Прескочи до съдържание

За какво са всички копчалъци в кокпита на самолета?


Георги

Препоръчани мнения

Ако не се беше появил този форум да ми трепе времето, може би щях да напиша такъв пост в моя блог, но вече няма нужда, поне ако се оправяте с английския.

 

В следващия линк има най-подробното и описателно обяснение, на нормален език, на което може да разчитате.

 

What do all the controls in an airplane's cockpit do?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако не се беше появил този форум да ми трепе времето, може би щях да напиша такъв пост в моя блог, но вече няма нужда, поне ако се оправяте с английския.

Колко му е един превод да направиш :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много хубава статия, но ... сега се чудя как да се вкарам в пилотска кабина за да разгледам отбилзо всички тези копчета. :)

Освен да се запознаеш с някой пилот и той да те вкара ;):)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен да се запознаеш с някой пилот и той да те вкара ;):)

Ха-ха  познавам даже двама. :P

Обаче работят мнооого далече от тук.

Та ... търси се пилот наблизо. :derisive: 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха-ха  познавам даже двама. :P

Обаче работят мнооого далече от тук.

Та ... търси се пилот наблизо. :derisive: 

Мари, аз пък си мисля, че това да идеш на далеч е за предпочитане.

Ще съчетаеш  приятното с едно полезно пътешествие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много хубава статия, но ... сега се чудя как да се вкарам в пилотска кабина за да разгледам отбилзо всички тези копчета. :)

 

С оглед на това, че имаш малко дете е повече от лесно, децата са като ключ за кокпита, обсъждахме го и в съседна тема. Само на кацане, уж детето да види, пък ти мятай едно око отзад :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мари, аз пък си мисля, че това да идеш на далеч е за предпочитане.

Ще съчетаеш  приятното с едно полезно пътешествие.

Сигурно е така. След време и това ще стане. :)

 

С оглед на това, че имаш малко дете е повече от лесно, децата са като ключ за кокпита, обсъждахме го и в съседна тема. Само на кацане, уж детето да види, пък ти мятай едно око отзад :)

Веднъж летяхме на рожденния ден на единия и не пожела да влезе в кабината, дори и като го канеха, след като кацнахме. Обяснението беше, че ... бърза за училище. :biggrin:  

Обаче ... аз не искам само да хвърля едно око, а направо да седна на мястото и да поразгледам.

Връзка към мнение

Обаче ... аз не искам само да хвърля едно око, а направо да седна на мястото и да поразгледам.

 

На много летища има самолети като музейни експонати. Сещам се за едно фокерче на терасата на летище Амстердам. Там можеш да си влизаш и да си разглеждаш колкото си искаш. Не си спомням дали се сядаше в кабината обаче... Но сигурно и на други летища го има същото. Малко не е толкова истинско, когато дисплеите на самолета отдавна са угаснали, но може да щракаш копченца без никой да се кара :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.