Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

Здравейте,
С едни приятели решихме да направим една тридневна разходка до Милано. Да ви помоля да предложите някакъв хотел (възможно най-евтин  :)). И някой, ако може да препоръча готини места за хранене :) 
Мерси, предварително.

Връзка към мнение

Какво имате предвид под евтин? :)

А под готини места?

Аз много харесвам заведенията и настроението в района на Naviglio - там са заведение до заведение. Всякакви видове и вкусове. Конкретни имена не си спомням.

Друг район с много и добри заведения е Брера(Brera).

Страхотен ресторант с много разнообразна и прясна риба и др. морски продукти съм посещавала, но е доста отдалечен от център на Милано.  

За малко да забравя и още една улица с доста ресторанти(в един от тях съм яла страхотно телешко, но името ...) - Corso Como.

 

Дано се включат и хора, които са по-стриктни от мен в имената на заведенията. Аз го карам на хубави спомени и усещания. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Под евтин разбирам топ 3 на най-евтините места в Милано :D Реално погледнато въобще не мисля да стоя в хотела. Единственото нещо, което ще правя там е да спя (4-5 часа :D) и да се изкъпя и не виждам смисъл да давам много пари... Благодаря за улиците с храна, ще бъдат посетени :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Под евтин разбирам топ 3 на най-евтините места в Милано :D Реално погледнато въобще не мисля да стоя в хотела. Единственото нещо, което ще правя там е да спя (4-5 часа :D) и да се изкъпя и не виждам смисъл да давам много пари... Благодаря за улиците с храна, ще бъдат посетени :)

Не съм посещавала такъв хотел за да дам конкретно предложение, но мисля, че можете да си изберете един от многото предлагани в Милано, като изберете удобно място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

За да не отварям нова тема, използвам тази, тъй като е обща. имаме желание да посетим за 22.09 Милано и Експото, половинът има професионален интерес към него. Не съм взела билети, най- вероятно ще пътуваме с традиционна авиокомпания, цените на уиз в момента са по - високи от тези на Луфтханза, които ми идват подходящи в трип. бг. Сега, ако може някой да помогне за хотел? Не мога да разбера къде точно се намира това експо , дали са направили влака до него или ще се пътува само с Метрото. Чудя се дали да сме по- близо до изложението, или по- близо до центъра. Удобно би било около гарата май. Обаче цените ме за стреляха просто, чак 400 евро за три нощувки не ми се дават. Не търся най - евтино, но поне да е нормално. А ако няма,ще ги преглътна, какво да правя. Плана е пътуване в събота, по възможност с ранен самолет, събота шматкане из Милано, неделя и понеделник Експо и вторник обратно. Ще съм благодарна на някаква идея поне за локация на хотела.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между мола "La Rainascente" и галерия "Vittorio Emanuele" са най-вкусните панцероти в Милано (препоръчани от местен). Добро хапване "на крак". Горепосочените неща се намират отляво на Дуомо-то (като застанеш с лице пред него).

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

luba_rizova, до колкото знам Експото ще е из целия град(?), но Милано си има "панаир" и вероятно основните изложения ще са там. Честно казано, въобще не съм наясно що е то Експо. Ние сме ползавали хотел Пучини на Корсо Буено Айрес - става. По- близо до гарата също ще ви е удобно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Топ 3 най-евтините в Милано и аз не мога да препоръчам, но бих те посъветвал да си потърсите място, което е близо до гарата и до метрото. Ние така направихме и бяхме много доволни.

Връзка към мнение

Реших да се образовам  :) . Експото ще е основно в Милано фиера. Според мен търсете хотел там. Отдалечено е от центъра и щом повода е точно неговото посещение е най- добре. Освен това шатълите от летищата спират там.

http://www.expo2015.org/en/explore

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, не е на панаира.ММ е ходил на изложения в Милано и ми каза къде са нощували, ама не ми върши работа, значи Милано Фиера се води?Ще погледна букинга. Мерси.

Връзка към мнение

Fiera означава панаир,  има метро за Милано Фиера,  само, че аз имам съмнение, че върпосното Експо 2015  се провежда по-скоро в фиерата на Rho (отделно градче наблизо) Затова като избирате хотел и ако сте заинтересовани от Експо 2015, гледайте да не объркате Милано Фиера с фиерата в Ро.

