Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

За " Тайната вечеря " - има отделна опашка за хора без билети, ако някой не дойде - пускат да се купят билети на място. Просто трябва да се отиде рано сутринта.

Редактирано от elmapl
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес има свободни часове за "Тайната вечеря" за 2-3 дати за август и 7-8 за септември.

Баш за моите - няма. :(

Нищо. ...  "Продължаваме напред" :)

Проверявай всеки ден, пускат билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Верона като стигнете може да помогна, бяхме там февруари.

 

Моята програма за Верона е нещо такова : (използвам тази тема, като стана на въпрос)

 

Porta Nuova гарата  до центъра и плащад Браразстояние пеша/ и с автобус – кое е за предпочитане?

Arena di Verona

Porta dei Borsari

Casa di Giulieta – заслужава ли си влезането според теб

Piazza delle Erbe и Arco della costa (Арката с реброто)

Santa Maria Antica (Богородица древна) + Casa di Romeo

Piazza dei signori и Кулата Ломберти  (Torre dei Lamberti) – ако си се качвала на кулата, струва ли си и евентуално цена

Църква  Sant` Anastasia 

Каменният мост -   Ponte di Pietra, Teatro Romano и Castel San Pietro в близост

Duomo + Piazza dell Duomo + Sant `Elena

по река Адидже - към Castelvecchio и Ponte Scaligero – колко е като разстояние за ходене пеша

San Zeno Maggiore + Parco del` Arsenale

Giardino Giusti  - Градините Джусти

 

Като цяло близо ли са тези места едно до друго и кое се заслужава по твое мнение?

Планирам да съм там цял ден, здраве и живот и ако има възможност ще добавям още места на място.

Някое заведение или кафе или сладкарница също ще се радвам на препоръчаш и всичко, което се сетиш, може и на лични

Редактирано от vili_gp
Връзка към мнение

Първо да кажа, че автобус не сме ползвали, само пеша.

Слизате на гарата, излизате от нея (в гръб ви е), тръгвате малко на дясно , после на право - това е улицата, която ще ви заведе точно пред арена ди Верона. Като разстояние - да кажем ~ 15 мин. нормално ходене. Минавате през една внушителна врата и сте на площадче, вляво са заведения , а в дясно - е арена ди Верона. Хапвахме в първото заведение, паста, пихме вино - невероятно беше :-) . Старият град е точно пред теб, направо - тесни улички, симпатични, романтични :-) има табели за всяка забележителност, почти целият стар град го проходихме, до реката, после на ляво към църквата СВ. Анастасия.

Къщата на Жулиета - какво да ти кажа, дворче, статуя, сувенири, много дъвки по стените :-) но иди, най малкото за да пипнеш цицата на Жулиета :-) било на късмет :-)

Честно казано на нас ни хареса просто да се пошляем в тесните улички, на които балконите почти се допират, да гледаме рисуваните стени, водопровода им е по стените на къщите , общо взето като си представиш как са живяли - изглежда много просто, а всъщност е било пълно с енергия, живот :-))

Редактирано от Mistela
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

a някой да има идея дали и как може да се купи евтин билет за LA SCALA, но на място :) без значение от операта (без балет, рецитал или класически концерт), че билетие, които виждам са по-скъпи от пътуването ми :lol:  :wub:  :)

Редактирано от vili_gp
Връзка към мнение

a някой да има идея дали и как може да се купи евтин билет за LA SCALA, но на място :) без значение от операта (без балет, рецитал или класически концерт), че билетие, които виждам са по-скъпи от пътуването ми :lol:  :wub:  :)

 

Да не би да попадаш на някакви прекупвачески сайтове? http://www.teatroallascala.org/en/box-office/tickets-prices/tickets-prices.htmlТози трябва да е официалния, разцъкай. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

a някой да има идея дали и как може да се купи евтин билет за LA SCALA, но на място :) без значение от операта (без балет, рецитал или класически концерт), че билетие, които виждам са по-скъпи от пътуването ми :lol:  :wub:  :)

Преди две години и аз имах такова чудене. Един месец предварително on-line имаше само билети по 100...200 EURO за оперното представление (Симон Боканегра на Верди) в единствената ни вечер в Милано. Все пак решихме да наминем един час преди представлението. Плахо надникнах в помещението на касата, където имаше десетина човека, и в речитатива, който касиерката изнасяше на американската туристка срещу нея, разпознах думата thirteen. Смело нахълтах и взех билети по 13 EURO, на хептен-най-последния балкон.

