Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Е как да не е задължително, да не аз да гледам някъде, където не трябва  :wacko:

Ето това гледам:

Да, сега погледнах. Странно, но разликата идва в завизимост какво му зададеш в началото. Ние, понеже сме 4-ма, аз задавам Аpply for a group, където полето за адрес не е задължително. Сега пробно чекнах Аpply for an individual и излиза със звездичка, т.е. задължително.

Връзка към мнение

Сигирия не е Сицилия......малко е като да говрим за компютри и компоти :).

Европа си е Европа и щом човек напусне пределите на континента, започва да усеща къде всъщност живее.

 

Добре, печелиш. Само защото и аз мразя да се мотая излишно. И защото изпитвам недоверие към тук тук, не знам на какво се дължи. Хаха, да, и Георги ми каза, че има опасност да не се съберем двамата в една триколка, така че сега се чувствам дебела  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А-а-а, не така...Тук-тука е едно от най-яките изживявания, не го прпускай. Ние сме се качвали по 4-ма. В Тайланд де.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А-а-а, не така...Тук-тука е едно от най-яките изживявания, не го прпускай. Ние сме се качвали по 4-ма. В Тайланд де.

Е аз май нямам избор, все някога ще ми е нужен транспорт от този тип. Какво му харесваш на тук тук? Бях гледала една серия на предаването Табу за почти цял остров, в който всички мъже бяха продали свой бъбрек, а няколко от интервюираните бяха инвестирали спечелените пари в покупката на такава триколка, за да имат работа. Припомням си го като позабравя, че Европа е друг свят.

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, сега погледнах. Странно, но разликата идва в завизимост какво му зададеш в началото. Ние, понеже сме 4-ма, аз задавам Аpply for a group, където полето за адрес не е задължително. Сега пробно чекнах Аpply for an individual и излиза със звездичка, т.е. задължително.

 Да, и аз си помислих, че от там ще е разликата. Е, нищо, аз днес ще запазя някаква нощувка и ще сложа адрес, щом искат хората :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам преждеписалите - друг път търсили ли сте хотел или място за нощувка "на място"?

Аз съм го правил веднъж. И повече няма да го направя никога!

Целия ден ми отиде, накрая така се псувах, та се заклех чак повече такива работи да не правя.

Времето в чужбина винаги е кът, това е най-ценното нещо, а вие рискувате доста.

По-добре някой лев по-скъпо да ви излезе, но да сте рахат, повярвайте ми...не винаги и на всяка цена трябва да е изгодно.

Кеф цена няма!

Понеже Линд търсеше и моето мнение, абсолютно подкрепям Сънчо. Кога и къде ще търсите на място? Вие да не сте някакви бекпекъри пътуващи по 6 месеца и да не им пука за времето. Програмата трябва да е стройна, организирана и да се знае къде ще се спи. тук-туците те карат там откъдето имат полза, обикновено на евтини места, където ви завишават цените за да вземат комисионна. Моят съвет е да се подсигурите поне на 80% нощувките и то като четете ревютата. На място ще се ориентирате дори по-трудно (дали има гущери и хлебарки) и ще изгубите доста ценно време.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аз всъщност бях много любопитна какъв ще е резултатът от подобно начинание. Иначе цената е еднаква.Благодаря, Оги, играеш подло с тези изброявания. Нямам проблем с гущерите, само с буболечки. Всъщност бих искала гущерче в стаята си. И жаба, харесвам звуците им :blush: . А ако Сънчо е прав и цял ден ще се преструвам, че не забелязвам мръсотията наоколо, сигурно ще мога да ги правя и през нощта.

Така, значи точка за Сънчо, Оги и wilks, ще си запазя нощувки и ще имам бетонирана програма в напълно непознат свят. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз всъщност бях много любопитна какъв ще е резултатът от подобно начинание. Иначе цената е еднаква.Благодаря, Оги, играеш подло с тези изброявания. Нямам проблем с гущерите, само с буболечки. Всъщност бих искала гущерче в стаята си. И жаба, харесвам звуците им :blush: . А ако Сънчо е прав и цял ден ще се преструвам, че не забелязвам мръсотията наоколо, сигурно ще мога да ги правя и през нощта.

Така, значи точка за Сънчо, Оги и wilks, ще си запазя нощувки и ще имам бетонирана програма в напълно непознат свят. 

