Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Обратна връзка от Шри Ланка:

Пътувахме Истанбул-Кувейт-Негомбо (Шри Ланка) и обратно с Jazeera Airways. Притесненията ми относно авиокомпанията бяха напразни. Перфектни са!

Първият ни полет до Кувейт закъсня с час, поради смяна на гейта в последните минути,а ние имахме само 55 минути, за да сменим полета и да се качим на този за Негомбо. И въпреки това вторият полет ни чакаше. Самолетите са чисти, обслужването на ниво, заети на 80-90 %.

Маршрута ни в Шри Ланка беше: Negombo – Kandy – Nuwara Eliya – Ella – Tissamaharama – Yala National Park – Tangalle – Mirisa и така по цялото крайбрежие, та чак обратно до Negombo.

Макар, че бяхме решили да пътуваме с местния градски транспорт, вселената ни отреди другo и по странен начин, след като кацнахме в Negombo, в 4:30 часа сутринта на една спирка ни намери нашият шофьор, който остана с нас през всичките 10 дни. Изключително деликатен и добродушен младеж на 32 години, с добър английски. Винаги в добро настроение, усмихнат и с голямо желание да си прекараме страхотно. Без него, престоят ни нямаше да е същият, а местата на които ни заведе, може да ги видите само с местен човек.  Затова най-малкото, което мога да направя за него е, да оставя негов телефон, тук във форума, за да може някой друг,  при желание да се свърже с него.

Казва се Ashan Sandaranga. Телефон: +94 71 783 7443. Отговаря във WhatsApp и Facebook. Регистриран шофьор в местната платформа за транспорт (и не само) PickMe. Часовете ги определяте вие, посоката, не се грижите за бензина, за нощувката му и за прехраната му. Колата е с климатик и се чистеше всеки ден. Много, много добронамерен.

Отсечката Nanu Oya – Ella я взехме с влак – 64 км., за около 3 часа. Билети за първа класа нямаше, но и ние не сме искали. Купихме за втора класа (1,70 лева на човек), като запазени места там няма. Не успяхме да се качим във втора класа и едвам се качихме в трета. Три часа на един крак! На никой не препоръчвам това екзотично-еротично преживяване, в което 80 % от участниците са бели хора. Понеже пътниците на гарата бяха прекалено много, а и пристигналия влак беше вече пълен, налегнаха ме мисли че няма да може да се качим или че една част от групата ни ще се качи, а другата няма. Но, служител на гарата ни увери, че всички ще се качим. Така и стана. Чухме, че на обратно калабалъка не бил толкова голям. Нищо вълнуващо не усетих с този влак.

Препоръчам една местенце за нощувка в Kandy - много приятно, уютно, изгодно  и с добра локация: семеен хотел 3*  King of Kandy.

Благодарение на нашият шофьор посетихме водопадите Dunsinane Faals, Ravana Faals, Diyalunma Faals. И разбира се чаените плантации – Ramboda, Kothmale, Kikiliyamana…. Вълшебно е там!

В Tissamaharama нощувахме в препоръчаният тук хотел Lake Edge Holiday Inn, като от там ни организираха и сафари в Yala National Park за по 50 евро на човек. Да, видяхме и слонове и леопард.

По пътя за Little Adam’s Peak, изпиите един фреш във Flower Garden Hub.

Не ходете в Secret Beach в района на Ahangama – много път – нищо особено.

В Galle намерете начин да нощувате в Gale Fort, а ако не може да си позволите да нощувате във Galle Fort Hotel, може просто да влезете и да го разгледате, има чуден вътрешен двор.

Шри Ланка е чудесна, зелена, вкусна, евтина, с добри пътища, с бедни и доброжелателни месни хора. Насладете се на планинският й ландшафт, а след това си починете по крайбрежията й.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.02.2023 г. в 11:55, mihaela kanarcheva каза:

Преди седмица се върнахме от 10-дневно пътешествие до Шри Ланка и мога да кажа, че това е неземно красиво място 🙂 Наехме си гид, който през цялото време беше с нас - от посрещането на летището до изпращането ни отново на летището за полета на обратно. Този прекрасен човек ни спести много нерви, време и също така ни предлагаше интересни места за посещение, много приятни ресторанти с вкусна храна и различни допълнителни забавления - разходка с лодка, сафари.. и др. Обиколихме доста градчета и почти всеки ден спяхме на различно място, като той ни развеждаше навсякъде. 

