Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

По принцип не че ще откажа повече приятели, но точно микробите ли :rolleyes: ? 

Ще се придържам към бутилирана вода. И ще се надявам, че чешмяната става за къпане. 


https://drive.google.com/open?id=1Kp0m4dYdDl3t_TPD1maGApVpj8g

Ето една карта с интересните за мен места, която си направих за удобство и за да решаваме на място къде искаме да отскочим. Малко е нескопосана, но ми е първата, така че не бъдете особено критични. Програмата е горе-долу готова, като имам малко повече време, ще я напиша.

Тц, не работи. Може ли да редактираш? Няма да ти се смеем, разбира се  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, вие вече програми, карти готвите. Аз от моята програма единствено знам кога кацаме и кога излитаме  :lol:  Току що гледах в букинга някакви хотелчета до летището, но ако сте намерили някаква оферта, може да споделите. Мисля да не гледам в airbnb, че както кацаме в 1 през ноща, не ми се занимава някакви хора да ги карам да стоят и да будуват, докато пристигнем, така че ще е нещо с денонощна рецепция. Вие запазихте ли вече. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

По принцип не че ще откажа повече приятели, но точно микробите ли :rolleyes: ? 

Ще се придържам към бутилирана вода. И ще се надявам, че чешмяната става за къпане. 

Тц, не работи. Може ли да редактираш? Няма да ти се смеем, разбира се  :)

Линд, един приятелски съвет от мен. Направи една консултация в Центъра по паразитни и заразни болести. Ще ти дадат поглед към неща, дето в момента не познаваш и няма как да прецениш. Аз също като теб не съм пътувала извън Европа и когато тръгнах за Африка си направих такава консултация. Идея си нямаш колко нови неща научих.

Освен това ти препоръчвам много да внимаваш с водата, плодовете и зеленчуците. Не яж никакви необработени зеленчуци, плодове, които сама не си си обелила, не пии неща, които не са бутилирани и не са отворени пред теб. За по сигурно искаи сама да си ги отваряш напитките. Миенето на зъби с бутилирана вода не е никак трудно и с времето се натрупва полезен опит. Аз в началото изразходвах страшно много вода, но накрая успявах да свърша тази работа с 1/3 от 1/2 л бутилка. Не зная как е там, но вероятно и ходенето по плажа боса може да не е много удачно, за да не се лекуваш от някакви неща проникнали през кожата ти.

Много важно е не само да не допуснеш да се разболееш от нещо, но и да запазиш здравословното си състоянието си по начин, че да не чувстваш дискомфорт да обикаляш и разглеждаш там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами ние няма да запазваме предварително, освен ако не ми хрумне друго в близкия месец. Не съм посещавала подобно място преди и не искам да се опитвам да предполагам кое в Шри Ланка ще ми хареса и ще искам да остана повече и кое няма да ми допадне изобщо. Иначе е в противоречие с природата ми да нямам план, който да нарушавам, ако се появи добро основание. 

Теди беше написала в темата за Куба, че се е подготвила с няколко варианта за настаняване във всеки град, взела си е местна карта и на път за там им е звъняла да попита дали имат свободни места. Струва ми се изключително разумен подход, ако реша, че мога да мина и без помощта на тук тук за нощувките.  

Връзка към мнение

Аа, то и ние няма да запазваме. На мен мисълта ми беше само за първата вечер като кацнем. Че няма да тръгнем по нощите да търсим къде да спим  ;)  Иначе вие ако кацате през деня го нямате този проблем. А плана ще го правим по нататък. Сега още ме мързи  :lol:

Връзка към мнение

Линд, един приятелски съвет от мен. Направи една консултация в Центъра по паразитни и заразни болести. Ще ти дадат поглед към неща, дето в момента не познаваш и няма как да прецениш. Аз също като теб не съм пътувала извън Европа и когато тръгнах за Африка си направих такава консултация. Идея си нямаш колко нови неща научих.

Освен това ти препоръчвам много да внимаваш с водата, плодовете и зеленчуците. Не яж никакви необработени зеленчуци, плодове, които сама не си си обелила, не пии неща, които не са бутилирани и не са отворени пред теб. За по сигурно искаи сама да си ги отваряш напитките. Миенето на зъби с бутилирана вода не е никак трудно и с времето се натрупва полезен опит. Аз в началото изразходвах страшно много вода, но накрая успявах да свърша тази работа с 1/3 от 1/2 л бутилка. Не зная как е там, но вероятно и ходенето по плажа боса може да не е много удачно, за да не се лекуваш от някакви неща проникнали през кожата ти.

Много важно е не само да не допуснеш да се разболееш от нещо, но и да запазиш здравословното си състоянието си по начин, че да не чувстваш дискомфорт да обикаляш и разглеждаш там.

