Прескочи до съдържание

Приятно ми е се да се запознаем


Препоръчани мнения

Здравейте и от мен!

 

Една от редовните потребителки на форума ме покани да се присъединя към вас. Направих го с удоволствие, понеже бях вече попадала и разглеждала тук, но ми липсваше малкият подтик за регистрация :).

 

Приятно ми е - Роца (с истинско име Мира)! Спадам към поколението 35+ за добро или за лошо :), семейна с дъщеря на 10 години.

Обичам да чета, готвя, похапвам, снимам и пътувам (не задължително в този ред). Професията ми, обаче, няма нищо общо с изброените, не смесвам приятното с полезното ;) .

 

Живея от близо 17 години във Франция, от които 7 бяха в Париж и бих се радвала, ако мога да бъда полезна с информация за тези две дестинации (не че в нета няма вече изписано тонове по въпроса).

Пътувала съм основно в Европа и то не навсякъде, но често по няколко пъти до едни и същи места. Оставила съм части от сърцето си в Прованс, Лондон, Лисабон и Гент.

Близките или по-далечните пътувания, към които се стремя в следващите години, включват източното крайбрежие на САЩ, Канада, Русия, норвежките фиорди, няколко централноевропейски града, Флоренция и да се върна в Индия.

 

Пожелавам на всички много хубави пътешествия и преживявания през новата година!

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Добре дошла :)

Само да добавя че моята 10 годишна дъщеря е влюбена в Париж и мечтае да го посети. И това ще стане някога. По принцип Париж винаги е в плановете ми :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла, Роца, чувствай се като в Париж!  :)

Аз съм от отбора на невиделите Париж и се надявам в скоро време мнооого да ти досаждам  :P

Връзка към мнение
Роца, радвам се да те видя в този форум! :)

Сигурна съм, че тук ще ти хареса, а и с твоите знания за Париж, Франция, храна, вино... ще бъдеш много полезна на магеланци :)

 

 

Връзка към мнение

Благодаря ви за посрещането!

 

На всички желаещи да видят Париж, пожелавам да имат възможност да го посетят, а тези, които искат да се разходят отново дотам - да се върнат в него :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравей Роца :)

 

Добре дошла. Имаш страшно вкусен блог и пътувания на много хубави места. Когато прочета, че си похвалила някой ресторант или пъб, направо там отиваме, не ми трябва да чета и търся в трипадвайзър.

 

Харесваме много Франция и Париж, и всяка година отскачаме с колата за 3-4 дена.

 

Поздрави от околностите на Гент

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре дошла!

 

 

Добре дошла. Имаш страшно вкусен блог и пътувания на много хубави места. Когато прочета, че си похвалила някой ресторант или пъб, направо там отиваме, не ми трябва да чета и търся в трипадвайзър.

 

А къде да го открием този блог? :)

Връзка към мнение

Добре дошла Роца!

Спокойно Жоро маже да те титулува експерт за Париж и Франция. С Мари, и не само,  можем да потвърдим огромната информация, която предоставяш.

Връзка към мнение

Добре дошла! Мразя да готвя, но незнайно защо много обичам да гледам кулинарни блогове и красиви снимки на манджа. :)

Провансът е регион, където с удоволствие бих се разходила.

Връзка към мнение

Здравейте и от мен!

 

Една от редовните потребителки на форума ме покани да се присъединя към вас. Направих го с удоволствие, понеже бях вече попадала и разглеждала тук, но ми липсваше малкият подтик за регистрация :).

 

Приятно ми е - Роца (с истинско име Мира)! Спадам към поколението 35+ за добро или за лошо :), семейна с дъщеря на 10 години.

Обичам да чета, готвя, похапвам, снимам и пътувам (не задължително в този ред). Професията ми, обаче, няма нищо общо с изброените, не смесвам приятното с полезното ;) .