Споделям контактите му, за да се възползвате и вие 🙂

Isuru - +94 7755 20482, говори много добре английски, разказваше ни интересни неща за острова, за живота на обикновените хора...много възпитан и приятен човек, с чувство за хумор 🙂 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g304138-d17785629-Reviews-TAKE_ME_LANKA_TRAVELS_TOURS-Kandy_Kandy_District_Central_Province.html 

IMG_20230124_124824.jpg

Присъединявам се към препоръките за Исуру и го препоръчвам на 100%. Изкарахме 10 незабравими дни в Шри Ланка, той беше навсякъде с нас. Освен задължителните забележителности той ни препоръчваше и много други места и активности. Пътувахме безпроблемно, забавлявахме се и се влюбихме в Шри Ланка. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Ние кандидатствахме за визи в сайта, аз веднага получих одобрението на мейла, а втората дама получи само мейл, че заявката й е приета и нищо повече. В сайта визата е одобрена, но мейл няма. Минаха повече от 24 чака от заявката и одобрението й в сайта. Дали е ок да си разпечатаме камо екрана с одобрението, ако не се получи мейл? Там е номерът на паспорта?

Връзка към мнение

Здравейте,

Върнахме се на 09.03  благополучно с полет Коломбо/ Доха/ Букурещ. Изкарахме си 9 незабравими дни в прекасната, зелена, люта и усмихната Шри Ланка.

И ние бяхме си букнали известният тук Исуру, Който ни уведоми вечерта преди полета, че е претърпял инцидент и ще ни остави в ръцете на свой братовчед - Махеш. Доста резервирано се отнесохме към тая неприятна вест, но както се казва " ударихме бинго". Новият ни гид Махеш се оказа страшно попадение- винаги усмихнат, доста добър английски, нова Тойота с климатик и винаги готов да задоволи всяко наше желание. През цялото време този момък беше с нас и ни показа мног интересни места и неща , които без него щяхме да пропуснем. Абсолютно отдаден на нас през цялото време, на няколко пъти ни спести грешни решения. Дори накрая започнахме да отказваме предложенията за посещения на различни забележителности. Искахме все пак и да си починем  от първите 4 доста интензивни дни. https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g293962-d25267505-Reviews-Sri_Lanka_Best_Tour_Driver-Colombo_Western_Province.html . А това му е WhatsApp номера му:+94713252994. Няма да съжалявате нито за секунда прекарана в компанията на Махеш.

Иначе и ние мислим, че вътрешността на страната е много по- красива и интересна от крайбрежието, което е завладяно от нахални руснаци. 

Ако мога да съм полезен с някаква информация съм насреща!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До поста преди моя: можете, важното е да се вижда номера на апликацията. Също така е хубаво да си попълните и разпечатате  Arrival card. Спестява писане на летището

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли някой да ми препоръча място (градче имам предвид) за прекарване на 4-5 плажни дни около Гал (или Гале или както е там). Трябва ни да има хубав широк плаж, по-спокойно море (ама не е номер едно критерий) и ако има наблизо и детска площадка, направо е номер 1 🙂 .Спрял съм се май на Унаватуна, по немските форуми много плашат нещо, че било страшна лудница и т.н., ама то по немските форуми обикновено им е проблем, ако има руснаци. В Унаватуна май доста има и може и затова да е. Някой да е бил скоро там и да каже как е положението

Връзка към мнение
преди 4 часа, ivailo_radev каза:

Може ли някой да ми препоръча място (градче имам предвид) за прекарване на 4-5 плажни дни около Гал (или Гале или както е там). Трябва ни да има хубав широк плаж, по-спокойно море (ама не е номер едно критерий) и ако има наблизо и детска площадка, направо е номер 1 🙂 .Спрял съм се май на Унаватуна, по немските форуми много плашат нещо, че било страшна лудница и т.н., ама то по немските форуми обикновено им е проблем, ако има руснаци. В Унаватуна май доста има и може и затова да е. Някой да е бил скоро там и да каже как е положението

Аз мога да споделя, че Мириса има широк пясъчен плаж, но няма почти никаква сянка, а заведенията с чадъри и шезлонги дерат кожи. Влизането във водата е постепенно, но има вълни. Не съм сигурен, че бих ти го препоръчал, но аз като цяло не съм много критерии, защото като цяло не харесах Шри Ланка кой знае колко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, ivailo_radev каза:

Може ли някой да ми препоръча място (градче имам предвид) за прекарване на 4-5 плажни дни около Гал (или Гале или както е там). Трябва ни да има хубав широк плаж, по-спокойно море (ама не е номер едно критерий) и ако има наблизо и детска площадка, направо е номер 1 🙂 .Спрял съм се май на Унаватуна, по немските форуми много плашат нещо, че било страшна лудница и т.н., ама то по немските форуми обикновено им е проблем, ако има руснаци. В Унаватуна май доста има и може и затова да е. Някой да е бил скоро там и да каже как е положението