Еми, благодаря за съветите. 

За плажовете вероятно обувки за целта ще са наложителни. Ако има корали или други бодливи неща. 

За миенето на зъби няма да ме заболи да го правя с бутилирана вода. Но.. да не пия чай на улицата, фрешове, палачинки и всякаква друга апетитна на вид храна ми се струва невъзможно. Освен джинджифилова бира, вода и кокосов сайдер (не знам продава ли се бутилиран или го правят на място) други опаковани предварително неща май нямам интерес да пия. Смятам, че прекалената предпазливост ще ми прецака изкарването повече от някое стомашно неразположение. 

Все пак ако пътуващите често в посока Югоизточна Азия дадат подобен съвет, може да се вслушам в препоръките им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си харесах един апартамент в airbnb за първата вечер, но не съм запазила още. Мисля тези дни да го направя, ако е все още свободен и не намеря нещо друго. Е, мисля първо да ги уведомя в колко часа ще пристигам и естествено, ако не е удобно ще е на друго място.

Връзка към мнение

Отваря се вече!

 

Доколкото разбирам имате за базов лагер Kandy и оттам обикаляте Културния триъгълник. На база това, което чета, не е добра идея. Движението по пътищата е с 30км/ч средна скорост и май и тогава се радвате. Обмислете Dambulla за базов лагер за триъгълника.

 

Какво се вижда на сафарито във Wasgamuwa? Слонове? Нещо съм го изпуснал като опция за плана.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не видиш кит ти връщат парите (доколкото знам).

 

А и си мисля, че където и да отидеш да гледаш китове, ще има шанс да няма китове. А си мисля, че цената е жестоко ниска. За нас няма никакво чудене по въпроса дали да се ходи.

Редактирано от Gentleman Basta
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако не видиш кит ти връщат парите (доколкото знам).

 

А и си мисля, че където и да отидеш да гледаш китове, ще има шанс да няма китове. А си мисля, че цената е жестоко ниска. За нас няма никакво чудене по въпроса дали да се ходи.

Сигурен ли си, че не го бъркаш с туровете за северно сияние в Исландия? Или си чел тайно от мен  :resent:

Хората са виждали и делфини, костенурки, брега също от по-добра перспектива. Но ако предполагам правилно след прочетеното в трипадвайзер, в периода, в който няма китове, няма и турове с такава насока. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Това, което прочетох някъде като коментар беше:

 

"Разкарваха ни в бурно море 5 часа, за да успеем да видим поне един кит, за да не ни върнат парите"

 

Не знам къде точно е истината...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отваря се вече!

 

Доколкото разбирам имате за базов лагер Kandy и оттам обикаляте Културния триъгълник. На база това, което чета, не е добра идея. Движението по пътищата е с 30км/ч средна скорост и май и тогава се радвате. Обмислете Dambulla за базов лагер за триъгълника.

 

Какво се вижда на сафарито във Wasgamuwa? Слонове? Нещо съм го изпуснал като опция за плана.

Не, базов лагер в централната част няма да правим. Там имаме 4 нощувки, които ще са на различни места: Кенди, Дамбула и другите две не сме ги уточнили, там на място ще го мислим. В Wasgamuwa до колкото знам има разнообразни животни, не само слонове, но и леопарди, сърни, бизони и нещо подобно на мечка, също и пауни и всякакви птици

 

а планувате наблюдение на китове и делфини от Мириса? аз много им се чудя - дали въобще ще видя нещо или само ще дам пари

Сложила съм инфото за всеки случай. Може да пробваме и там, ако има време, но принципно сме го планирали за Кalpityia, там предлагат пакети ол инклузив, със спане, сафари, китове и пикници. Нещо от порядъка на 60 долара на човек за 2 дни, което ми се вижда супер изгодно!

.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Абе, вие вече програми, карти готвите. Аз от моята програма единствено знам кога кацаме и кога излитаме  :lol:  Току що гледах в букинга някакви хотелчета до летището, но ако сте намерили някаква оферта, може да споделите. Мисля да не гледам в airbnb, че както кацаме в 1 през ноща, не ми се занимава някакви хора да ги карам да стоят и да будуват, докато пристигнем, така че ще е нещо с денонощна рецепция. Вие запазихте ли вече. 

Сега като каза за хотел на летището и аз влязох да поразгледам букинга. За съжаление, за моите дати са изчезнали тънките оферти, а имаше доста такива преди седмица, та се паникьосах и запазих ето това : http://www.booking.com/hotel/lk/sun-up.en-gb.html?aid=368032;label=RML-d4wZMSyYW7aybe1sFz17cQS27635524741%3Apl%3Ata%3Ap125%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=76b68b17b7d41b5acac97c6f43709c16;dcid=4;checkin=2015-02-14;checkout=2015-02-15;ucfs=1;srfid=42421606c8e33821f6f6551add54c7ff39447807X1;highlight_room=119708502

Не ми харесва много, но за половин нощ няма да му придирям, а и има безплатна анулация, ако се отвори някоя по-близка до летището възможност.

