Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

здравейте,

предстои ми пътуване до Перу и тридневна разходка из Амазонската джунгла. натъкнах се на противоречива информация относно необходимостта от ваксина срещу жълта треска. Доколкото знам, ваксината не е от най-безопасните за организма и затова се чудя да си правя или не...

 

Връзка към мнение

Като чета излиза, че няма да ти е задължителна, а препоръчителна, значи всичко си зависи от теб. Ако мислиш в следващите години да ходиш в Африка на сафари например, за голяма част от типичните дестинации там е задължителна, тогава по-добре си я направи от сега. Аз имам, жена ми, голямото дете на 7, при никой не е имало каквито и да било странични ефекти.

Връзка към мнение

Здравей, 

 

не си спомням да съм имала някакви последици след ваксината. Откриха ми проблем на щитовидната жлеза, но не мисля че е от ваксината. Явно трябва да прочета повече за тази ваксина. Лошо ми действаха лекарствата против малария. 6м след като ги бях спряла имах симптомите все едно още ги пия.

Връзка към мнение

Просто пропусни джунглата и всичко ще е наред.

В Перу има толкова много да се гледа, на джунгла ще ходиш другаде.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Зависи в коя част на Перу ще бивакувате.

На юг- Пуерто Малдонадо- проблем за ваксини, нямаш. Но на север- задължително трябва да се направят. Там и малария, и жълта треска и... 

За повече инфо- звънни на телефона на Института за заразни и паразитни болести, първо, за да провериш наличности, второ- за да ти кажат странични реакции и трето- да ги питаш, дали някъде по света (в случая- Перу и по- конкретно град...) не е обявена епидемия от нещо си, за което да се ваксинираш

Връзка към мнение

Благодаря за информацията! Бях в центъра и ми казаха да не си правя! Отидох на място и се върнах и вече месец нямам индикации за проблем ;))))!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.