Не играя подло. Просто се подготви психически. Тук няма нищо общо с Гърция. Не съм бил в Индия и Шри Ланка, но мисля че разликата в полза на последната е минимална.  Това е друг свят, нищо че е мръсничко. Убеден съм, че ще ти хареса и ще искаш да се връщаш отново и отново...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще отида в Боливия, няма да се връщам в Шри Ланка скоро ^_^ . Твърде голям свят. Оги, защо на твоите снимки Лагуна Колорада не е червена? И фламинготата не трябва ли да бъдат повече в едно от 6те най-добри места за наблюдение? Предварително се извинявам, ако въпросите са глупави  ;)

Връзка към мнение

Запазих си нощувка през airbnb, ако някой се интересува да каже и ще напиша точно къде. Има много добри коментари за Host-а. Пише, че е екскурзовод. И въпреки, че му казахме за късния ни час на пристигане, той даже предложи да ни вземе от летището :)

Редактирано от Nati
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Оги, защо на твоите снимки Лагуна Колорада не е червена? И фламинготата не трябва ли да бъдат повече в едно от 6те най-добри места за наблюдение? Предварително се извинявам, ако въпросите са глупави  ;)

Малко оф топик в темата на Линд, за да видим снимки на Лагуна Колорада

 

post-146-0-82596600-1421140511_thumb.jpg

post-146-0-76731400-1421140527_thumb.jpg

post-146-0-45421700-1421140540_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ох, да, явно ми се е спяло. Такова трескаво ровене му ударих из темите за Латинска Америка в неделя, защото помнех, че има някъде програма, после из снимките ти и препоръчаните турове в трипадвайзер, все едно утре ще пътувам :blush: . Все пак си го представях като червена вода, а не червен пясък. Като розовото езеро в Австралия. Май трябва да спра да гледам снимки и гримирани класации. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой попълни ли си данните за визата? Ако да какво плащане е избрал на payment options? Аз не съм попълвал, но приятелката ми попълва и възникна въпроса  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам преждеписалите - друг път търсили ли сте хотел или място за нощувка "на място"?

Аз съм го правил веднъж. И повече няма да го маправя никога!

Целия ден ми отиде, накрая така се псувах, та се заклех чак повече такива работи да не правя.

Времето в чужбина винаги е кът, това е най-ценното нещо, а вие рискувате доста.

По-добре някой лев по-скъпо да ви излезе, но да сте рахат, повярвайте ми...не винаги и на всяка цена трябва да е изгодно.

Кеф цена няма!

Два пъти съм ходил в Индия и никога не съм резервирал предварително каквото и да било, но ... винаги съм имал карта на града с обозначени хотели и знам къде съм спрямо автобусната спирка или ж.п. гарата. Така е било и на някои други места.

Това не ми е правило - когато не съм имал съмнение в гладкото протичане на плана съм резервирал, когато не е било ясно как ще се стекат нещата не съм резервирал. Било е въпрос на преценка и интуиция кой вариант да избера.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Два пъти съм ходил в Индия и никога не съм резервирал предварително каквото и да било, но ... винаги съм имал карта на града с обозначени хотели и знам къде съм спрямо автобусната спирка или ж.п. гарата. Така е било и на някои други места.

Това не ми е правило - когато не съм имал съмнение в гладкото протичане на плана съм резервирал, когато не е било ясно как ще се стекат нещата не съм резервирал. Било е въпрос на преценка и интуиция кой вариант да избера.

Тук искам да внеса едно мое пояснение . И аз бих постъпил така, когато съм сам, а още по-добре с няколко други мъже. Така практикувахме в Африка и Пакистан, доста сложни дестинации, но когато сте няколко мъже хич не ви пука.

Но , когато си с нежна половинка, нещата трябва да са уредени. Мое мнение.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Два пъти съм ходил в Индия и никога не съм резервирал предварително каквото и да било, но ... винаги съм имал карта на града с обозначени хотели и знам къде съм спрямо автобусната спирка или ж.п. гарата. Така е било и на някои други места.

Това не ми е правило - когато не съм имал съмнение в гладкото протичане на плана съм резервирал, когато не е било ясно как ще се стекат нещата не съм резервирал. Било е въпрос на преценка и интуиция кой вариант да избера.

Съгласен с Оги.

Сам или само мъже в Индия, ок, но с жена е друго. Еле пък в Индия.....

А като гледам в тяхната двойка тя е организатора, така че нека да избере безболезнения вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой попълни ли си данните за визата? Ако да какво плащане е избрал на payment options? Аз не съм попълвал, но приятелката ми попълва и възникна въпроса  :)

Сигурно вече е късно за дискусия, но и какво значение има? Аз избрах кредитна карта, но се оказа, че нямам достатъчна наличност, защото едни пари още са ми блокирани някъде там измежду резервациите. Ще почакам и пак ще пробвам с опция "кредитна карта". Какви са ти/бяха колебанията?

Връзка към мнение

Ами не е късно. Просто приятелката се чудеше как се избира опцията да платиш на място при пристигане. Ама накрая може и с карта да се разплащаме.

Връзка към мнение

Ами не е късно. Просто приятелката се чудеше как се избира опцията да платиш на място при пристигане. Ама накрая може и с карта да се разплащаме.

Аз поне не видях такава опция.

