Прескочи до съдържание

Бахама-мама


Препоръчани мнения

В началото на февруари ми предстои пътуване за няколко дни до Бахамите (Grand Bahama, Nassau).  Нещо, което не трябва да пропускам?  На Гранд Бахама ме интересува по-специално как най-лесно да стигнем до  Lucayan National Park - изглежда добре по снимките.

Благодаря предварително за всякакви съвети!  :)

Връзка към мнение

В началото на февруари ми предстои пътуване за няколко дни до Бахамите (Grand Bahama, Nassau).  Нещо, което не трябва да пропускам?  На Гранд Бахама ме интересува по-специално как най-лесно да стигнем до  Lucayan National Park - изглежда добре по снимките.

Благодаря предварително за всякакви съвети!  :)

 

До Бахамите съм ходил много пъти, но в Насау само веднъж за един ден и то през далечната 1996 г., така, че почти пиша колкото да не е съвсем без хич, не, че особено мога да помогна.

 

Насау е приятно градче с някои красиви колониални сгради. Имаше интересна крепост с триъгълна форма на върха на един хълм в центъра. От крепоста има и красива панорама. В главата ми е останала и голямата концентрация на канадски банки, но това едва ли те интересува. Другото, което си спомням е, че имаше един парк с красиви фламингота - Ardastra Gardens & Zoo. Не е да са като на диво, но са доста и няма решетка м-у теб и тях и може да направиш чудесни снимки. Предполагам, че не би се интересувала от казина и модерни хотели, но ако решиш, мястото е Paradise Island. До парка, за който питаш не съм ходил.

 

Имам снимки само на хартия, иначе бих постнал някои. Съжалявам, че не мога да помогна с повече инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че Флай е единствения ходил на Бахамите ( евентуално Ошко), но след като и той не може да помогне, не зная КОЙ.

Пиша колкото да не е без хич. Темата да е отгоре и дано някой......

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ходил съм, но само на Елеутера, за Насау нищо не мога да помогна. По принцип си е скъпарско място, но това от втора ръка.

И задължително да се снимаш пред хотел Атлантис- класика :), той е на този Paradise Island, за който Fly говори.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами не си падам по скъпарските хотели и казина, така че едва ли ще се снимам пред Атлантис ;).  Падам си повече по природни красоти и пейзажи :).

Попадна ни един доста изгоден круиз, затова се записахме, пък и по това време на годината вече ми е писнало от студове и снегове и ми се иска малко на по-топличко, па макар и за 4-5 дни :).

Благодаря за съветите!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.