Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

:)

А Индия отговори ли на очакванията и детските ти мечти? Любопитна съм много и такъв подбор на думи ми привлича вниманието. На мен ми звучи като доста страшно място, а пътуването като добре балансирана разходка от Ада към Рая. 

 Индия не оправда по никакъв начин романтичните ми представи, които имах за нея. Спомням си в гимназията бях чела една книга за махараджи, имаше някаква толкова увлекателна любовна история, че треперех да отида там. Е, като отидох пак треперех, но не по същата причина. Няма НИТО едно нещо в Индия, което да е както трябва! Мисля, че приключихме с посещенията на Индия за този живот. Освен след време на някое околосветско пътешествие не спрем за ден или два пак, но... С мъжа ми се смеем, че ако бяхме направили пътуването в обратна последователност сигурно щяхме да се разведем!

Но пък Шри Ланка и Малдивите след Индия дойдоха добре и можахме да ги оценим подобаващо :)

хихихи

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Хаха, Вили, благодаря ти за коментара. И аз като гледам избрани кадри от Индия ми се струва интересна идея, но после си спомням какво друго знам за там.

Значи ако не чувстваше такова облекчение, че си в противоположност на Индия, на Малдивите щеше да ти е скучно? Или гмуркането ви е споделен интерес и си се наслаждавала на мястото? Този път питам, защото има много плажни маниаци из форума, но никакви коментари за шнорхелинг. А това е първият ми въпрос при наличието на море.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гмуркането определено ни е общ интерес, но на Малдивите предимно карахме на шнорхелинг. Само като потошиш главата и такива красоти се появяват, че не искаш да излизаш от водата. Забравяш да мажеш гърба, забравяш за времето, за суетата... за всичко! Най-красивото място за шнорхелинг евър...

В Шри Ланка в Негомбо водата беше прекалено мътна и нищо не се виждаше! Дано да случиш добро време и да намериш "твоя" плаж!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А нещо за хавайски сърф някой да знае за Шри Ланка. Аз четох някакви цени за наем за сърф и мисля да си наема. По принцип има някакви курсове, ама не ми се дават толкова пари за един час обучение. Те па ще ми кажат как да си карам  :lol:  И някой ако има личен опит да споделя. Ясно че това е доста по-малко вероятно от шнорхелинга, но все пак. Иначе Линдт, в нашата група имаме една запалена шнорхелистка(това ли е думата :rolleyes:  ), така че може нещо да измислим общо за някой подходящ плаж или трип до такъв. Аз се разболях малко тази седмица, но може да се организираме една среща магеланците за Шри Ланка за другата седмица да се видим. Пък ако искат и други да идват де, но все пак да е тематично  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може да се измисли нещо за среща. Най-малкото защото аз тази седмица се занимавам основно с глупости ( това е днешната - http://travelfashiongirl.com/ ) и не съм по-готова с плана си. 

Шнорхелингът поне за 1 ден е много важен. Силно се надявам да намеря правилното място, защото да си мъкна 2 седмици маска и шнорхел и да не ги ползвам ми се струва доста тъпо. Пък и си е тропическо море, трябва да видя поне някоя риба. 

Вие колко човека сте? И как ще се движите из острова? И плътен пакет ли сте или всеки ден ще се разделяте по интереси? 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Аз имах голям мерак да се уча на bodyboard, но пък ме отказаха хората в интернета :), които са написали, че трябва да можеш да плуваш  :mad:  Иначе съм свободна другата седмица и бих дошла на срещата - таман да се открехна малко за нещата, които ме чакат :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз имах голям мерак да се уча на bodyboard, но пък ме отказаха хората в интернета :), които са написали, че трябва да можеш да плуваш  :mad:  Иначе съм свободна другата седмица и бих дошла на срещата - таман да се открехна малко за нещата, които ме чакат :)

Значи може да се ориентираш към шнорхелинг, не ти трябва да можеш да плуваш. Или поне е лесен начин да се научиш да се движиш спокойно във вода без да мислиш за дишане. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да се измисли нещо за среща. Най-малкото защото аз тази седмица се занимавам основно с глупости ( това е днешната - http://travelfashiongirl.com/ ) и не съм по-готова с плана си. 

