Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

Не е само таксата за получаване, има си превалутиране. Обаче нищо не ти пречи да си добавиш долари, така получените долари ще отиват право там и спестяваш едно превалутиране.

Връзка към мнение

Таксата за прехвърляне от акаунта в картата мисля ,че беше 2 евро. Отделно и твоята банка те таксува за входящ превод.Ако обаче използваш пейпал редовно,не е нужно да ги прехвърляш-те си стоят в акаунта и когато плащаш в тази валута се плаща с тях.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Ползвам от години paypal, но сега се натъкнах на следния непреодолим (за мен) проблем:

Как да вдигна withdraw лимита си. Сега е 500 долара.

 

Според paypal трябва да премина през:

 

increase the limit and try again.

Пробвах - показа се едно инфо колко е в момента лимита и ми казват да цъкна върху линка "Lift Limits link"

Обаче нямам такъв линка. Зачетох се в хелпа им и се оказва, че акаунта ми трябва да е попълнен на 100% за да се появи този линк. Моя беше и си остана на 80%, искаха фото - качих им някаква снимка, но процентите не се вдигнаха. Разгледах и преповторих повечето неща от акаунта си - без успех. Единственото, което не съм попълнил е банкова сметка. Причината е, че тяхната форма е за американски банкови сметки, които нямат нищо общо с IBAN, BIC и т.н.

Пратих им запитване - отговарят абсолютно неадекватно с copy/paste на някакви техни help страници, нямащи общо с казуса.

Връзка към мнение

Точен отговор нямам, но този лимит не е еднократен, а се подновява, май беше месечно...

Връзка към мнение

Точен отговор нямам, но този лимит не е еднократен, а се подновява, май беше месечно...

Да, всъщност е дневен. Но така трябва да си преведа натрупаното в paypal не на един път, а на два пъти т.е. да платя таксите два пъти.

Не че е болка за умиране, но не успях да се справя, та затова питах тук.

 

Между другото имам отговор от съпорта им. Предлагат ми да си ъпгрейдна акунта до бизнес такъв. Което според мен е косвен отговор, че за нормален акаунт това ограничение е непреодолимо.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, всъщност е дневен. Но така трябва да си преведа натрупаното в paypal не на един път, а на два пъти т.е. да платя таксите два пъти.

Не че е болка за умиране, но не успях да се справя, та затова питах тук.

 

Между другото имам отговор от съпорта им. Предлагат ми да си ъпгрейдна акунта до бизнес такъв. Което според мен е косвен отговор, че за нормален акаунт това ограничение е непреодолимо.

 

При нормален акаунт най-високия лимит за еднократен трансфер от пейпал баланс към кредитна/дебитна карта е 500 евро на ден. Няма заобикаляне. При по-висока сума се налага да правиш няколко трансфера от по 500 евро в няколко поредни дни. Според пейпал това е "за твоя собствена сигурност", а според мен всичко опира до неколкократното плащане на такси :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,имам един въпрос...искам да извърша плащане чрез PayPal към Корейска фирма,като црната в инвойса /фактурата е в USA $ . Възможно ли е за избягване на преконвертирането да регистрирам дебитна карта МАЕСТРО ,която е в доларова сметка и да платя с нея?Ще имам ли такса"конвертиране" след като картата е в $ и сумата ,която трябва да платя е в $.?

Ще имам ли някаква такса ,или продавача (корейската фирма) ще си плати?

Благодаря

Връзка към мнение

Ако картата ти е в долари и цената е в долари, ще платиш точно колкото пише на фактурата. Няма да има превалутиране и няма такси. Таксите в Paypal са за сметка на търговеца.

Връзка към мнение

Здравейте,имам един въпрос...искам да извърша плащане чрез PayPal към Корейска фирма,като црната в инвойса /фактурата е в USA $ . Възможно ли е за избягване на преконвертирането да регистрирам дебитна карта МАЕСТРО ,която е в доларова сметка и да платя с нея?Ще имам ли такса"конвертиране" след като картата е в $ и сумата ,която трябва да платя е в $.?

Ще имам ли някаква такса ,или продавача (корейската фирма) ще си плати?

Благодаря

Благодаря колега

Ако картата ти е в долари и цената е в долари, ще платиш точно колкото пише на фактурата. Няма да има превалутиране и няма такси. Таксите в Paypal са за сметка на търговеца.

Има ли случай Pay Pal да обърне цената на фактурата(която е долари ) в лева и после пак в долари,защото сметката ми е доларова...един вид винаги да обръща в лева автоматично,понеже българската валута е в лева,и после да обръща в валутата на картата...в случая пак долари?

Връзка към мнение

Има ли случай Pay Pal да обърне цената на фактурата(която е долари ) в лева и после пак в долари,защото сметката ми е доларова...един вид винаги да обръща в лева автоматично,понеже българската валута е в лева,и после да обръща в валутата на картата...в случая пак долари?

 

Както каза и chandni няма логика да се прави превалутиране в левове при условие, че сметката е в долари, левовете не знам защо ги вкарвате в сметката въобще ...

Връзка към мнение

Има ли случай Pay Pal да обърне цената на фактурата(която е долари ) в лева и после пак в долари,защото сметката ми е доларова...един вид винаги да обръща в лева автоматично,понеже българската валута е в лева,и после да обръща в валутата на картата...в случая пак долари?

