Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

?...Ние за тях сме големите бели и глупави хора, които могат да бъдат добре оскубани на място.....

Това мнение трябва да бъде изведено на челно място във форума. Да допълня, че това се отнася и за Африка, и Южна Америка!

Ето затова, всеки път след пътуване се завръщам все по-голям патриот, оценявайки къде живеем. А бях от тези, които плюех държавата ни. Но те затова казват, че човек от пътуване помъдрява...Като ги гледам руснаците - колко умни хора са, а какви простаци са в чужбина....щото не са пътували хората...

 

 

.....аз миналата седмица я прекарах, търсейки привлекателно облекло, с което да обикалям джунгли, гори, реки и мръсни градове.....

 

Всяка жена си има винаги причина за трошене на пари по магазини...:) не беше ли казала ти и за минимално количество изговорени думи от една жена...:) И така охарактеризирахме половината човечество...:)
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз съм твърдо решила за Adam's peak. Препоръките са за нощувка в Delhousie/Dalhousie, което не фигурира като място в booking. Ако гледам в самия район има само две плашещи възможности за настаняване.
Още не съм наясно какво правим в Нувара Елия - красиво било, хълмове, водопади, трекове, ботаническа градина и чаени плантации, но как точно се осъществява рзглеждането им не знам. World's end е там някъде също, и е с неясно участие в програмата ми. Влече ме идеята за повече ходене в район с 20градуса температура, и може и да режа от други атракции, за да поостанем там.
Та, ако някой е по-добре разбрал как седят нещата, ще е супер :blush: !

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

да, World's end е там и даже е по-близко, но пък има май 25$ такса, за да влезеш в парка. Но иначе има възможност да се видят много водопади и различни животни.

Предполагам, че с някой тук-тук се ходи от едно място до друго, защото различните неща ми изглеждат разпръснати на картата, а не едно до друго. Но още не съм стигнала до там, тепърва ще проверявам как стоят нещата :) За сега само знам, че до Нувара Елия ще стигна с влак от Канди, който е един от най-красивите маршрути.

За нощувките - има много малко сложени обяви в booking и в други сайтове, което за мен си е очаквано. Затова за някой места ще се търси на място (само да не ме чуят другите, че много коментари се изписаха, ама всеки сам решава как да си троши главата :) ), аз не съм грам от капризните хора

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хах, вчера се забавлявах с първи стъпки в четенето на ревюта за някъде в Азия. От жаби в банята до ... абе доста смешно ми беше, ще се опитам да запазя някакви стаи, а ти ще имаш предимството да тръгнеш след нас и да имаш актуална информация и ще решаваш.  

Да, тези 25 долара са задължителни. Мисля, че ги ползват вместо поздрав към туристите. Пести време. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хванах се да попрочета за World's End. Смятам да му сложа вето.

 

25 долара е входът. Трябва и да стигнеш до там. Реалистично ще стане 40 долара на човек разходът.

 

Да, гледката от отвесите е много хубава, ако хванеш добро време (ставаш в 05:00 и тръгваш към входа, преди 9:00 трябва да си горе). Прави сметка и че няма да си сама, а с около 50+ себеподобни.

Животни - четох, че се виждат елени и маймуни в далечината.

Водопади - не е ли 1?

 

Като тегля чертата, получаваш 2 страхотни гледки и 9км разходка в парк, който е пълен с хвърлени бутилки и боклуци. Малко е дразнеща равносметката. Мисля да се преориентирам към нещо друго - я някой друг трек, я повече плаж накрая.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, и аз се чудех от гледна точка на това, че ще дам пари, а може да се кача до горе и нищо да не се вижда. Имаше няколко клипчета в Youtube и примерно от 5, които отворих, само на едно се виждаше някаква красива гледка. На всички останали се виждаха бели облаци :)

А за водопадите не съм сигурна точно - един има със сигурност :) но всички останали, които са в района на Nuwara Eliya не съм гледала къде се намират. Погледнах снимки само в този район, ама не ми стана ясно един водопад ли виждам на снимките или няколко различни  :lol:

