Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Относно трансфера от летище Malpensa до Милано кой е по-добрия вариант за трансфера от и до летището - да се купят билети онлайн или на място преди самото пътуване?

 

Същия въпрос касае и билетите за влаковете от и до Милано (при пътуване до Бергамо и Верона) - предварително или на място? Може ли да препоръчате превозвачи за трансфера и за влаковете?

 

Надеждни ли са машините за билети за градския транспорт в Милано и за влаковете?

 

Благодаря  :)

Връзка към мнение

Малпенса- Милано с автобус, който тръгва пръв - цена 10евро.

Милано - Бергамо влаковете са регионални и най.добре на място да се взимат билети. Дали от автомат или на каса- както предпочиташ, не е проблем. Единствено игнорирай евентуални желаещи да помогнат.

За Верона - също на място, няма мисля голяма разлика.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не мисля, че ще имаш проблеми да вземеш билети на място. Има доста възможности и на място може да си избереш първия превоз, вместо да чакаш или да се чудиш за колко часа да букнеш. С автобус е по-евтино, с влак е по-бързо и не се влияе от задръстванията.

За влаковете от Милано също можеш на място, особено ако взимаш регионални билети, те не са обвързани с час, но трябва да ги валидираш. Ако ще взимаш от бързите влакове, онлайн няколко месеца предварително има големи отстъпки, регионалните не си променят цените. Специално до Верона и Бергамо не ти трябват бързите влакове - разликата във времето е малка, а в цената голяма (освен ако не уцелиш най-евтините цени онлайн).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, машинки за билети за градския транспорт има в метрото. Отделно билети се купуват от барчета, магазинчета за вестници, табакерии. Абе с питане става тази работа и ще разбереш къде се продават извън метрото.   При машинките на гарата има много мургави младежи, внимавай с тях. Те идват и уж да ти покажат как да си купиш билети, а после искат пари. Просто с рязък тон ги разкарай и си пази багажа.

Не ти трябват фирми за трансфери от летище до централна гара. Излизаш с потока хора на летището и те ще те заведат на спирката. На гарата всички слизат. После на същото място отиваш да си хванеш автобус за летището. Има много автобуси и не се чака много. Просто внимаваш за кое летище са - Малпенса или в Бергамо. Няма нужда да купуваш билети предварително. Доста на често са и ще се качиш без проблем. 

За Бергамо ще ползваш регионален влак, та цената ще е същата и можеш да си купиш и на място. Ако те притеснява купуването на място, можеш да си ги купиш и предварително.

За Верона, ако си купиш билети сега ще са с по-ниска цена и можеш да пробваш как е с Frecciarossa или Frecciabianca. Но можеш да ги купиш и на място и да ползваш регионален влак. Аз принципно предпочитам да си купувам билетите за влак предварително, но нищо не пречи да ги купиш и на място.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

на 02.10  :)  Има евтини билети с Райн, идваш ли  :)  :lol: Имам програма ,много добра  :lol:  :lol:  :lol:  от 02.10 до 04.10 вкл.

Еееее не, аз съм от 09.09 до 12.09, питах да не би да се засечем :)

Връзка към мнение

И един по-такъв въпрос? За Тайната вечеря  :rolleyes: Ако съм разбрала е в Santa Maria delle Grazie, може ли да дадете съвет дали наистина си заслужава посещението за картината и тъй като чета, че става с предварителна заявка, евентуално линк? И не може ли просто на място да се вземе билет за посещението  :) 

Редактирано от vili_gp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И един по-такъв въпрос? За Тайната вечеря  :rolleyes: Ако съм разбрала е в Santa Maria delle Grazie, може ли да дадете съвет дали наистина си заслужава посещението за картината и тъй като чета, че става с предварителна заявка, евентуално линк? И не може ли просто на място да се вземе билет за посещението  :) 

 

 

 Аз мисля:

 

02.10 - следобед - Милано: Дуомото, Pallazo Reale, Galleria Vittorio Emanuele II, La Scala, Castelo Sforzesco, Parco Sempoione  (ако имам време), Santa Maria delle Grazie (и евентуално Тайната вечеря), Sant`Ambrogio + за каквото друго остане време

 

03.10 - сутринта Комо (до Варена и оттам с ферибот до Беладжо) - разглеждане на Варена и Беладжо - по около 1 час мисля е достатъчно и после, надявам се от Варена да мога до Бергамо следобед и тук да прекарам 2 - 3 часа, дано мога и повече (зависи от това в колко ще пристигна)

 

04.10, точно за рождения ден във Верона цял ден и да не препускам много, а спокойна разходка, обяд и връщане към Милано следобед и на 05.10 се прибирам..... :rolleyes: 

 

Програмата е примерна и на място по-скоро ще решавам кое остава и кое не - зависи от някои фактори.