Останахме много доволни от представлението.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, най-накрая и аз да се възползвам от изгодно пътуване с  Ryanair, намерих евтин полет до Милано за края на Ноември или по-конкретно 16-19 и като човек, който никога не е бил там (сигурно последният..)  с любопитство изчетох мненията за места, събития които да се посетят. Но все пак ще съм благодарна на по-пресни впечатления.  За 3 дни планирам да съчетая малко забележителности и шопинг. Не е сезона на големите намаления, но ще се радвам да ме насочите къде е добре да се пазарува, все пак е пословична шопинг дестинация. Едва ли ще имам време за всички забележителности, но като за пръв път какво бихте препоръчали?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурен дали Милано е точното място за шопинг, за window шопинг по-скоро, вървяхме по една улица и се бяхме хванали на бас дали ще има нещо под трицифрена сума в евро на витрините, май нямаше или някаква вратовръзка видяхме :)

 

А иначе - Тайната вечеря, Ла Скала, Дуомо, парка Семпионе + пазаруването или гледането и с леко темпо ще утрепеш два от дните. Третия може да мръднеш до съседно градче, например Бергамо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последните празници бяхме за 3 дни в Милано.

Единия ден - Комо. Езерото е много красиво, с едно корабче до Беладжио ... и деня мина.

 

За шопинг - хм, не бих казал. Освен по аутлетите извън града и, наистина, по Buenos Aires. Има разни намаления, но не е нещо невиждано т.е. в най-добрия случай да се докарат цени като в наште молове.

 

За Тайната вечеря - гледай през сайта (ама всеки ден), ако имаш късмет да си вземеш билети on-line още оттук. Ако не - пробвай на място сутрин в 8:00 отварят офиса за билети и ако има свободни за деня - продават. Но пак си трябва доста късмет.

 

Изобщо, това Милано най-много да развали впечатленията на някой от другата Италия. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изобщо, това Милано най-много да развали впечатленията на някой от другата Италия. :)

 Да Милано е доста по различен от по голямата част от Италия , все пак е промишлената столица на страната. Всичко е адски забързано, препълнено, лудница, от всичко по много , няма го онова спокойствие с което по принцип  Италия ме е спечелила.

Все пак  си има свой чар , както  с история и паметници, така и с модерните барове , ресторанти, скъпи коли и бутици.

 

- Тайната вечеря, Ла Скала, Дуомо, парка Семпионе + пазаруването или гледането и с леко темпо ще утрепеш два от дните. Третия може да мръднеш до съседно градче, например Бергамо. 

 

Напълно съм съгласен с Геоорги,  2 дни са достатъчни в Милано като за пръв път , относно пазаруването бих препоръчал този аутлет   http://onlineshop.designeroutletparndorf.at/it/serravalle-designer-outlet/en/- около час път на юг от Милано, има шатъл бусове няколко пъти на ден, разписанието им го има в сайта им.   Идеалното място за единия от трите дни, ако  сте фенове на шопинга. :)

Редактирано от Георги
оправяне на текста
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Да Милано е доста по различен от по голямата част от Италия ,..... скъпи коли и бутици.

 

 

Само леко допълнение - "скъпи коли и бутици" и ... скъпи рускини. ;)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само леко допълнение - "скъпи коли и бутици" и ... скъпи рускини. ;)

Нещата са свързани , такъв е живота ;)

 

само да допълня , че не знам защо не ми излезе целия коментар

 

  http://onlineshop.designeroutletparndorf.at/it/serravalle-designer-outlet/en/- около час път на юг от Милано, има шатъл бусове няколко пъти на ден, разписанието им го има в сайта им.   Идеалното място за единия от трите дни, ако  сте фенове на шопинга.:)

Връзка към мнение

Каква ви е препоръката за най-пълно и бързо разглеждане на Комо? Аз си мислих нещо от сорта на влак/автобус до Комо от там с корабче до Беладжио, после с корабче до Верана и от Верана обратно към Милано.

Ще съм благодарна и на малко повече инфо относно възможностите за придвижване -  от коя гара тръгват влаковете/автобусите?

