Прескочи до съдържание

Cebu Pacific - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Никой не знае дали няма да е понеделник , сряда и петък , дали ще е пак три пъти или повече , или пък по-малко ... Божа работа.

Връзка към мнение

Здравейте,

може ли някой да разясни в полетата given name/ family/surname  какво искат..

айде в първото ясно - личното име, ама после фамилия и второто/бащино име ли?

или просто само име и фамилия.

И може ли в последствие да се добавят данни за паспорта, че ще го подновявам скоро?

явно за пашапорта може и по-късно, пише си го ....

за имената някой да подскаже, благодаря.

Given name е малкото ти име, а Family/Surname са фамилното ти такова. Family е американски английски, а Surname е британски :)  Повечето авиокомпании при покупка на билет изискват само собствено и фамилно име, има и такива които ти предлагат да въведеш и Middle, тоест бащино, но не е задължително, а и тази не е от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И пак благодарности на колегите от този форум че сигнализираха за тази невероятна промоция! :good:

Току що награбих три билета за септември Дубай-Манила-Дубай на 77 Евро/тотал на калпак с избор на седалки, само ръчен багаж, без застраховки и храна.

Съвет към тези, които още не са си напазарували- проверявайте през 3-4 часа! Избора е доста ограничен, но спрямо вчера вечерта, днес определено има леко раздвижване и се появиха места на двуцифрени суми ;)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

mitkobiker Жив и здрав да си, че ми напомни да проверя CEBU пак днес! Имаш 1 бира от мен!

Цял следобед ги мисля и вече съм горд притежател на билети Дубай-Манила-Сидни и обратно за €243 от 21.08 до 03.09 :) За малко да набарам и за 3 дни да отскоча и до Сиам Рип, ама ще ги чакам...
Иначе може би съм един от първите възползвали се от промоцията, още на 27.01 рано сутринта - ще бъда във Филипините с още 2ма ентусиасти за един месец от 16ти октомври до 16ти ноември.
В последствие попаднах на Магеланци и останах приятно учуден, че немалко хора също са взели билети, и то вечерта  :blink:  Супер сте!

Редактирано от Константин
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може ли съвет,тъй като за първи път влизам в сайта CEBU PACIFIC и никога до сега не съм наблюдавала цените там, дали ако купя сега само едната посока Дубай-Манила, по-нататък има шанс да намалят билетите поне на 50% в другата посока. Имам предвид дали се очакват нови промоции дори не толкова големи или пък да променят цените на билетите както правят Wizzair. Няма нищо подходящо двупосочно за момента и се чудя дали да не взема една посока.

Връзка към мнение

Евала. Тези от Себу са големи пичове, не като Уиз. Това са истински промоции. Купих си Манила - Тайпе 23 евро на посока.

 

Много хора се възползваха от промоциите на Cebu, което на мен ми говори, че бройките на промоционалните билети изобщо не е символичен. Това от една страна може да е радващо, но от друга страна може и да е притеснително. Авиокомпаниите не са благотворителни дружества и раздаването на почти безплатни билети до такива дестинации като Дубаи може да им струва много и от бизнес гледна точка не е много логично. Едно е да дадеш билет за 10 евро за полет от 1-2 часа, друго е да дадеш подобен билет за полет от 9 часа. При първият случай от много пътници може да имаш малко загуби на пътник, което би се оправдало с маркетинговия ефект на промоцията, но при вторият случай от относително малко пътници имаш огромни загуби.

 

Дано съм лош пророк, но аз не бих бил много спокоен за бъдещето на тази авиокомпания. Ако имах билет би се разровил да им погледна баланса на компанията.

Връзка към мнение

Много хора се възползваха от промоциите на Cebu, което на мен ми говори, че бройките на промоционалните билети изобщо не е символичен. Това от една страна може да е радващо, но от друга страна може и да е притеснително. Авиокомпаниите не са благотворителни дружества и раздаването на почти безплатни билети до такива дестинации като Дубаи може да им струва много и от бизнес гледна точка не е много логично. Едно е да дадеш билет за 10 евро за полет от 1-2 часа, друго е да дадеш подобен билет за полет от 9 часа. При първият случай от много пътници може да имаш малко загуби на пътник, което би се оправдало с маркетинговия ефект на промоцията, но при вторият случай от относително малко пътници имаш огромни загуби.

 

Дано съм лош пророк, но аз не бих бил много спокоен за бъдещето на тази авиокомпания. Ако имах билет би се разровил да им погледна баланса на компанията.

 

Коментирахме го това в предишната тема. Компанията има доста поръчани самолети, получава си ги навреме, отваря нови дестинации постоянно, няма някакви индикации да имат проблеми с паричните потоци. Не са Sky Europe, които постоянно бяха в 10 еврова промоция, забраниха им да кацат във Виена заради неплатени задължения и т.н. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Коментирахме го това в предишната тема. Компанията има доста поръчани самолети, получава си ги навреме, отваря нови дестинации постоянно, няма някакви индикации да имат проблеми с паричните потоци. Не са Sky Europe, които постоянно бяха в 10 еврова промоция, забраниха им да кацат във Виена заради неплатени задължения и т.н. :)

 

Дано си прав, но въпреки това за мен тези промоции си остават извън нормалната бизнес логика! Не е случайно, че други авиокомпании, които също растат не правят такива големи промоции за далечни дестинации. Сигурно имат голям инвеститор който им осигурява финансирането, но въпросът е до кога?

