Прескочи до съдържание

Пунта Кана - all inclusive хотел или апартамент


Препоръчани мнения

Здравейте, в началото на март пътувам за една седмица за Доминикана.

Благодарение на дискусиите във форума и ценните съвети на Ива, стигнах до извода, че Пунта Кана определено не е най-интересното за мен място на света и решихме да разделим престоя на една нощувка в Санто Доминго, две в Лас Теренас и последните четири да са в Пунта Кана.

Програмата изглежда горе-долу така:

- пристигане около 17,30 на летището в Пунта Кана - трансфер до Санто Доминго. Нощувка в хотел в Колониалната зона /избрала съм Casa Sanchez Boutique Hotel - изглежда близо до всичко важно и е на съвсем приемлива цена/

- ден втори: разглеждане на Колониалната зона, по обяд - отпътуване към Лас Терренас на полуостров Семана. Хотелът ни там е на плажа, така, че се надявам да има време за един следобеден плаж.

-ден трети ще отделим за наблюдение на китовете и евентуално обяд на остров Левантадо /предлагат се различни варианти - със и без острова, още не съм избрала конкретна оферта. Доколкото разбах най-добрият специалист за китовете е Ким Бедал, но пък с нея се пропуска острова/;

-ден четвърти - трансфер до Пунта Кана, където ще прекараме останалите дни до отпътуването.

 

Питането ми е свързано с престоя в Пунта Кана/Баваро/. На този етап имам резервиран добър ол инклузив хотел с безплатна анулация, но намерих и много приличен, напълно оборудван апартамент с две спални близо до плажа, на цена 400 долара за четири нощувки със закуски /което звучи повече от добре/. Това, което ме притеснява във връзка с апартамента е, че доколкото се ориентирам Пунта Кана е курорт, състоящ се предимно от инклузив комплекси и се чудя се доколко е възможно оцеляването извън тях - има ли магазини и ресторанти, в които да се храним извън комплексите и възможно ли е да се стигне до тях без кола. Предполагам, че местните не седят гладни и все някъде пазаруват и ходят на кръчма, но не откривам конкретна информация.

Ще съм благодарна за всяка информация. Предполагам, че Ива като местна може да бъде най-полезна, но решх, че дискусията може да бъде полезна и на други, затова питам тук, а не на лични.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, в началото на март пътувам за една седмица за Доминикана.

Благодарение на дискусиите във форума и ценните съвети на Ива, стигнах до извода, че Пунта Кана определено не е най-интересното за мен място на света и решихме да разделим престоя на една нощувка в Санто Доминго, две в Лас Теренас и последните четири да са в Пунта Кана.

Програмата изглежда горе-долу така:

- пристигане около 17,30 на летището в Пунта Кана - трансфер до Санто Доминго. Нощувка в хотел в Колониалната зона /избрала съм Casa Sanchez Boutique Hotel - изглежда близо до всичко важно и е на съвсем приемлива цена/

- ден втори: разглеждане на Колониалната зона, по обяд - отпътуване към Лас Терренас на полуостров Семана. Хотелът ни там е на плажа, така, че се надявам да има време за един следобеден плаж.

-ден трети ще отделим за наблюдение на китовете и евентуално обяд на остров Левантадо /предлагат се различни варианти - със и без острова, още не съм избрала конкретна оферта. Доколкото разбах най-добрият специалист за китовете е Ким Бедал, но пък с нея се пропуска острова/;

-ден четвърти - трансфер до Пунта Кана, където ще прекараме останалите дни до отпътуването.

 

Питането ми е свързано с престоя в Пунта Кана/Баваро/. На този етап имам резервиран добър ол инклузив хотел с безплатна анулация, но намерих и много приличен, напълно оборудван апартамент с две спални близо до плажа, на цена 400 долара за четири нощувки със закуски /което звучи повече от добре/. Това, което ме притеснява във връзка с апартамента е, че доколкото се ориентирам Пунта Кана е курорт, състоящ се предимно от инклузив комплекси и се чудя се доколко е възможно оцеляването извън тях - има ли магазини и ресторанти, в които да се храним извън комплексите и възможно ли е да се стигне до тях без кола. Предполагам, че местните не седят гладни и все някъде пазаруват и ходят на кръчма, но не откривам конкретна информация.

Ще съм благодарна за всяка информация. Предполагам, че Ива като местна може да бъде най-полезна, но решх, че дискусията може да бъде полезна и на други, затова питам тук, а не на лични.