Още един глас за Мириса. Бяхме точно преди 10 години в Palm Villa Mirisa за 75е на вечер. Препоръча ми я позната като капарирахме през Paypal 2 нощувки, останалите платихме на място с карта. От другата страна на пътя, на 20метра от плажа леглата бяха по 10лв. на човек. Вие сте с малко дете и вероятно ще резервирате нощувка предварително, но аз бих си търсил на място. Бяхме за седмица началото на Април 2014. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние също бяхме преди няколко години. Най-приятно и красиво беше в Мириса. В Hikaduwa плувахме с огромни костенурки. Местните ги хранят и те излизат на брега при туристите. Буквално се блъскаха в краката ни. Иначе плажната ивица и града не са нищо особено. В Unawatuna плажната ивица е широка, но мястото, където бяхме ние, водата беше дълбока. Там ми хареса, че настаняването ни беше в хотелче в гората (или джунглата не знам как се води). Разстоянието между хотела и плажа бяха големи и се придвижвахме със скутер.

Връзка към мнение

Unawatuna са 100% руснаци. Плажа е широк, но е дълбоко и има вълни. Jungle beach e съвсем близо, много е спокойно, плитко е, има сянка. Цената на шезлонга е да консумираш нещо. Може и една бира. Нас ни караше с кола гида. Иначе тук тук.Останаха ми около 6000 рупии. Ако някой ги иска за начало, да не купува на летището, ще ги дам изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 28.02.2024 г. в 22:31, Silvia Kotseva каза:

Обратна връзка от Шри Ланка:

 

Пътувахме Истанбул-Кувейт-Негомбо (Шри Ланка) и обратно с Jazeera Airways. Притесненията ми относно авиокомпанията бяха напразни. Перфектни са!

 

Първият ни полет до Кувейт закъсня с час, поради смяна на гейта в последните минути,а ние имахме само 55 минути, за да сменим полета и да се качим на този за Негомбо. И въпреки това вторият полет ни чакаше. Самолетите са чисти, обслужването на ниво, заети на 80-90 %.

 

Маршрута ни в Шри Ланка беше: Negombo – Kandy – Nuwara Eliya – Ella – Tissamaharama – Yala National Park – Tangalle – Mirisa и така по цялото крайбрежие, та чак обратно до Negombo.

 

Макар, че бяхме решили да пътуваме с местния градски транспорт, вселената ни отреди другo и по странен начин, след като кацнахме в Negombo, в 4:30 часа сутринта на една спирка ни намери нашият шофьор, който остана с нас през всичките 10 дни. Изключително деликатен и добродушен младеж на 32 години, с добър английски. Винаги в добро настроение, усмихнат и с голямо желание да си прекараме страхотно. Без него, престоят ни нямаше да е същият, а местата на които ни заведе, може да ги видите само с местен човек.  Затова най-малкото, което мога да направя за него е, да оставя негов телефон, тук във форума, за да може някой друг,  при желание да се свърже с него.

 

Казва се Ashan Sandaranga. Телефон: +94 71 783 7443. Отговаря във WhatsApp и Facebook. Регистриран шофьор в местната платформа за транспорт (и не само) PickMe. Часовете ги определяте вие, посоката, не се грижите за бензина, за нощувката му и за прехраната му. Колата е с климатик и се чистеше всеки ден. Много, много добронамерен.

 

Отсечката Nanu Oya – Ella я взехме с влак – 64 км., за около 3 часа. Билети за първа класа нямаше, но и ние не сме искали. Купихме за втора класа (1,70 лева на човек), като запазени места там няма. Не успяхме да се качим във втора класа и едвам се качихме в трета. Три часа на един крак! На никой не препоръчвам това екзотично-еротично преживяване, в което 80 % от участниците са бели хора. Понеже пътниците на гарата бяха прекалено много, а и пристигналия влак беше вече пълен, налегнаха ме мисли че няма да може да се качим или че една част от групата ни ще се качи, а другата няма. Но, служител на гарата ни увери, че всички ще се качим. Така и стана. Чухме, че на обратно калабалъка не бил толкова голям. Нищо вълнуващо не усетих с този влак.

 

Препоръчам една местенце за нощувка в Kandy - много приятно, уютно, изгодно  и с добра локация: семеен хотел 3*  King of Kandy.

