Прескочи до съдържание

Еднопосочен билет до Мексико ...


Препоръчани мнения

Здр :) Искам да питам за Мексико- трябва ли ми виза. Имам еднопосочен билет за Канкун,и не знам колко ще седя там.Пише за Мексико без Виза. На места пише 90 а на други 180 дена.Там на летището ли ще ми извадят виза. Благодаря ви предварително :)

Връзка към мнение

Никъде не виждам да има изискване за двупосочен билет за да те пуснат. А и ние сме без визи, а не с visa on arrival, където може да има такова условие....

 

На летището само печат ще ти ударят, без виза.

Връзка към мнение

Ето какво пише в сайта на министерството на външните работи:

"Българските граждани, притежаващи валидни паспорти, могат да влизат и пребивават на територията на Мексико, като туристи без визи, за срок до 180 дни. На място престоят може да бъде продължен в службите за миграционен контрол на чужденците към съответния щат - www.inm.gob.mx.

При влизане на територията на Мексико, в качеството си на туристи, българските граждани попълват миграционен формуляр, който трябва да се представи при напускането на страната, заедно с паспорта и билета за обратно връщане. В случай на загубен или откраднат миграционен формуляр, трябва да се уведомят компетентните полицейски власти, които издават служебна бележка, удостоверяваща този факт. При напускане на страната, българските граждани със загубен, унищожен или откраднат миграционен формуляр заплащат глоба на летищата, която се определя и заплаща в офисите на миграционните власти на съответното летище.

Българските граждани, които предвиждат да се установят на територията на Мексико за срок по-дълъг от 180 дни или ще пребивават в страната с цел работа, обучение или друга доходоносна дейност, следва да се обърнат за повече информация към посолството на Мексико в Будапеща, отговарящо и за Република България."

Връзка към мнение

Така както аз го чета, билета трябва да го представиш при напускане на страната. Самия факт, че може да увеличаваш 180 дневния престой показва, че не е необходима дата на напускане. Но това са само размишления.

 

Имахме хора, които наскоро минаха през Мексико, дано дадат практическа информация от първа ръка.

Връзка към мнение
Георги Матеев

При влизане в Мексико не се изисква никаква виза. На летището в Канкун не искат да се показва какъвто и да е билет за връщане, единствено трябва да дадеш адрес на пребиваване в страната.

 

Само имай предвид, че има летищна такса при излитане от Канкун в размер на 345 мексикански песота, плаща се по време на чекиране.

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Един бърз въпрос т.е. надявам се на бърз отговор.

 

Европа-Лима с прекачване в Мексико и наобратно същото. Времето между първото и второто кацане в Мексико е около 20 дни

 

Иска ли се някаква виза за Мексико. Ако да - колко. И трябва ли да ходя някъде по Европа за тази виза? (не се сещам дали имаме посолство на Мексико в БГ)

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Един бърз въпрос т.е. надявам се на бърз отговор.

 

Европа-Лима с прекачване в Мексико и наобратно същото. Времето между първото и второто кацане в Мексико е около 20 дни

 

Иска ли се някаква виза за Мексико. Ако да - колко. И трябва ли да ходя някъде по Европа за тази виза? (не се сещам дали имаме посолство на Мексико в БГ)

 

Купувай, никакви проблеми! Други магеланци проиграха вече този маршрут. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , ven62 каза:

Един бърз въпрос т.е. надявам се на бърз отговор.

 

Европа-Лима с прекачване в Мексико и наобратно същото. Времето между първото и второто кацане в Мексико е около 20 дни

 

Иска ли се някаква виза за Мексико. Ако да - колко. И трябва ли да ходя някъде по Европа за тази виза? (не се сещам дали имаме посолство на Мексико в БГ)

 

При всяко влизане и излизане имаш безплатна ВОА. /Няма визи, обърках се. Нищо, че два пъти съм била/

Ние пътувахме по този маршрут 2018 до Перу. Мекскико сити е бонус.

Редактирано от lesy
грешка
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , mililia каза:

Купувай, никакви проблеми! Други магеланци проиграха вече този маршрут. 

Сещам  аз ... @Яничка, @Цвете, ...

Ама не четат.

🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Мексико пътуваме без визи - няма VOA. Както пише по-горе в темата - с престой до 180 дни, който престой може да бъде продължен.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , ven62 каза:

Сещам  аз ... @Яничка, @Цвете, ...

Ама не четат.

🙂 

Е ти искаш да седят на повикване и веднага да ти отговорят до 5 минути 😀

Да не говорим, че информацията я има готова във форума на 2 клика

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , neuromancer каза:

Е ти искаш да седят на повикване и веднага да ти отговорят до 5 минути 😀

Да не говорим, че информацията я има готова във форума на 2 клика

Сигурен бях, че я има и се информирах веднага след като любезна модераторка (това "модераторка" ми звучи като "мажоретка" :wink:)  ми премести въпроса тук.

Аз бях попитал в общата тема "Искам да попитам"

Благодаря на всички за отговорите.

Информирах се. Стана ми пределно ясно.

Не се мъчете повече.

:smile:

 

Връзка към мнение
преди 52 минути , ven62 каза:

Сигурен бях, че я има и се информирах веднага след като любезна модераторка (това "модераторка" ми звучи като "мажоретка" :wink:)  ми премести въпроса тук.

Аз бях попитал в общата тема "Искам да попитам"

Благодаря на всички за отговорите.

Информирах се. Стана ми пределно ясно.

Не се мъчете повече.

:smile:

 

Купувай, ако те устройва. Аеромексико са много добри, ако за тях става въпрос.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Цвете каза:

Купувай, ако те устройва. Аеромексико са много добри, ако за тях става въпрос.

За тях, за тях...

AMS-LIM-AMS със стоп в MEX  - 355Е.... Ех, който си има база в Амстердам... @ven62 , лесно ти е на теб 😉

Аз ще си почакам за нещо от южна Европа...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, baiKolio каза:

За тях, за тях...

AMS-LIM-AMS със стоп в MEX  - 355Е.... Ех, който си има база в Амстердам... @ven62 , лесно ти е на теб 😉

Аз ще си почакам за нещо от южна Европа...

Ами, виж дали няма нещо и от Мадрид. тогава едни пътуваха от Амстердам, а други от Мадрид.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.