 

Живея от близо 17 години във Франция, от които 7 бяха в Париж и бих се радвала, ако мога да бъда полезна с информация за тези две дестинации (не че в нета няма вече изписано тонове по въпроса).

Пътувала съм основно в Европа и то не навсякъде, но често по няколко пъти до едни и същи места. Оставила съм части от сърцето си в Прованс, Лондон, Лисабон и Гент.

Близките или по-далечните пътувания, към които се стремя в следващите години, включват източното крайбрежие на САЩ, Канада, Русия, норвежките фиорди, няколко централноевропейски града, Флоренция и да се върна в Индия.

 

Пожелавам на всички много хубави пътешествия и преживявания през новата година!

Еййй, Роца, добре дошла! Много се радвам, че си тук! Аз съм Елиния от другия форум и миналата година за едно пътуване до Париж ти ми помогна много, за което съм ти благодарна :danced: За тези от форума, които не са били там ти ще си безкрайно полезна с обширните си познания и желанието да ги споделиш!

Още веднъж - добре дошла! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошла и от мен!.........или Венсеремос, какъвто е официалния поздрав към новодошлите.    ;)

 

Включвам се в комитета по посрещане и аз. Скоро такъв огромен интерес не е предизвикало ничие представяне, освен ако в поста не е зачекнат въпроса със секса. :lol: Явно си обаятелна личност и със сигурност ще бъдеш полезна. Силно се надявам и да се забавляваш тук.

И аз като теб обичам да готвя, но повече да ям, а пътуването из Прованса до момента си остава мечта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още веднъж, много ви благодаря за радушното посрещане!

Радвам се, че видях доста познати лица наоколо и се надявам да съм от полза според скромните си възможности :)

 

Mary е основоположникът на информацията за Франция и Париж, аз удрям по едно рамо колкото мога.

 

Zon, поздрави на любимия ми Гент :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Роца, добре дошла и от мен! И аз се присъединявам към възторжените мнения на хората, на които си помогнала за пътуванията  до Париж!!! Благодарим ти! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще се възползвам от знанията ти за Париж. Това е от задължителните места за посещение, но все нещо ме е спирало, най-вече приказките на хората, чувам доста противоречиви неща..Бил съм няколко пъти във Франция и за мен това е най-доброто място за живеене поне в Европа. Навсякъде има + и -, но там някак си не намерих минуси. Бил съм в южната част, основно в Бордо и около него, както и по крайбрежието от другата страна. За мен това франзуците са хора с вкус, като еталон са, знаят как да живеят просто. Отделно, че и държавта им е прекрасна, храна и всичко. Опасявам се, че в Париж, положението е съвсем различно, от едно спокойно Бордо, но ще го видя някой ден лично.

Връзка към мнение

Alexander, прав си за Бордо... и за Париж :). Наскоро публикуваха едно изследване, спред което Бордо е най-добрият град за живеене във Франция, откъм градоустройство, ритъм на живот и цени.

За Париж... ами, Франция не е Париж, както и Париж не е Франция :lol: . Харесвам го, обичам го, но го намирам все по-малко привлекателен за живот. Градът се променя, но за съжаление не винаги към по-добро (или пък аз остарявам :lol: ). Отделно става все по-туристически и пренаселен и местата, които доскоро не бяха така известни, започнаха да привличат все по-големи тълпи. Разбира се, това е неизбежно, заради все повечето и все по-достъпна информация, но някак си, се губи чарът на града.

Ама това е тема за друга дискусия....

Редактирано от Роца
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей и от мен!

Миналото лято бяхме в района на замъците по р. Лоара и бях много впечатлена. Много ми хареса този район. Посетих отново и Париж.

Преди години съм била в Бретан - Брест, Кампер - също много красив район. Заинтересувах се и от кулинарния ти блок.

Видях точно този сладкиш, с който нашите познати французи често ни гощаваха и много съм доволна, че ще имам рецептата му.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.