Шнорхелингът поне за 1 ден е много важен. Силно се надявам да намеря правилното място, защото да си мъкна 2 седмици маска и шнорхел и да не ги ползвам ми се струва доста тъпо. Пък и си е тропическо море, трябва да видя поне някоя риба. 

Вие колко човека сте? И как ще се движите из острова? И плътен пакет ли сте или всеки ден ще се разделяте по интереси? 

Ами 4ма сме. Като цяло ще се движим заедно, но на някои места може да се разделяме според атракции и предпочитания. Иначе аз съм навит и за шнорхелинг, но на 1во място ми е сърф. Все пак може и двете, за да не правя компромиси със себе си  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой има ли представа за цените на атракциите и забележителностите там? Хайде, споделете кой каквото знае, я от някой пътепис, я да е проверил в някой сайт? Нещо изобщо нямам идея колко пари ще ми трябват за там. Да можем да си направим поне някаква груба сметка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

само едно ще кажа - the Royal Botanic Garden Peradeniya (инфо от официалния сайт):

Non-Residents :   Adults Rs. 600.00   Children (Between 5-12 Years) Rs. 300.00

 

 Въпреки, че в един пътепис пишеше 1100, а не 600

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами Полонарува, Сигирия и Анурадхапура са по 25 $.

 

 

Туровете за китове и делфини май са около 40 евро, а за парковете още не мога да кажа, защото не знам дали не се разделят на вход, водач по часове, нощувки в района или вътре.

http://www.tripadvisor.com/Travel-g293961-c205891/Sri-Lanka:Prices.Of.Populartourist.Attractions.html 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.yalasrilanka.lk/yalasafari_rides.php Входната цена е 3668 рупии, а наема на джип за половин ден е 40$. Аз поне го разбирам, че общо е 40$, независимо дали сте 2 или 6 човека в него.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Една странична бележка - сега попитах в банката и ми казаха, че има списък с определени екзотични страни, в които не може да се теглят пари. Дава някаква грешка и пише да се обадиш в банката. Единственото решение е да се теглят пари от ПОС терминала, който е вътре в някоя от банките в Шри Ланка, някъде до касата трябва да се намира. Така, че го имайте предвид, ако решите да теглите. Не навсякъде блокират картите, може просто да не можете да изтеглите пари. Моите карти са на Уникредит

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

таман днес с промоциите на wizzair е супер. а аз се прецаках с едно 150лв поне :(

 

 

П.С. Май не съм се прецакала чак толкова, сега проверих и за моите дати 4-15 март е 447 евро. Има 203 евро, но примерно за април месец, а доколкото знам април вече е дъждовно.

Произволни дати през февруари даже е още по-скъпо - 567 евро. Но все пак някой ако е навит да ходи до Шри Ланка, може да поразцъка още малко :)

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

Ами Полонарува, Сигирия и Анурадхапура са по 25 $.

 

 

Туровете за китове и делфини май са около 40 евро, а за парковете още не мога да кажа, защото не знам дали не се разделят на вход, водач по часове, нощувки в района или вътре.

http://www.tripadvisor.com/Travel-g293961-c205891/Sri-Lanka:Prices.Of.Populartourist.Attractions.html 

Това точно ми трябваше, благодаря! А делфините, китовете, сафари с диви животни и 2 нощувки на палатка с пикници със стриди и барбекюта за 6 човека излиза 60 евро. Бях ти постнала линк за Бейлуотч еко резорт.

 

Редактирано от eloena
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно споделям мнението на violeta за Индия и Малдивите.

Има една стара приказка, че ако искаш да обикаляш света, трябва да започнеш с Индия и Египет. Оттам натаък всичко е възходяща градация...

Малдивите пък е мястото No 1 за шнорхелинг! И вече е доооста постижимо ценово, пуснаха доста острови за посещение, лошото е, че няма алкохол на тия острови. Което за мен си е трагедия.

Сори за офтопика, ама тая тема пък и не заслужава да е на трета страница...:)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Напълно споделям мнението на violeta за Индия и Малдивите.

