Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Какво ще правите в Ла Специя? И то цял ден?

 

В Милано има доста обекти и аз не бих го обикалял лежерно. Ден и половина е добре.

 

В Ломбардия има прекрасни места, но може би да помислете за ден на Комо или Маджоре.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Светославов

Според мен времето и без това ти е малко, не го разкъсвай и губи в пътуване.

Ден за Бергамо, и по-специално за alta citta е добре, останалото за Милано. 

Или само Милано, и пак е малко. 

Но ти си решаваш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ла Специа е много по-удобно да се достигне с полет до Пиза. Защо да биете път чак от/до Бергамо? И без това има достатъчно хубави места в Ломбардия. Аз  също обмислям три нощувки през май, и мисля трите дни да са ми по един в Бергамо, на езерото Комо и на езерото Изео.

П.П. Блгодаря за информацията за билетите за "Тайната вечеря". Това е единственото нещо, което може да ме накара да си променя програмата и да отида за втори път в Милано.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! За първи път ще пътувам до Милано с още 3 приятелки, и те за първи път. Инетересувт ме няколко неща. 

1. Как да стигна от Малпенса до Via Bernardo Rucellai 37, Distretto Viale Monza, Milan - някакъв градски транспорт

2. Искам да видя Сан Сиро, никой не е говорил за комплекса и стадиона Джузепе Де Меаца;

3. Разбрах, че е по-добре да видим Бергамо, отколкото Верона, какво има в Бергамо?

4. Къде има заведения за хранене, които ще ми покажат италианската атмосфера, защото за първи път ще бъда в Италия;

5. Няколко дни гледам сайта за посещение на стенописа на Тайната вечеря, но ми е много неактивен, дайте ми повече информация!

Благодаря ви :-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1.От Малпенса може да стигнете с влак до Кадорна и после с метро.

2,За Сан Сиро билетите са по 17 евро , като могат на място и онлайн да се купят.

4, Относно заведенията- в началото на темата има няколко препоръчани.

5. Сайтът за билети си е съвсем активен. Може в момента да няма налични за Вашите дати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нели, от къде си разбрала, че е по-добре да видиш Бергамо, отколкото Верона?

Бил съм и на двете места и с удоволствие бих ги посетил пак, но да кажа, че едното повече си струва пред другото...не, не бих поел този риск :)

Може би малко предимство за Бергамо е, че е по-близо до Милано и от там по-малко време, загубено в пътуване. 

Връзка към мнение

Нели, от къде си разбрала, че е по-добре да видиш Бергамо, отколкото Верона?

Бил съм и на двете места и с удоволствие бих ги посетил пак, но да кажа, че едното повече си струва пред другото...не, не бих поел този риск :)

Може би малко предимство за Бергамо е, че е по-близо до Милано и от там по-малко време, загубено в пътуване. 

С такова впечатление останах след като прочетох всичко, явно не съм разбрала правилно. Така или иначе едно от двете места ще посетим в това пътуване. Другото - за следващия път :-)

Връзка към мнение

По принцип в Бергамо ходят нискотарифните компании, т.е. ако смяташ да летиш с тях е много вероятно да минеш оттам и тогава да го разгледаш. А от Милано има много места за еднодневни екскурзии, може да видите също Комо или Стреза с Лаго Маджоре и островите на Боромео.

Връзка към мнение

По принцип в Бергамо ходят нискотарифните компании, т.е. ако смяташ да летиш с тях е много вероятно да минеш оттам и тогава да го разгледаш. А от Милано има много места за еднодневни екскурзии, може да видите също Комо или Стреза с Лаго Маджоре и островите на Боромео.

Кацаме на Малпенса. С Райънеър естествено. Три нощувки. Та си мислех един ден да отделим на някое близко градче. Или за Комо, също се чудим. 

Връзка към мнение

Здравейте! За първи път ще пътувам до Милано с още 3 приятелки, и те за първи път. Инетересувт ме няколко неща. 

1. Как да стигна от Малпенса до Via Bernardo Rucellai 37, Distretto Viale Monza, Milan - някакъв градски транспорт

2. Искам да видя Сан Сиро, никой не е говорил за комплекса и стадиона Джузепе Де Меаца;

3. Разбрах, че е по-добре да видим Бергамо, отколкото Верона, какво има в Бергамо?

4. Къде има заведения за хранене, които ще ми покажат италианската атмосфера, защото за първи път ще бъда в Италия;

5. Няколко дни гледам сайта за посещение на стенописа на Тайната вечеря, но ми е много неактивен, дайте ми повече информация!

Благодаря ви :-)

Давам и моето мнение по въпросите:

1. С шатъл от летището до ц.гара и после с метрото.

2. За който се интересува от футбол е интересно. Аз съм била само в района, като придружаващ посетител на стадиона- Дано се включи и да разкаже как протича обиколката, ако за това питате.

3. Много места има за еднодневна обиколка, но зависи кога е периода на посещение и какво ще е времето.

4. Много е относително това със заведенията. Убедена съм, че в района, където ще отседнете ще има типични заведения и няма да са пълни с туристи. Принципно района на каналите и Брера са по-известните места, където има доста заведения.

5. Сайта е лесен за употреба. Изисква регистрация за да купите билет през него. Когато пуснат билетите за вашата дата, трябва да сте бързи, че свършват скоростно. Ако вече сте пропуснали момента, то не спирайте да следите сайта, защото ще пуснат отново билети. Друг сигурен начин да си купите билет е по телефона. Ще трябва да издиктувате и № на картата си.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Та си мислех един ден да отделим на някое близко градче. Или за Комо, също се чудим. 