Редактирано от Vyara
Връзка към мнение

Como Nord Lago е най-удобната гара за корабчетата, но и на другата да слезнете S. Giovanni ще повървите 10 мин пеша и пак сте там (има и още една гара Borghi, тя е по-далече)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-бързо ти от Milano Centrale до Como S. Giovanni, според trenitalia.it отнема 36 минути. От гарата в Комо е 10 минути пеша до кея на феритата. Другите гари в Комо и Милано също са ок, има варианти, но разписанието им е по-кофти и ще отнеме повече време

 

Сигурно имаш предвид Варена, а не Верана, че е друго :) От там има влакове до Milano Centrale. 

 

ОК ти е плана, може да вместиш още някоя дестинация с корабче или да се качиш по фуникуляра в Комо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

...  За 3 дни планирам да съчетая малко забележителности и шопинг. Не е сезона на големите намаления, но ще се радвам да ме насочите къде е добре да се пазарува, все пак е пословична шопинг дестинация. Едва ли ще имам време за всички забележителности, но като за пръв път какво бихте препоръчали?

Ето една карта с най-основните забележителности в Милано.

Добрите цени за пазаруване са извън Милано. Вече споменаха Serravalle Designer Outlet, а аз ще добавя към него и FoxTown Factory Stores, и Vicolungo The Style Outlets.

 

Каква ви е препоръката за най-пълно и бързо разглеждане на Комо? Аз си мислих нещо от сорта на влак/автобус до Комо от там с корабче до Беладжио, после с корабче до Верана и от Верана обратно към Милано.

Ще съм благодарна и на малко повече инфо относно възможностите за придвижване -  от коя гара тръгват влаковете/автобусите?

Моето предложение:

Сутринта рано - влак до Комо. Можете да разгледате набързо Брунате, да се повозите на зъбчатата железница и да видите там къщата, в която е живял Пенчо Славейков. Погледа от Брунате към езерото е много хубав.

После с корабче или автобус отивате до Беладжо. След него можете да видите още поне едно градче/вила и накрая да отидете във Варена. От Варена с влака към Милано.

Това отнема цял ден.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Само да вметна, че до Комо може да се отиде не само с Трениталия, има и друга частна линия - Trenord, директна от Cadorna до Como Nord Lago, може да е по-удобно. http://www.trenord.it/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Моето предложение:

Сутринта рано - влак до Комо. Можете да разгледате набързо Брунате, да се повозите на зъбчатата железница и да видите там къщата, в която е живял Пенчо Славейков. Погледа от Брунате към езерото е много хубав.

После с корабче или автобус отивате до Беладжо. След него можете да видите още поне едно градче/вила и накрая да отидете във Варена. От Варена с влака към Милано.

Това отнема цял ден.

 

Според мен този план е добър.

От централната гара на Милано има директен влак до Комо (S. Giovanni) малко под 5 евро в 7:13 и 8:13. Ако вземете този в 8, няма да имате време да се качите до Брунате преди да вземете корабчето - то е в 10:00.

Ако изберете да се връщате по същия път т.е. от Комо няма да ви стигне времето за още едно градче освен Беладжио.

Важно е какъв билет и за какви корабчета ще си вземете. Има едни по-бързи, но закрити и не може да се любувате на самото езеро и на всичките малки спирки/селца. Но пък до Беладжио ще си плувате около 2:30-3 часа.

Ако се качите на Брунате след обяд - слънцето ще ви свети в обектива и ще ви е много яд (поне аз бях така)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето една карта с най-основните забележителности в Милано.

Добрите цени за пазаруване са извън Милано. Вече споменаха Serravalle Designer Outlet, а аз ще добавя към него и FoxTown Factory Stores, и Vicolungo The Style Outlets.

Картата определено обхваща всички  забележителности в Милано /дори и някои пресилени , но е предостатъчна за първо посещение /

FoxTown  е много хубав комплекс, но е в Швейцария /цените са значително по високи от Serravalle/  но пък  в тази посока може би могат да се съчетаят -  аутлет с Комо , но не знам как са нещата с транспорта, винаги съм бил само с кола в този район.

Връзка към мнение

 

 

Моето предложение:

Сутринта рано - влак до Комо. Можете да разгледате набързо Брунате, да се повозите на зъбчатата железница и да видите там къщата, в която е живял Пенчо Славейков. Погледа от Брунате към езерото е много хубав.

После с корабче или автобус отивате до Беладжо. След него можете да видите още поне едно градче/вила и накрая да отидете във Варена. От Варена с влака към Милано.

Това отнема цял ден

Това е интересно предложение :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.