Да, и ще го направи по подразбиране ако картата ти е издадена от българска банка, макар и да е в $. Трябва да четеш внимателно какво ти пише на всяка стъпка и ако някъде ти изпише USD XX = BGN YY, да избереш "Other options" и да намериш нещо заплашително като "Bill me in the invoice's currency and let my bank apply its exchange rate, although it may cause heart attack to me".

Връзка към мнение

Наистина не виждам логика в това PayPal да получава долари от купувач за фактура в долари и помежду да обръща в долари -лева-долари...продавачът така или иначе дава % на PayPal защото получава пари.

Та последно ...ще има ли превалутиране при положение че плащам от доларова карта/сметка по фактура ,която също е в долари?

Благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имаше разни настройки, които сега не мога да намеря... Иначе си направи сметка в долари (в Manage currencies) и я направи главна (Primary) и не би трябвало да превалутира нищо.

Връзка към мнение

Наистина не виждам логика в това PayPal да получава долари от купувач за фактура в долари и помежду да обръща в долари -лева-долари...продавачът така или иначе дава % на PayPal защото получава пари.

Та последно ...ще има ли превалутиране при положение че плащам от доларова карта/сметка по фактура ,която също е в долари?

Благодаря :)

Логиката е, че ще спечели още пари от невниманието ти.

Та последно - вече ти отговорих. Ако картата ти е българска, ще се опитат да те прекарат.

Редактирано от Ilian359
Връзка към мнение

Имаше разни настройки, които сега не мога да намеря... Иначе си направи сметка в долари (в Manage currencies) и я направи главна (Primary) и не би трябвало да превалутира нищо.

Колега в момента чакам да ми издадат Мастер дебитна в $ ,после ще се регистрирам в PayPal,....тогава ли трябва при регистрацията на картата да търся опцията *manage currencies* и да я регистрирам или самия ми акаунт да е в долари ?
Връзка към мнение

Логиката е, че ще спечели още пари от невниманието ти.

Та последно - вече ти отговорих. Ако картата ти е българска, ще се опитат да те прекарат.

Бг е картата,но в долари.Ще внимавам при регистрацията ...всичко което пише Бг лева ще го махам
Връзка към мнение

Колега в момента чакам да ми издадат Мастер дебитна в $ ,после ще се регистрирам в PayPal,....тогава ли трябва при регистрацията на картата да търся опцията *manage currencies* и да я регистрирам или самия ми акаунт да е в долари ?

Ето това имам предвид 

paypal.png

Освен това прочети тази тема http://magelanci.com/topic/4949-paypal%E2%80%99s-exchange-rates/?hl=paypal

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ти,

Ще поразгледам добре тези опции да видим дали ще правят нелогичното конвертиране да им дам долари за фактура в долари ,а те да си конвертират в лева помежду...

Връзка към мнение

Ето това имам предвид

attachicon.gifpaypal.png

Освен това прочети тази тема http://magelanci.com/topic/4949-paypal%E2%80%99s-exchange-rates/?hl=paypal

Мда...платих през Пейпал без такси...просто картата ми е в $ ,платих цена която е в $,като преди това направих в акаунта си "primary currencies" да ми е в $,а не евро както беше и при плащането вече минах на опция конвертирането да го направи банката издала картата,иначе ще мине през пейпал конвертиране и въпреки че плащам доларова цена с долари ще мине от долари-евро-долари и удря в курса.Благодаря колеги

Връзка към мнение

Здравейте

имам нужда от Вашата помощ

Не успявам да намеря опцията ACCEPT в Pay Pal за да се приема изпратената ми сума

Благодаря предварително за помощта Ви!

Трябва да бъде на реда с въпросното плащане в извлечението. Ама те смениха интерфейса и сега не знам. То не приема ли автоматично в повечето случаи, освен ако нещо не ти е рестриктнат акаунта? Можеш да откажеш, ако не искаш парите.
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

То малко оплакване, ама как може да са ограничили бразилския Пейпал толкова... Имам някаква сума в сметката, която общо взето мога само да изтегля в банковата сметка. Опитах да я прехвърля в друга сметка, не става, ще ми взима от кредитната карта. Искам да платя нещо, пак ми иска карта, а баланса си седи... Даже не мога да го обърна в друга валута. 

То не че идат зян парите, ама е тъпо, свикнал съм да правя каквото си искам с тях...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам питане.  Направих плащане за депозит за рент-а -кар през Пей Пал. Няколко дни по-късно канселирах резервацията, тъй като намерих по-изгодна оферта. Фирмата анулира резервацията и  получих мейл за възстановена сума в платения от мен пълен размер.  Та, питането е следното: въпросната върната сума по кредитната карта ли ще отиде директно (или  ще се отрази единствено в акаунта ми) и има ли някой представа до колко дни отнема реалното отразяване на сумата по  сметката? Благодаря.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
преди 5 минути , liliya каза:

Имам питане.  Направих плащане за депозит за рент-а -кар през Пей Пал. Няколко дни по-късно канселирах резервацията, тъй като намерих по-изгодна оферта. Фирмата анулира резервацията и  получих мейл за възстановена сума в платения от мен пълен размер.  Та, питането е следното: въпросната върната сума по кредитната карта ли ще отиде директно (или  ще се отрази единствено в акаунта ми) и има ли някой представа до колко дни отнема реалното отразяване на сумата по  сметката? Благодаря.

 

Ще ги върнат в картата с която е направено плащането, последният път при канселиране на поръчка от търговец в ибей отне седмица...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.