теб и нямаш проблем с кражбите.

Бях в такъв хотел в Берлин и нищо не ми изчезна. Само дето таблетът ми беше все в раницата на гърба :)

Връзка към мнение

 Преди всичко ровя във форумите на Трипадвайзър. Вярно е, че доста пресяване трябва. Ценен  ми е  Авайзера за заведения. И аз като Фичо съм рискувала, карайки по интуиция. Слава Богу не съм имала гафове.

Връзка към мнение

Дколокото разбирам от статията те са глобени заради факта , че рекламират , че  всичко е достоверно в техния сайт, а същевременно, не проверяват информацията която е публикувана . Тоест проблема е , че рекламата не се харесва на властите , ясно е , че няма как да се проверява автентичността на всеки коментар . Няма фактчески спор по достоверността на мненията . Факт е обаче, че е добре да ги има и аз лично се влияя от написаното там . Ще пипнат малко рекламата , ще обжалват и ще намалят глобата и така накрая ще се окаже, че лоша реклама няма . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз не виждам по-добро място от адвайсора за да си направя някакво първоначално мнение, особено ако има стотици мнения даден хотел, атракция или кръчма. Също е добре да се чете какво не се харесва, ако минусите се повтарят се разбира, че е така. Иначе съм чел всякакви глупости! Добре е, да се сравни и с други сайтове за оценка, гледам и самите хора с колко мнения са, изобщо всичко и си правя някакви изводи. До сега не съм имал драстични разминавания с реалността.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.