Редактирано от Nati
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, и аз се чудех от гледна точка на това, че ще дам пари, а може да се кача до горе и нищо да не се вижда. Имаше няколко клипчета в Youtube и примерно от 5, които отворих, само на едно се виждаше някаква красива гледка. На всички останали се виждаха бели облаци :)

 

O, ами аз се надявам, че облаците,изгревите и залезите, чаят изглеждат, миришат и те карат да се чувстваш по-добре отколкото една снимка :blush: . Но пък съм оптимист и щом хората казват, че е красиво, смятам, че не ме лъжат. Ако не е каквото очаквам, ще си вися в ботаническата градина и ще си чуруликам с птичките. 

Оставям Нувара Елия настрана, защото не мога да взема решение в момента и започвам с Ella. Little Adam's peak e двучасова разходка и още 40 мин пеша от града, пътят е през чаени полета. при това безплатна(сигурно има някаква грешка тук). На мен ми звучи добра идея. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм твърдо решила за Adam's peak. Препоръките са за нощувка в Delhousie/Dalhousie, което не фигурира като място в booking. Ако гледам в самия район има само две плашещи възможности за настаняване. !

 

Поне от високо, т.е. от самолет, Adam's peak изглежда любопитно. Летях преди седмица над Шри Ланка и следях маршрута. Снимки не съм правил, но съм сигурен, че си заслужава посещението на място.

То и в Коломбо съм кацал, но все без съответното време, а Шри Ланка ми е интересна и следва да и се отдели необходимото.

Чудна програма сте си заформили, браво. Пожелавам хубаво време и все приятни емоции, пък щом и минимагеланска сбирка ще си направите - снимки и разказ са задължителни :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поне от високо, т.е. от самолет, Adam's peak изглежда любопитно. Летях преди седмица над Шри Ланка и следях маршрута. Снимки не съм правил, но съм сигурен, че си заслужава посещението на място.

То и в Коломбо съм кацал, но все без съответното време, а Шри Ланка ми е интересна и следва да и се отдели необходимото.

Чудна програма сте си заформили, браво. Пожелавам хубаво време и все приятни емоции, пък щом и минимагеланска сбирка ще си направите - снимки и разказ са задължителни :)

O, не, модератор в темата ми! Нали няма да разпарчетосваш спама ми :blush: ? 

Сега сериозно - няма човек, който да не е впечатлен от Adam's peak. Ако съм първият, ще е доста лош късмет. И ще разкажа със сигурност, нали ми е първото далечно пътуване. Към снимките е по-добре да нямате особени очаквания  :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един офф топик и от мен.

 

Тази тема много ме кефи и я чета с искрен интерес. Цялата "банда", която се е запътила на там е настроена толкова приключенски и толкова оптимизъм лъха от всички, че вече предчувствам безкрайно интересен разказ за пътуването, който ще бие преживяванита на Лили в Гватемала.

Хора, много сте готини и приключенския ви дух е 100% заразителен. Много се забавлявам с вас.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

:( Аз ще го пропусна вероятно този прословут връх. За Ella някъде четох, че била голямо разочарование. Ще поровя пак и ще кажа.

Връзка към мнение

Да и аз отворих за малко и пишеше, че Ella не е кой знае какво градче. Но има много чаени плантации наоколо.

Нещата, които пишеха, че може да се видят бяха: Ella Gap, Rawana Falls, Little Adam’s Peak 

И най-интересното според мен е Buduruwagala. Цената е около 200 рупии + още около 5$ за тук-тук (намира се на 32км от Ella).

Но пък според мен ще е добра спирка за един обяд примерно. Въпреки, че в много руски пътеписи го бяха включили като задължително място за спирка.

Редактирано от Nati
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нека пусна малка муха - Moon Plains над Nuwara Eliya. Няма много написано за него, отворен е миналата година.

 

10мин от Nuwara Eliya (може да се вземе туктук за около  250-300рс), 250рс вход, 2000рс за джипа. Качват те горе до view point-а за 15 минути.

 

Оскъдна е информацията. Имало и мини World's End ...

 

Ако някой изкопае повече информация и оценки, ще съм много благодарен!


