Прескочи до съдържание

Милано


gajev

Препоръчани мнения

А може би не е възможно през сайта за се резервират безплатни билети.

Вероятно е само по телефона, но не съм ползвала никога такива, та просто си разсъждавам.

Няма как, ако беше само по телефона, нямаше да ги добавят и на сайта. Просто не са допревели всичко и част от информацията е на италиански.

Здравейте, преди малко купих успешно 4 билета за 03.02. от 15,30ч. с тур на английски език. Направих си регистрация и я потвърдих чрез линка, който получих по е-мейла. След като избрах дата и час, системата ми изписа брой свободни билети. Резервирах 4 билета и ги добавих към кошницата. След тази стъпка имаше известие, че задължително трябва да добавя 4 аудио гайда, което и направих, като избрах отново същата дата и час от календара и добавих 4 броя към кошницата. Потвърдих резервацията за 4 билета (4*12 eur) с 4 гайда (4*3.5 eur) и платих цялата сума от 62 eur. Получих е-мейл с потвърждението и линк към платения ордер, който трябва да се разпечата и представи на касата 1 час преди началния час на тура.

Май при мен проблемът е, че има часове само с тур (на английски или италиански). Ще изчакам още малко за други часове, дано да имам късмет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Потвърдила съм си регистрацията. Пробвах през различни браузъри, както и през телефона. Пробвах и за тур с гид, и за тур без гид. Пробвах за различни дати , включително и за този месец. В момента , в който добавя 7 билета и му дам купи/ продължи, ми изписва тази грешка.

Връзка към мнение

По-горе май писах, пробвах и с един билет, тъй като имам опит от билетите за Ла Скала - там дава само по 2 билета на човек и се наложи да си направя 4 регистрации, за да купя. Почвам да си мисля, че може в самия профил да е проблемът и освен да ползвам с някой от другите мейли да направя нова регистрация.

Връзка към мнение

Да се похваля - вече съм горда собственичка на 7 билета за Ла Скала. 

Ако не е тайна - за коя опера и на каква цена? 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

 

В момента , в който добавя 7 билета и му дам купи/ продължи, ми изписва тази грешка.

А преди да избереш "Buy" въвеждаш ли кода от картинката?

Връзка към мнение

А преди да избереш "Buy" въвеждаш ли кода от картинката?

Определено го въвеждам  :)

Ако не е тайна - за коя опера и на каква цена? 

Не е опера , а рецитал на Красимира Стоянова с творби на Чайковски, Мусоргски,Пучини и Респиги . Цената е повече от скромна 10,80 евро за билет

Направих си нова регистрация и с нея се получава, само дето вече няма билети :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз купих за Тайната вечеря, но за друг ден, а не за този, който исках.

Нямаше проблем за 18 ч. в деня на пристигането ни - явно туровете на английски и италиански объркваха нещата при нас.

Надявам се да имаме време да отидем, защото безплатно значи 4 евро (колкото полет до някъде с Райън).

Кацаме в 12:25, докато се добутаме до гарата и после до апартамента... В тази връзка какво ми препоръчвате, да си купя ли от тук билети за трансфер от летището до града или там на място?

И още един важен въпрос: видях в сайта на градския транспорт на Милано, че има билет за багаж. Но преводът им на английски на сайта е ужасТ и нагоре. Някой знае ли какво е безплатното количество багаж, който можем да носим? Ние сме с ръчните на Райън (по два броя) и 1 куфар.

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да повдигна темата - моля, кажете какво включва билетът за градски транспорт в Милано и какво - отделния билет за багаж.

Би ли дала линк към билета за багажа, че да не ровя из нета.

Никога не съм плащала за багаж и гледам, че доста хора влачат куфари из метрото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Би ли дала линк към билета за багажа, че да не ровя из нета.

Никога не съм плащала за багаж и гледам, че доста хора влачат куфари из метрото.

 

Ето го: http://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Biglietti/Pages/Biglietti%20Urbani.aspx

 

Сигурно тук е обяснено, но на италиански :(

http://www.atm.it/SiteCollectionDocuments/norme%20di%20comportamento%20per%20i%20passeggeri.pdf

Редактирано от Еmilia
Връзка към мнение

Според този линк може да се превозват безплатно само чанти, на които най-дългата страна не превишава 50 см.