Привет, Люси! Чакам те със знамето, да знаеш :)

Сподели къде се намира този апартамент точно, защото често районите близо до плажа не са никак приятни - несигурни и с проблем с водата /от чешмата текат отходни води/. АКо е в района на Лос Коралес, със сигурност е така. В курорта без кола си за никъде. Всичко е на голямо разстояние. Единственият приличен и подходящ хотел, не ол инклузив е NH hotel. Плажът е сравинтелно близо, на 5 мин пеша. Дели един двор с Now Larimar.  И пак е сред пътя, наоколо нищо. Hо е много нов и приятен  хотел. Местни в курорта не живеят, и по-добре. Както и тук няма магазини за местни. Има големи супермаркети, в които може да се пазарува на нелоша цена, но без кола не става. Можеш да разчиташ на моята помощ, от каквото имаш нужда.

Сподели също какво ти искат в Лас Теренас като цена. Всички правят едно и също - с лодки обикалят залива и търсят китове. Имай предвид, че пристанището е на около час от Лас Теренас, а от Самана не бива да плащаш повече от 50 $ на човек, с острова. На място е пълно с лодки и продавачи на екскурзията. И са достоверни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ива, знаех си, че мога да разчитам на теб :) Ида, и знамето ще нося, обещала съм снимка с теб и знамето :)

Апартаментът, в Пунта Кана, за който говоря е в Bavaretto Ocean Club на Avenida Alemania /близо е до Barcelo Dominican Beach/ и е с много добри отзиви в Booking. Ето линк http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g147293-d2453538-Reviews-Bavaretto_Ocean_Club-Punta_Cana_La_Altagracia_Province_Dominican_Republic.html/ Единственото, което ме притеснява е, че не знам дали ще има къде да се храним навън ако решим да сме там.

За китовете офертите които намирам в нета са от порядъка на 70-85 долара на човек /с включен трансфер от Лас Теренас до пристанището на Семана и обратно/. Без трансфер е около 60 долара /в сайта на Ким Бедал/ и без острова. Не съм резервирала още, а ако на място цените са по-добри, чудесно :)

Връзка към мнение

Да, знам го къде е. Има риск водата да е лоша. Точно на Лос Коралес е. Това е една къса глуха уличка, точно под Плаца Туркеса.  Предимството му е, че има 3-4 ресторанта /бразилски, кубински, френски/ и 2 сладкарници наблизо. Има и 2 хранителни магазина също в района. В ресторантите е много скъпо /15-20 долара на човек без алкохол/, но в сладкарниците има доста богат избор на аламинути, на приемливи цени.Но освен на тази плаца, другаде не можеш да отидеш. Аз мога да ви закарам да си напазарувате от нормален голям супермаркет каквото е необходимо. Плаж се ползва този на Барселото, без шезлонгите. За хотел или апартамент няма да имаш проблем. Имаш възможност да изчакаш, да се успокоят новогодишните истерии. И 10 дена преди пътуването да потърсиш, пак ще намериш.

В Лас Теренас има много туристически бюра, но не знам дали ще имаш време да търсиш ня място. С транспорт 65-70 долара е приемливо. И направете Ел ЛИмон като сте там. С агенция струва 50 долара на кон и с обяд.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря! За Ел Лимон едва ли ще имаме време, тъй като ще разполагаме само с един пълен ден в Лас Терренас, а и за водопада и за китовете тръгването е сутринта, а връщането - в ранния следобед. Можем да помислим за вариант да го видим набързо сутринта в деня на отпътуването си от Лас Теренас /спирката на автобуса до мястото от където се тръгва за водопада е до хотела ни/, но предвид разстоянието, което ще трябва да минем после до Пунта Кана, едва ли ще е много удобно. Във всички случаи това ще го решаваме на място.

Връзка към мнение

Не е невъзможно да се направи за един предиобед, но ти трябват подходящи дрехи и обувки и поне 4-5 часа. Иначе е много хубаво, а ако яздиш е и лесно.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В Лас Теренас има много туристически бюра, но не знам дали ще имаш време да търсиш ня място. С транспорт 65-70 долара е приемливо. 

 

За 70 долара с транспорт намирам само китове. С острова и трансфер от Лас Теренас, цените които намирам в нета са над 85 долара.

Обаче току-що се спазарих с едни пичове за 80 с включен двупосочен трансфер от Лас Теренас, китове и остров Левантадо с включен обяд и напитки. Може да не е голямо постижение като цена, обаче беше първият ми пазарлък на испански и не се сдържах да изфукам :)  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.