Пътувам сама, ще се предвижвам с влакове и не ми се иска да замръквам по тъмното  :unsure: Иначе при други обстоятелства нямаше да ми пука кога и дали ще се прибера към хостела  :lol:  

 

Редактирано от vili_gp
Връзка към мнение

И един по-такъв въпрос? За Тайната вечеря  :rolleyes: Ако съм разбрала е в Santa Maria delle Grazie, може ли да дадете съвет дали наистина си заслужава посещението за картината и тъй като чета, че става с предварителна заявка, евентуално линк? И не може ли просто на място да се вземе билет за посещението  :) 

 

Според мен, това е единствената основателна причина (с изключение на концерт, че ми е много удобна и предпочитана концертна дестинация) за посещение на този град и няма да ми омръзне да го повтарям...

Упс, само да подскажа, че не става дума за картина... :blush:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен, това е единствената основателна причина (с изключение на концерт, че ми е много удобна и предпочитана концертна дестинация) за посещение на този град и няма да ми омръзне да го повтарям...

Упс, само да подскажа, че не става дума за картина... :blush:

 

Т.е не бъркам като отделям на Милано само няколко часа 1-ят ден  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Т.е не бъркам като отделям на Милано само няколко часа 1-ят ден  :lol:

 

Бих те посъветвал да сториш същото и с Верона за сметка на Бергамо, но ти си знаеш най-добре...

Връзка към мнение

За деня, в който искаш да видиш и Комо, и Бергамо, да имаш предвид, че езерото е големичко и ми се струва, че няма да ти стигне времето да стигнеш до Бергамо.

Връзка към мнение

 

02.10 - следобед - Милано: Дуомото, Pallazo Reale, Galleria Vittorio Emanuele II, La Scala, Castelo Sforzesco, Parco Sempoione  (ако имам време), Santa Maria delle Grazie (и евентуално Тайната вечеря), Sant`Ambrogio + за каквото друго остане време

 

Можеш да включиш още Piazza Mercanti.

Като стигнеш до Sant Ambrogio може да отидеш и до San Lorenzo Maggiore.

 

От Сан Лоренцо може да си хванеш трамвай номер 3 от/до Дуомото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Тайната вечеря - може да се посети само с онлайн резервация. Ако имаш интерес към изкуство, ще си много впечатлена. Билети тук

http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg%5bevento%5d&id_evento=298097&wms_op=cenacoloVinciano&SiteVersion=1

 

Според мен Комо и Бергамо в един ден ще е трудно да вместиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Катя мравката

Мисля че няма да имам никакъв шанс за тайната вечеря на този сайт.

Вили, вие можете да съчетаете Верона с Падуа - там има хубава катедрала на Сан Антонио, ако харесвате такива места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За "Тайната вечеря" и аз гласувам с две ръце. От горепосочения сайт се купува ваучер, който 20 мин. преди влизането трябва да се представи на касата, за да си вземеш истинския билет. На мен много ми хареса и другия стенопис (сега не мога да се сетя как се казваше) на противоположната страна. На място се съмнявам да можеш да си купиш билет, тъй като почти всички места са разпродадени мноооого преди това. 

Иначе и на мен ми предстои повторно пътуване до Милано 7-11 септември (с Ryan). В тази връзка да питам какво ще ми препоръчате за гледане в района, с което да уплатним 2 дена. Комо със сигурност е в листата ми, но не знам колко време да му отделим и дали може да се комбинира с още нещо в същия ден. Какво ще кажете и за посещение на Лугано? Само да кажа, че всички нощувки ще са в Милано и вече са платени. Благодаря предварително!

Редактирано от venceremos
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами за Тайната вечеря не мога да намеря билети, явно следващия път  :blush:

 

Явно за следващ път ще остане и езерото Комо, може би комбинирано с другите езера  :)

 

Засега остава варианта Милано - Бергамо/ Верона (или в обратен ред, за по 1 ден) - София  :) Редно е да име се отдели време на тези места и да не препускам да гоня влакове и автобуси  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами за Тайната вечеря не мога да намеря билети, явно следващия път  :blush:

 

Вили, до тръгването си преглеждай  сайта за билетите. Пускат периодично билети за различните часове, така че може и да намериш за твоите дати.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Катя мравката

Според мен, това е единствената основателна причина (с изключение на концерт, че ми е много удобна и предпочитана концертна дестинация) за посещение на този град и няма да ми омръзне да го повтарям...

Упс, само да подскажа, че не става дума за картина... :blush:

Имахте предвид тайни кодове в нея ли? 

Връзка към мнение

Не, не, имах предвид, че става дума за стенопис. За огромна моя изненада доста млади хора мислят, че става дума за картина...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес има свободни часове за "Тайната вечеря" за 2-3 дати за август и 7-8 за септември.

Баш за моите - няма. :(

Нищо. ...  "Продължаваме напред" :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.