поправка: поправих се за влака, че всъщност е метрото, едно време имам спомен, че съм минавала с влак от там, но сега не открих такъв маршрут

Редактирано от dealni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Da, Фиера Ро е точно. ох, то при тези цени няма да гледам локацията , а къде ми е що-годе изгодно. Застреляха ме тези хора.

Връзка към мнение

Нещо такова е добро като локация и има връзки за всички посоки. Погледни го. http://www.booking.com/hotel/it/temporary-home-arco-della-pace.en-gb.html?aid=368032;sid=0e71be78c3758f0e67671da59333de0e;dcid=4;checkin=2015-09-19;checkout=2015-09-22

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично съм отсядала около гарата, но не си спомням името на хотела... Беше удобно, защото летях от/до Бергамо и до гарата спираха автобусите от летището. От гарата лесно можеш принципно да стигнеш до всякъде.

Провери си в колко часа кацаш и излиташ и това може да ти помогне да си отговориш на въпроса къде да отседнеш!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имате ли идея за места за хранене в Милано извън тези около катедралата. Предпочитам информация за изпробвани местенца :)

По пътя от Катедралата към "Тайната вечеря" е Osteria Al 29 (Corso Magenta 29, 20123 Milano). Собственикът е неаполитанец.

Пиците/пастата започват от 6/7 EURO и е добре да се полеят с домашно вино. На tripadvisor.com има снимка на менюто.

Работно време: от понеделник до петък 12.00...14.45 и 19.00...23.00, събота 12.00...14.45

Препоръчвам салончето на приземния етаж, ако има места. Другото е под земята и може да по-задушно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналия уйкенд бях в Милано, отседнала бях в хотел Маркони - препоръчвам, хотела е близо  до гарата и суперинтериорните стаи са доста шик и удобни.Двата дни в които бях там вечерях в ресторант близо до хотела казва се 

Limone S.A.S. Di Silvano Nuciforo E C.
Via Fabio Filzi, 7
Milano MI
останах доволна, прилични цени и кухня ето и сайта му да се разгледа менюто ristorantelimone.it

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хора, научете го този български! За пореден път виждам чуждицата уикенд написана неправилно. Как пък сами не осъзнавате какво точно сте написали? И все жени го правят, забелязвам... :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хора, научете го този български! За пореден път виждам чуждицата уикенд написана неправилно. Как пък сами не осъзнавате какво точно сте написали? И все жени го правят, забелязвам... :P

 

Аз  Duke не съм човек , а жена като се изрази по  надолу в писанията си , аз не обичам да се заяждам , даже не обичам да пиша

само не мога да разбера едно и като ми направи забележка по умен ли стана или си почеса.....мъжкото.........

Смятам че този сайт не е за езикознание а за информация и помощ на пътуващите

Аз определено те харесвам  имаме еднакво виждане за доста неща също така и по доста въпроси,но не харесвам сарказъма ти , с който смятам че трябва да се съобразяваш на моменти :)   

Връзка към мнение

Въобще не става въпрос за сарказъм, още по-малко за заяждане, а феминисткия уклон дори не смятам да коментирам. Не става дума и за езикознание, а за елементарна езикова култура. Ти наистина ли не осъзнаваш какво си написала? Употребих множествено число, защото не си единствена. И да, изненадващо за мен, но само дами пишат думата уикенд с "й". Съжалявам, ако съм те обидил и се извинявам. А ти, ако можеш, погледни на случилото се от смешната страна... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност, ако се прочете, което аз правя за първи път, наистина е много смешно и напълно нормално да се бърка така само от жени  :thankyou: Даже си мисля и аз така да почна да го пиша, когато съм имала хубава събота и неделя. 

Вие нали се усмихнахте и двамата вече? За да си спамя спокойно, без никой да се обижда  :rolleyes:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

"Спам" ли прочетох? :P

 

дори по-скоро:

 

"Спам" ли надуших :)

Редактирано от Брани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой знае ли в колко часа сутрин започва да се движи градския транспорт в Милано?! 

Интересуват ме автобуси и метро 

На сайта им нещо не дава инфо..или аз не се справям 

Благодаря :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.