 

Ако времето е подходящо, езерата си заслужават да са първа опция. Комо е по-известно, но не означава, че Маджоре не си заслужава. Напишете Isola Bella в google.

 

Каквото и да напишем в темата, пътят е един: осъзнати действия какво искате да видите.

 

И това че за Бергамо е писано повече, отколкото за Верона, не означава, че е по-хубав град. Факторът летище също доста е допринесъл за популярността.

 

Също така Милано не е само дуомото, галерията и "Тайната вечеря".

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Давам и моето мнение по въпросите:

1. С шатъл от летището до ц.гара и после с метрото.

2. За който се интересува от футбол е интересно. Аз съм била само в района, като придружаващ посетител на стадиона- Дано се включи и да разкаже как протича обиколката, ако за това питате.

3. Много места има за еднодневна обиколка, но зависи кога е периода на посещение и какво ще е времето.

4. Много е относително това със заведенията. Убедена съм, че в района, където ще отседнете ще има типични заведения и няма да са пълни с туристи. Принципно района на каналите и Брера са по-известните места, където има доста заведения.

5. Сайта е лесен за употреба. Изисква регистрация за да купите билет през него. Когато пуснат билетите за вашата дата, трябва да сте бързи, че свършват скоростно. Ако вече сте пропуснали момента, то не спирайте да следите сайта, защото ще пуснат отново билети. Друг сигурен начин да си купите билет е по телефона. Ще трябва да издиктувате и № на картата си.

Много ви благодаря на всички :-) От 11 до 14 март сме в Милано. Сега разглеждам сайта за Тайната вечеря и се регистрирам :-))

Връзка към мнение

Много ви благодаря на всички :-) От 11 до 14 март сме в Милано. Сега разглеждам сайта за Тайната вечеря и се регистрирам :-))

Има билети за 11-ти в 9 часа и за 14-ти в 15,30 часа.

Не съм сигурна, ако тогава летите дали ще ви устройват, затова давам и телефона: +390292800360

Ако не искате да се обаждате по телефона, просто проверявате всеки ден на сайта и може да се явят билети в желано от вас време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

5. Няколко дни гледам сайта за посещение на стенописа на Тайната вечеря, но ми е много неактивен, дайте ми повече информация!

 

В продължение на месец проверявах ежедневно сайта, т.к. когато купих самолетните билети в началото на декември, всичко беше изчерпано. На 12.01.2017 пуснаха свободни дати и часове за месец февруари и успях да купя билети за посещение на Тайната вечеря на 03.02.2017 с включена беседа на английски език. Успех и прекрасно време :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък имам следното питане - Някой купувал ли си е билет за Малпенса експрес+ Милано карт или само билет за влака онлайн и как точно се процедира с него?

Връзка към мнение

Никой ли не е пътувал с влака от Малпенса с билети , купени онлайн?

 

А има ли отстъпка онлайн? Аз си спомням, че си бях купувал билетите на място и май нямаше разлика в цените, обикновено ако има винаги гледам да спестя :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А има ли отстъпка онлайн? Аз си спомням, че си бях купувал билетите на място и май нямаше разлика в цените, обикновено ако има винаги гледам да спестя :)

Да , има отстъпка, а и аз искам да ги съчетая с Милано карт, но не съм наясно със самата процедура. Затова питам , ако има някой купувал онлайн билети, да удари едно рамо ;)

Връзка към мнение

Да попитам ,

как стои въпроса с градския транспорт (метрото) в Милано през ноща

и по-точно от автогара  Lampugnano  в посока  Milano Centrale .

 

Благодаря предварително .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам ,

как стои въпроса с градския транспорт (метрото) в Милано през ноща

и по-точно от автогара  Lampugnano  в посока  Milano Centrale .

 

Благодаря предварително .

http://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Pages/NightService.aspx

Да попитам ,

как стои въпроса с градския транспорт (метрото) в Милано през ноща

и по-точно от автогара  Lampugnano  в посока  Milano Centrale .

 

 

Хващаш линия м1 на Кадорна сменяш с М2, т.е. Хващаш червената линия , а след това се прехвърляш на зелената.

Връзка към мнение
Катя мравката

Никой ли не е пътувал с влака от Малпенса с билети , купени онлайн?

Миналата година имаше отстъпка само ако си купиш за отиване и връщане. Разпечатваш си билетите и ги показваш на кондуктора ако мине. И това е всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналата година имаше отстъпка само ако си купиш за отиване и връщане. Разпечатваш си билетите и ги показваш на кондуктора ако мине. И това е всичко.

Всъщност вече бях и видях и много по-удобно  е , поне за мен,ако ги купиш на място от машина. Както за автобус , така и за влак може на място от машина, но за автобус ползваш отстъпка независимо дали е еднопосочен или не, докато за влак отстъпка има само при двупосочен.

Връзка към мнение

Всъщност вече бях и видях и много по-удобно  е , поне за мен,ако ги купиш на място от машина. Както за автобус , така и за влак може на място от машина, но за автобус ползваш отстъпка независимо дали е еднопосочен или не, докато за влак отстъпка има само при двупосочен.

Хайде като имаш време разкажи малко за пътуването.

Скоро не съм била в Милано и ми е залипсвало...

Ще трябва да се поправя съвсем скоро. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде като имаш време разкажи малко за пътуването.

Скоро не съм била в Милано и ми е залипсвало...

Ще трябва да се поправя съвсем скоро. :)

Пред твоите разкази моите ще бледнеят  ;) А и до сега не съм разказвала тук и ще трябва да се ориентирам кое къде и как се прави :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.