Да и аз отворих за малко и пишеше, че Ella не е кой знае какво градче. Но има много чаени плантации наоколо.

Нещата, които пишеха, че може да се видят бяха: Ella Gap, Rawana Falls, Little Adam’s Peak 

И най-интересното според мен е Buduruwagala. Цената е около 200 рупии + още около 5$ за тук-тук (намира се на 32км от Ella).

Но пък според мен ще е добра спирка за един обяд примерно. Въпреки, че в много руски пътеписи го бяха включили като задължително място за спирка.

Rawana Falls, Little Adam’s Peak, Buduruwagala ми се струват като много добри места за посещение.

 

Пък и шриланкийските градчета са май последното нещо, което искам да гледам в Шри Ланка :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет,

 

Нямах търпение да прочета всички постове, тъй че ако се повтарям, се извинявам предварително.

 

За сърф в Шри Ланка е перфектно - моята главна цел с която отидох беше това, за НГ 2013. Спомням си че в къщата, която спахме, мъжът беше сърф учител и взимаше по $25 за урок, но определено си заслужава. Самото наемане на сърфове беше смешно евтино, от сорта на между 5 и 12 долара за ден. Почти на всеки плаж може да се намери.

Не обикаляхме особено по градовете, тъй че не мога да дам повече инфо, евентуално за спотове за сърф. Водата е уникална, постоянна температура от 26 градуса сигурно, влизаш с идеята да се разхладиш, но ти става по-топло :)

 

Бяхме до 2 национални парка - Яла и Бундала. За Яла най-важното е да се отиде много много рано. Животните са активни рано сутрин преди зазоряване или по здрач. Наемът на автомобил беше около 80 долара на ден. Готини джипчета, но малко разочароваща беше разходката. Кара се по широк черен отъпкан път, пълен с други коли и шанса да видиш ягуар е минимален. Ние видяхме следите му :) Затова пък един слон ни забавлява половин час обикаляйки джипа.

Другият парк като че ли е по-пешеходен. Ето там има пиявици :) Но и готини водопади за къпане. От градчето трябва да си наемеш местен, който ти се води като гид, но поне този който ние хванахме не беше от най-опитните :) Сам за съжаление не пускат..

 

Другото животинско приключение беше whale watching. Доколкото си спомням струва към 60 долара за ден, сутрин рано се тръгва и горе долу цял ден си във водата. Обаче за точните дати трябва да се провери дали има китове, защото те са мигриращи. Ако има - има супер много и трудно ще останете разочаровани. Капитаните на корабчетата са като акули и ги гонят до последно преди да се потопят и могат да се видят от доволна близост.

 

Последното нещо което правихме беше катереното на Adam's peak. Не си спомням да е имало стършели, но беше студено със сигурност. Може би бяхме прекалено свикнали с постоянните 26 градуса и като се качихме горе, сигурно на 10 щяхме да замръзнем :) Както и да е. Препоръчвам по-ранно тръгване, качването е не повече от 2ч ако няма много хора да се влачат пред вас и ако не се бавите особено. На мен ми се стори сравнително леко, а не бях се движила активно от доста време. Нагоре всичко е стъпала. Хубаво е и по-рано да се качите, за да си заемете място на върха. Когато започнат да се молят и да лежат по земята, няма къде да се стъпи. Гледката отгоре спира дъха! Едно от задължителни места за мен в Шри Ланка.

 

Това е моят скормен опит, от централна и северна Шри Ланка нямам никакви наблядения, бродих само южното крайбрежие от запад на изток.

 

Ако имате нужда от още инфо, пишете на лично, за да го прочета със сигурност.

 

Поздрави!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Но пък според мен ще е добра спирка за един обяд примерно. Въпреки, че в много руски пътеписи го бяха включили като задължително място за спирка.

Така може. На път за Канди от южната част може да се отбием.

Връзка към мнение

Ех...сега ще взема да се навия на този Адамс Пийк! Имам проблем с коленете и толкова много стълби определено ме плашат, особено на слизане. Стръмни ли са много стъпалата? В смисъл, самото стъпало високо ли е, ако имаш спомен?