 

Благодарение на нашият шофьор посетихме водопадите Dunsinane Faals, Ravana Faals, Diyalunma Faals. И разбира се чаените плантации – Ramboda, Kothmale, Kikiliyamana…. Вълшебно е там!

 

В Tissamaharama нощувахме в препоръчаният тук хотел Lake Edge Holiday Inn, като от там ни организираха и сафари в Yala National Park за по 50 евро на човек. Да, видяхме и слонове и леопард.

 

По пътя за Little Adam’s Peak, изпиите един фреш във Flower Garden Hub.

 

Не ходете в Secret Beach в района на Ahangama – много път – нищо особено.

 

В Galle намерете начин да нощувате в Gale Fort, а ако не може да си позволите да нощувате във Galle Fort Hotel, може просто да влезете и да го разгледате, има чуден вътрешен двор.

 

Шри Ланка е чудесна, зелена, вкусна, евтина, с добри пътища, с бедни и доброжелателни месни хора. Насладете се на планинският й ландшафт, а след това си починете по крайбрежията й.

Може ли програмата Ви по дни, ако не Ви затруднявам? Благодаря!

Връзка към мнение
На 28.03.2024 г. в 13:50, ivailo_radev каза:

Може ли някой да ми препоръча място (градче имам предвид) за прекарване на 4-5 плажни дни около Гал (или Гале или както е там). Трябва ни да има хубав широк плаж, по-спокойно море (ама не е номер едно критерий) и ако има наблизо и детска площадка, направо е номер 1 🙂 .Спрял съм се май на Унаватуна, по немските форуми много плашат нещо, че било страшна лудница и т.н., ама то по немските форуми обикновено им е проблем, ако има руснаци. В Унаватуна май доста има и може и затова да е. Някой да е бил скоро там и да каже как е положението

Препоръчвам и аз Мириса. Плажът ми хареса, по-широко е. Случва се да има големи вълни, но пък хубавото е, че в началото е плитко.

1000041506.jpg.b5efccaa93001ae37c9e81fb8a02d36c.jpg

 

Също така плажът с гигантските костенурки Hikkaduwa може да посетите.

PXL_20240311_082310383.jpg.a8ff0adb38cef416b9189a6441e6559d.jpg

 

Marakkalagoda в Tangalle беше доста спокоен, но е малък.

 

1000041507.jpg.8bbbe9aec5ee142d33f749480a51ebd4.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 24.03.2024 г. в 10:53, Asya Assenova каза:

Здравейте! Ние кандидатствахме за визи в сайта, аз веднага получих одобрението на мейла, а втората дама получи само мейл, че заявката й е приета и нищо повече. В сайта визата е одобрена, но мейл няма. Минаха повече от 24 чака от заявката и одобрението й в сайта. Дали е ок да си разпечатаме камо екрана с одобрението, ако не се получи мейл? Там е номерът на паспорта?

Най-вероятно е късно, но .... на нас ни се случи същото - 3 от 4-ма човека получиха одобрение, а 4-тия човек само в сайта се виждаше, че е одобрен. На самото летище попълнихме само на хартия миграционните бележки и минахме всички без проблем, не сме давали никакви разпечатки, нямаше никакво забавяне спрямо другите пътници които минаха преди нас.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От 30април , влизането в Шри Ланка за почти всички държави (вкл България ) ще струва 93,5$ (75$ за виза +18,5$ processing fee) - заменят ЕТА с издаването на задължителна Е виза , която ще е със срок 60 дни и двукратно влизане .

 

IMG_2971.png.b6cf7dbdb320cb3b187b48a073f5df2d.png
 

https://www.srilankaevisa.lk/information

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 13 часа, stanislavpp каза:

От 30април , влизането в Шри Ланка за почти всички държави (вкл България ) ще струва 93,5$ (75$ за виза +18,5$ processing fee) - заменят ЕТА с издаването на задължителна Е виза , която ще е със срок 60 дни и двукратно влизане .

 

IMG_2971.png.b6cf7dbdb320cb3b187b48a073f5df2d.png
 

https://www.srilankaevisa.lk/information

 

И тези се увълчиха.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 26.03.2024 г. в 14:49, sanivet каза:

До поста преди моя: можете, важното е да се вижда номера на апликацията. Също така е хубаво да си попълните и разпечатате  Arrival card. Спестява писане на летището

Благодаря! Върнахме се и ние благополучно след невероятна ваканция в Шри Ланка. Arrival card попънихме на летищено, докато чакахме на опашката за проверка.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.