Има една стара приказка, че ако искаш да обикаляш света, трябва да започнеш с Индия и Египет. Оттам натаък всичко е възходяща градация...

Малдивите пък е мястото No 1 за шнорхелинг! И вече е доооста постижимо ценово, пуснаха доста острови за посещение, лошото е, че няма алкохол на тия острови. Което за мен си е трагедия.

Сори за офтопика, ама тая тема пък и не заслужава да е на трета страница... :)

Да, това с алкохола наистина звучи като трагедия :huh: . Защо няма? Как е олицетворение на страхотна почивка при това положение? Щях да започна с Египет и Марса Алам за шнорхелинг, ама Шри Ланка се предреди. 

Всъщност,Сънчо, ти какво правиш на плаж? И защо в Азия? 

Връзка към мнение

Защо няма? Как е олицетворение на страхотна почивка при това положение?

Малдивите са силно ислямска държава, та затова.

Иначе е доста странно сигурно излегнал си се в общочовешките представи за Рая и сръбваш безалкохолно мохито...

Редактирано от naTpuoT
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не на всички острови е така, това се отнася само за тези "новите".

Островчетата с хотели си имат алкохол, доста скъп, но то и без това Малдивите не са евтина дестинация, въпрекиче ние ходихме за направо смешни пари - хем хотела беше 4 звезден, хем с готина, да не кажа уникална промоция.

Какво правя....ами каквото си искам:) и на шнорхелинг ходя, и на екскурзийки до островчета, и се излежавам с биричка. Навсякъде е различно, според обстановката и компанията. Конкретно около Малдивите има много за гледане, не само риби, какви корали има....костенурки (ако ги улучиш), видях и скатове, акулка 40-50 см беше влязла в нашия плаж, абе уникално е.

Това ме запали и за Шри Ланка, доста близо е и очаквах да е подобно. Сега от вас ще научавам как е.

Защо Азия ли? От една страна хем има супер мегаполиси, от друга диви и непокътнати местенца с плажове страхотни.

Навремето всичко беше супер екзотично, евтинко и въобще най-доброто съотношение цена-плажове-климат и най-вече хората...бяха едни смирени, усмихнати, добрички. Въобще Азия ще я запомня със смирените и трудолюбиви хора, чел съм, че Шриланкийците били доста гостоприемни и добри. Все още.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Конкретно за море ще ми останат не повече от 3 дни. Но ще разкажа - вероятно за китовете, костенурките и надявам се правилно място за шнорхел. Ако не стане, ще се мотая повече с лодка, и аз обичам такива атракции :) 

Все се отплесвам и не си довършвам програмата, за да я публикувам поне като скелет. 

Ще ти кажа и дали съм намерила приемливо люта храна. Не знам какви други неща ще са ти интересни за дестинацията  :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сънчо, имам глупав въпрос, чийто отговор е на клик разстояние, ама да си го напиша. Води се изключително непрепоръчително да си ползвам вода от чешмата в Шри Ланка дори за миене на зъби. Ти имаш ли някакво полезно съоръжение, което си носиш в багажа? Какво е?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да сме приятели с микробите...:)

Аз никога не пия вода от чешмата, но винаги си мия зъбите с вода от чешмата. На какви ли не места съм ходил и не съм се притеснявал.

Но!

Много е важно да знаеш - преди ползване на вода в стаята или на място, на което не знаеш кога е пускана за последен път водата, винаги я оставяй половин-една минута да се изтече. И желателно е да не стоиш в помещението в това време. Има едни бактерии, които се развъждат в старите тръбопроводи и докарват проблеми, най-вече на дихателните пътища. Стига се до пневмонии. Ето затова и аз не ям люто.

Преди 3 години изкарах една Тайска пневмония и 2 години ме боля гърлото нон-стоп. Оттогава студено и люто на-най.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=z9iGx26ppXs8.kAsDpwRgrn1I

Ето една карта с интересните за мен места, която си направих за удобство и за да решаваме на място къде искаме да отскочим. Малко е нескопосана, но ми е първата, така че не бъдете особено критични. Програмата е горе-долу готова, като имам малко повече време, ще я напиша.

Редактирано от eloena
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.