Мерси! А по колко броя на човек?

Връзка към мнение

Това, което намирам из нета, че е безплатно пренасянето на багаж 1 бр. куфар или чанта, на която най-дългата част е до 50 см.

Над горния размер до 90 см. е с билет. Над 90 см се допускат само определени предмети като ски, стикове за голф, муз. инструменти, но не и чанти/куфари.

Коментариите са, че това е само писана разпоредба, която не се прилага. Обаче все пак съществува :-).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи ще вземем един билет за куфара на отиване и един за връщане. За всеки случай. Нищо че сме с по два ръчни багажа, големият от които е с 55 см най-дълга страна.

 

В това отношение нашият градски транспорт е по-добър - дават на човек по две неща с общ сбор на трите измерения до 140 см (но пак с двата ръчни на Раян и 1 куфар трябва още 1 билет).

Връзка към мнение

Здравейте, реших да пиша тук, за да не пускам нова тема. Някой посещавал ли е кръг от Formula 1 на Монца? Имаме идея с моя приятел тази година да посетим състезание именно там. Състезанието е на 3-ти септември. Знам, че е малко рано, но много бих се радвала ако ми помогнете с всякакви съвети. Като за начало самолетните билети и на кое летище е добре да кацнем..Мислим да летим в събота и в понеделник да се върнем. Билетите за F1 ще са ни за трите дни (петък, събота и неделя), затова ако полетът е рано сутринта в събота би било най-добре. Иска ни се да спим в Милано, но не знам дали е добра идея, какво бихте препоръчали? Дали от Милано има автобуси или влакове, които да стигат до Монца?  В Будапеща знам, че имаше безплатни автобуси осигурени от организаторите, дали и за състезанието в Монца е така? В Милано сме били веднъж на екскурзия, поразгледали сме основните забележителности и не е задължително нощувките да са там. Търсим място, което да е удобно за състезанието и летището, и да не е скъпо. Бюджета ни е ограничен. За билетите за състезанието сме отделили 300 евро, наяваме се самолетните билети двупосочни да излязат около 200 лева, ако намерим по-евтини още по-добре и спането за две нощувки ако се вмъкнем в до 300 лева, не знам дали е възможно, но бих се радвала да е :lol:. Като за начало това са въпросите ми, всякакви насоки и идеи са добре дошли. :)

Връзка към мнение

Бедата с формулата в Монца, е че е винаги края на август, което прави самолетните билети безумно скъпи и 200лв на човек ще е късмет. За летища стават и Милано, и Бергамо и има лесен транспорт и от двете места. Предполагам Милано ще е по-добре като база за спане, че сигурно ще има осигурени шътъли. 

 

Аз лично съм фен на General Admission билетите, мисля че в Monza има доста добри места за тях, 90€ :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бедата с формулата в Монца, е че е винаги края на август, което прави самолетните билети безумно скъпи и 200лв на човек ще е късмет. За летища стават и Милано, и Бергамо и има лесен транспорт и от двете места. Предполагам Милано ще е по-добре като база за спане, че сигурно ще има осигурени шътъли. 

 

Аз лично съм фен на General Admission билетите, мисля че в Monza има доста добри места за тях, 90€ :)

 

Да, от сега се оглеждам за самолетни билети, дано изпадне добра оферта. За билетите за състезанието това, което ме спира за General Admission е, че четох, че хубавите места се заемат от местните и едва ли не като отидем няма да има къде да се вместим. А и това, че няма екран ме притеснява, защото няма да може да следим цялото състезание и интересните моменти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При всички положения аз бих избрал или около Параболика или в края на старт финала. Самия старт финал мисля, че е надценен, там се минава с такава скорост, че не се вижда много, най-вече не си заслужава заради цената според мен. Но бих стоял близо до него, за да може след състезанието да слезна на пистата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При всички положения аз бих избрал или около Параболика или в края на старт финала. Самия старт финал мисля, че е надценен, там се минава с такава скорост, че не се вижда много, най-вече не си заслужава заради цената според мен. Но бих стоял близо до него, за да може след състезанието да слезна на пистата :)

За старт финала и според мен няма смисъл. За сега сме харесали Parabolica Interna A (23a), като гледахме рейтинга на различните места на този сайт http://www.bookf1.com/f1-italy/tickets.htm като и от него ще поръчаме билетите.