Връзка към мнение

Да споделя и моя скромен опит с Шри Ланка. 
Ние бяхме само в столицата Коломбо и то за ден. Откъм визи много по-добре от индийската: онлайн, бързо, лесно, евтино.
Усещането си е изцяло индийско като цветове, шум, миризми, хаос. С две думи готино. 
Храмове, пазари, туктуци.

Столица, с изявена бизнес част и доста военни, няколко вида протести срещнахме и обичайните усмихнати хора, които могат да бъдат адски досадни.

Ние експлорнахме стандартните зли забележителности. На остров Цейлон е важно да пиеш цейлонски чай, а и кафето е готино. Тъй като блъсканицата ни изморява наблягахме на паркове и храмове, така и не намерихме местна храна и си останахме само на чай. Купих си хипарски сандали с които съм още.

Мога поставя няколко снимки за илюстрация на усещането

 

 

http://indian-ocean.kolio.net/Kolombo%20Sri-Lanka/wgc_media/videos/10-M4H09385.flv -- звуци

 

Улицата край плажа 45-DSC09537.JPG

 

37-DSC09493.JPG

 

Това скромно "дънерче" е на фикус

34-DSC09478.JPG

 

26-DSC09445.JPG

 

28-DSC09450.JPG

 

03-DSC09351.JPG

 

02-DSC09335.JPG

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

О, благодаря ти, bay_kolio, илюстрирал си отчасти вариант 3 за нулевия ни ден в Шри Ланка. Да разгледам 3 храма и един парк в радиус от 5 км около гарата. Това само в случай, че се чувстваме в подходящо състояние и настроение след полета. 

Връзка към мнение

Абе, хораа, как ще идете в Азия и ще си търсите място за спане на мЕсто :blink: Еле пък, ако отивате за пръв път. Ние за тях сме големите бели и глупави хора, които могат да бъдат добре оскубани на място. Сънчо си е много прав - това е излишен и неоправдан риск. Направете си програмка, резервирайте си хотели, като проучите отзивите - чисто ли е, тихо ли е, къде се намира. Аз съм пътувала много, но никога не съм търсила хотел като ида нейде си. И този подход ми се види много рисков. Ама много. И какво като спестиш 50 лева, ама се сдобиеш с някоя тропическа болест, дето няма оттърваване цял живот.

И друго важно - никъде не ползвайте лед, не се знае каква вода е замразена. Не е била бутилирана - това е сигурно.Има едни амеби във водата, това ме подсеща, че трябва да се носи и лекарство - Метронидазол.

Ей за това говоря:

http://www.hapche.bg/sastoyaniya-i-zabolyavaniya/amebiaza

Изобшо, из Азия има много особености, които трябва да се спазват и да се знаят. Това е съвсем различен свят. Там не напразно се яде люто до посиняване, то ги пази от много неща.Че иначе - лошо.

Аз не зная дали съм ви разправяла този случай - един колега в Индия се сдоби с някаква неустановена болест - там започва с диария и повръщане, тамошна болница, едвам си дойде, тука една година страдания - с чернодоробна недостатъчност  и си замина. Без изобщо да стане ясно с какво се беше сдобил, лека му пръст на човека. Прав, здрав, млад, спортист и пр.

Така че, с тези неща шега не бива. По-добре за някои неща се презастраховайте.

Позволявам си да давам съвети, поради белите си коси и професията. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 10
  • Шок 1
Връзка към мнение

Съгласен с Оги.

Сам или само мъже в Индия, ок, но с жена е друго. Еле пък в Индия.....

А като гледам в тяхната двойка тя е организатора, така че нека да избере безболезнения вариант.

Е, не я подценявайте Lindt   - тя си е мъжко момиче, не е далеч деня, в който ще се нареди сред водещите магеланци по пътешествия по непознати земи и странни държави.  Уверен съм в това. Поздрави.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Съгласен с Оги.

Сам или само мъже в Индия, ок, но с жена е друго. Еле пък в Индия.....

А като гледам в тяхната двойка тя е организатора, така че нека да избере безболезнения вариант.

 

Никакъв организатор не съм. Аз правя атрактивно резюме на по 10 дестинации, докато половинката клъвне на някоя. Включва начин на стигане, начин на придвижване там, какво има на мястото и колко време в кой сезон е необходимо. За всякакви маловажни подробности като нощувки, разписания и полеви проблеми не нося отговорност. Аз само си подскачам щастливо и плямпам/гледам стресирано със сълзи в очите и чакам магическата пръчица да оправи нещата. 

 

Е, не я подценявайте Lindt   - тя си е мъжко момиче, не е далеч деня, в който ще се нареди сред водещите магеланци по пътешествия по непознати земи и странни държави.  Уверен съм в това. Поздрави.

Вальо, аз миналата седмица я прекарах, търсейки привлекателно облекло, с което да обикалям джунгли, гори, реки и мръсни градове и четене как ноктите и косата ми да имат прекрасен вид. Така че никак не се чувствам "мъжко момиче". 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.