Връзка към мнение

Ех...сега ще взема да се навия на този Адамс Пийк! Имам проблем с коленете и толкова много стълби определено ме плашат, особено на слизане. Стръмни ли са много стъпалата? В смисъл, самото стъпало високо ли е, ако имаш спомен?

Да ти кажа честно не знам дали да си го причиняваш. В Рим колената ми като дадоха фира нямах никаква надежда, че ще мога да сляза от купола на Свети Петър. А стъпалата бяха по-малко и със сигурност по-сухи. Ето резултат от най-тъпата проверка, която съм правила:

https://www.google.bg/search?q=adam%27s+peak+steps&espv=2&biw=1024&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=9-G3VKHuGoPkat7rgLgD&ved=0CAYQ_AUoAQ

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен ако имаш време трябва да отидеш. Не трябва човек да пропуска неща, че може да са само един път в живота. Разстоянието го дават да се минава от 2 до 11 часа, а хората са всякакви - стари, млади, болни, здрави...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ти кажа честно не знам дали да си го причиняваш. В Рим колената ми като дадоха фира нямах никаква надежда, че ще мога да сляза от купола на Свети Петър. А стъпалата бяха по-малко и със сигурност по-сухи. Ето резултат от най-тъпата проверка, която съм правила:

https://www.google.bg/search?q=adam's+peak+steps&espv=2&biw=1024&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=9-G3VKHuGoPkat7rgLgD&ved=0CAYQ_AUoAQ

Много рано взеха да ви омекват колената, я се стегнете, цял свят ви предстои за обикаляне...:)
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Много рано взеха да ви омекват колената, я се стегнете, цял свят ви предстои за обикаляне... :)

 

Само веднъж де, много беше мокро, влажно и студено :rolleyes: Което е полезно, защото никакви януарски билети до Европа не могат да ме излъжат вече. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ех...моите пък прогресивно сдават багажа. Добре поне, че по равно мога да си хооодя, хооодя...мога и по 20-тина километра да навъртя. Може да се покатеря по малкия му брат на адамовия връх :) Абе .....и това попада в графата "Ще решавам в движение".

Сигурно сте го чели това, но го поствам по повод Ела.

http://magelanci.com/patepisi/article/179-%D1%88%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0/page-2

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ех...моите пък прогресивно сдават багажа. Добре поне, че по равно мога да си хооодя, хооодя...мога и по 20-тина километра да навъртя. Може да се покатеря по малкия му брат на адамовия връх :) Абе .....и това попада в графата "Ще решавам в движение".

Сигурно сте го чели това, но го поствам по повод Ела.

http://magelanci.com/patepisi/article/179-%D1%88%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0/page-2

 

Честно да си призная, началото само четох много преди да купя билети и не ми задържа интереса. Ама май трябва да препрочета. 

Сега се опитвам да чета тук http://srilanka.for91days.com/2012/04/17/ella-and-its-rock/ , но все пак работя и не съм особено напреднала. Забелязвам само, че ще трябва да разгонвам местни, искащи да са ми водачи, в Шри Ланка. Не че не е нормално и очаквано, но един истински водач може би ми свършил работа, нямам идея как да си го позная обаче.

 

Някой купил ли си е пътеводител на lonely planet? Аз много обичам да си имам такъв, обаче e-book не ми върши особена работа. Обичам да си го имам и по време на пътуване, а няма да си нося kindle-a. Влажно е, с раници сме, не знам дали ще оцелее. Те всъщност тези пътеводители защитени ли са? Мога ли да го ползвам на повече от едно устройство.

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Аз си изтеглих старата версия (май от 2012г. беше) на Lonely planet и на Rough Guides, но още не съм почнала да ги чета и разглеждам. Ако искаш мога да ти го препратя или да ти кажа от къде съм го дръпнала :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си изтеглих старата версия (май от 2012г. беше) на Lonely planet и на Rough Guides, но още не съм почнала да ги чета и разглеждам. Ако искаш мога да ти го препратя или да ти кажа от къде съм го дръпнала :)

Което и да е ще ми е страшно полезно  :blush:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.