Връзка към мнение

За старт финала и според мен няма смисъл. За сега сме харесали Parabolica Interna A (23a), като гледахме рейтинга на различните места на този сайт http://www.bookf1.com/f1-italy/tickets.htm като и от него ще поръчаме билетите.

 

С билетите за формула 1 е като с билетите за концерти. Има много сайтове с надценки, обикновено се познават по това, че продават билети за всички състезания, за разлика от официалните сайтове, които са си само за конкретното ГП. Тези официални сайтове обикновено имат връзка от официалния сайт на пистата и така се намират, защото топ резултатите в гугъл са завзети точно от такива сайтове прекупвачи. 

 

Ето го официалния сайт за билети за ГП на Монца, спестяваш си букинг и куриерската такса на посочения от теб сайт, едно 30-евро на билет спестяване. Кой ти ги дава :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С билетите за формула 1 е като с билетите за концерти. Има много сайтове с надценки, обикновено се познават по това, че продават билети за всички състезания, за разлика от официалните сайтове, които са си само за конкретното ГП. Тези официални сайтове обикновено имат връзка от официалния сайт на пистата и така се намират, защото топ резултатите в гугъл са завзети точно от такива сайтове прекупвачи. 

 

Ето го официалния сайт за билети за ГП на Монца, спестяваш си букинг и куриерската такса на посочения от теб сайт, едно 30-евро на билет спестяване. Кой ти ги дава :)

 

Страхотно, не го знаех този сайт. Предполагам е проверен и е надежден? Другият сайт също предлага разпечатване на билетите, но на мен все ми се искаше да ги имаме не на ксерокопие, за да си ги запазим за спомен, понеже имам навика да правя разни албуми със снимки, билетчета, бележки и тн. от различните пътувания, но пък наистина ще спестим около 60 евро, което не е никак малко.

Връзка към мнение

Страхотно, не го знаех този сайт. Предполагам е проверен и е надежден? Другият сайт също предлага разпечатване на билетите, но на мен все ми се искаше да ги имаме не на ксерокопие, за да си ги запазим за спомен, понеже имам навика да правя разни албуми със снимки, билетчета, бележки и тн. от различните пътувания, но пък наистина ще спестим около 60 евро, което не е никак малко.

 

Официалният сайт на пистата е това, по-официално няма накъде :) Просто споделям този трик, че и при моите посещения на Ф1 съм минал по същия път, тогава ме шокира, че дори f1.com, който е официалния сайт на федерацията, продава билети с надценка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Официалният сайт на пистата е това, по-официално няма накъде :) Просто споделям този трик, че и при моите посещения на Ф1 съм минал по същия път, тогава ме шокира, че дори f1.com, който е официалния сайт на федерацията, продава билети с надценка. 

 

Разбирам. Най-вероятно ще вземем билети от сайта, който ти ни препоръча в такъв случай. Благодаря. :)

Връзка към мнение

Здравейте, предстои ми пътуване (24-27.05) до Милано и съм решила със сигурност да отделя един цял ден за Бергамо, заради хубавите отзиви, които намерих във форума, а другите ден и половина се двоумя между вариантите:

1) по-лежерно прекарване в Милано, като спокойно да обиколим повече галерии, музеи и т.н.

или

2)половин ден в Милано (24.05), цял ден в Ла Специя (25.05), цял ден в Бергамо(26.05) + евентуално, ако се приберем от Бергамо към 16 ч., да се понасладим още малко на Милано, защото на 27.05 полетът ни е чак в 13 ч., така че ще може предният ден да постоим до по-късно.

 

И понеже много се чудя за Ла Специя, а ми се вижда доста далече, ще се радвам да кажете дали си струва. Другото е, че от 8.02 ще започне резервирането за Тайната вечеря за май месец и доколкото знам трябва бързо да се действа, та до 8.02 ще трябва да ми се е изяснила програма. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.