Връзка към мнение

Да попитам преждеписалите - друг път търсили ли сте хотел или място за нощувка "на място"?

Аз съм го правил веднъж. И повече няма да го маправя никога!

Целия ден ми отиде, накрая така се псувах, та се заклех чак повече такива работи да не правя.

Времето в чужбина винаги е кът, това е най-ценното нещо, а вие рискувате доста.

По-добре някой лев по-скъпо да ви излезе, но да сте рахат, повярвайте ми...не винаги и на всяка цена трябва да е изгодно.

Кеф цена няма!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Сънчо, всъщност не съм търсила. Освен в Гърция, ама бях с гърци, тоест не се брои. И на мен ми се струва малко притеснително, но както казах, за пръв път съм в Азия и ми се иска да се ориентирам на място дали ми харесва и ми се остава или не. Ако се вържа с нощувки, ще трябва да преспя там и да нямам вариант да избързам или да се забавя в програмата си.

Надявам се Стенк да е прав и да е добра идея. 

Връзка към мнение

аз и пътеписи като четох, всички търсят на място, казваш на шофьора на тук-тука какво търсиш и той те води на няколко места да си избереш. Дано наистина да става лесно и бързо, че замина почивката...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз и пътеписи като четох, всички търсят на място, казваш на шофьора на тук-тука какво търсиш и той те води на няколко места да си избереш. Дано наистина да става лесно и бързо, че замина почивката...

 

И аз така четох, ама Сънчо извика цялата ми параноя. Добре, компромисен вариант е да намеря по 3 варианта за всеки град и да им звъня при пристигане. Хамалогия е, ще ми е нужно време, но ако е необходимо...

Връзка към мнение

Друг въпрос, някой попълни ли за визата нещата? Какво писахте за адреса, където ще останете в Шри Ланка? Трябва и телефон и e-mail :( Явно ще трябва първо да запазя първата нощувка

А колко пари трябва да се декларират на влизане: Sufficient funds to meet the expenses during the stay.

Редактирано от Nati
Връзка към мнение

Аз попълвах, но накрая не ми прие картата за плащането и го поотложих докато си вкарам вноската. Полето за адрес в Шри Ланка не е задължително и аз го оставих празно - приема се. А за деклариране на пари при влизане за първи път чувам. Колкото за предварителното запазване на нощувки, и аз до сега винаги съм разчитала на сигурно, но четейки пътеписите, реших да пробвам по-разчупени варианти. Още повече, че решихме да заложим на споменатия от Виолета вариант на кола със шофьор и си мисля, че шофьорът ще препоръча нещо изгодно и удобно за закърпване на положението, ако не се справим сами. Всички хотели там имат безплатна анулация и аз съм си резервирала няколко, но като наближи времето, ще отсявам, да не кажа, че за сега мисля, че ще ги откажа всичките и да разчитам изцяло на местния /шофьора/, с изключение на двете плажни къщи, които вече съм платила.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е как да не е задължително, да не аз да гледам някъде, където не трябва  :wacko:

Ето това гледам:

post-1912-0-92030800-1421092675_thumb.jpg

 

 

Иначе за декларирането на пари - пише на няколко места в интернет, че искат човек да има по минимум 15$ на ден. Но на много места пишеше, че на границата не са им искали нищо, най-много да ги питат имат ли пари :) Но все пак, не знам дали не е лошо от банката да се вземе едно листче, все пак човек никога не знае

 

Връзка към мнение

Сънчо, всъщност не съм търсила....

 

Ами недей тогава. Времето е пари, казал поета:)

Разбирам да спиш някъде 10 нощувки, да букнеш 1-2 в произволен хотел и на място да търсиш.

Вие хем ще обикаляте като изоглави :), хем и време за хотел да търсите искате да има...вие си знаете, ама аз да си го рекна.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ами недей тогава. Времето е пари, казал поета :)

Разбирам да спиш някъде 10 нощувки, да букнеш 1-2 в произволен хотел и на място да търсиш.

Вие хем ще обикаляте като изоглави :), хем и време за хотел да търсите искате да има...вие си знаете, ама аз да си го рекна.

Какво да ти кажа и тук правила няма. Ние така търсихме в Сицилия - попаденията ни бяха невероятни и всичко сe случваше като на кино.

Връзка към мнение

Сигирия не е Сицилия......малко е като да говрим за компютри и компоти:).

Европа си е Европа и щом човек напусне пределите на континента, започва да усеща къде всъщност живее.

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.