 

При Скай Юръп обаче добре сработи системата на банките, че ако не си получил услугата поръчана с Виза или Мастеркард, банката е длъжна да ти върне парите :) Клиентите си получиха обратно парите, а банките пиха по една студена вода :)

 

Аз лично бях един от последните пътници на Скай Юръп по линията Сплит-Братислава. Два дни преди да фалират си пропътувах последната отсечка с тях :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно ми е, всички които вече са купили билети Дубай-Манила-Дубай за след октомври месец, какви цени очаквате да обявят Wizz до Дубай и мислите ли да купувате веднага щом обяват зимното разписание или ще чакате промоции и датата да наближи за евентуално по-ниски цени?

Връзка към мнение

Според мен с цените си до Дубай  Уиз  ще ни прецакат очакваното евтино и хубаво пътуване.  Дано не съм прав. Да се чака, няма смисъл, Колкото по към зимата отива, все по-скъпи ще стават билетите им.  Малка надежда възлагаме и на ФлайДубай...

Връзка към мнение

.  Малка надежда възлагаме и на ФлайДубай...

на мен само те са ми вариант, но като им гледам цените се плаша, пробвах да разбера дали и кога правят промоции,  и нищо не разбрах...

Връзка към мнение

Интересно ми е, всички които вече са купили билети Дубай-Манила-Дубай за след октомври месец, какви цени очаквате да обявят Wizz до Дубай и мислите ли да купувате веднага щом обяват зимното разписание или ще чакате промоции и датата да наближи за евентуално по-ниски цени?

 

Ами аз съм съм си си казала, че този път няма да чакам много ниска цена. Ако видя на 150 лева на посока - може би ще купя. Мисля, че е реалистично, особено като прегледах по време на промоцията цените за следващите 2-3 месеца - за много дати имаше по 80 - 100 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно ми е, всички които вече са купили билети Дубай-Манила-Дубай за след октомври месец, какви цени очаквате да обявят Wizz до Дубай и мислите ли да купувате веднага щом обяват зимното разписание или ще чакате промоции и датата да наближи за евентуално по-ниски цени?

Зависи с какви цени ще стартират ...

Ако излезнат с нещо до 140-150лв. на посока - още на първото 20% намаление мисля да си купя.

Ако са по-високи първоначалните цени - ще поизчакам месец-два да видя какво е положението.

 

А понеже знам, че в този форум (и със сигурност не само в него) има много хора, които не харесват WIzz, ето повод да ги бойкотирате  ;)  - има FlayDubai, има варианти с катарците през Доха, има с Търкиш през Истанбул :)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Най-ниската цена на Уиз до Дубай е около 100 лева на посока. Такива цени съм виждал само около откриването на линията и в най-слабите (най-горещите) месеци юни-август.

Ако пътуването ви е през лятото може да изчакате... ако ви издържат нервите :rolleyes:

Според мен всичко около 150 лева на посока си е добра цена.

По моите дати на пътуване в средата на септември Уиз в момента са 400 лева, а Катар с промоцията тази седмица ми е на същите пари и няма да им се кумя много :P

На Флайдубай цени под 100 евро на посока никога не съм виждал, а сега като им гледам полетите до София не падат под 160 евро на посока.... изобщо не са далавера.

Връзка към мнение

Че то щом Qatar имат Дубай за 400 лева и ако човек няма да пътува само с ръчен багаж ... за чий би се качил при Wizz   :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-ниската цена на Уиз до Дубай е около 100 лева на посока. Такива цени съм виждал само около откриването на линията и в най-слабите (най-горещите) месеци юни-август.

Онзи ден имаше много дати по 80 лева за близките месеци, както и няколко по 60 лева.

Връзка към мнение

Аз гледам Price History на полетите, които ме интересуват, в софтуера Azuon и така се ориентирам, кое е скъпо и кое не, за определените дати.  Като има 4-5 цени по различно време и става ясно - някои цени не се сменят цяла година, няма значение промоция, Рамазан байрам или каквото и да е :)

Редактирано от Константин
Връзка към мнение

Нова промоция - 50% намаление на международните полети от 01.03 до 14.06!оо

 

Като ги разгледах - не са много датите.

Редактирано от tougherty
Връзка към мнение

Наближава нещо, днес имаха пак малко странно поведение с поредната промоцията. Сега стои на сайта им coming soon... Миналата година по това време са обявили билети по 28 песо по случай 28-ата си годишнина, сега им е 29-тата. Официалната дата е 8 Март, но промоциите ги пускат преди това.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да кажа, че днес, въпреки че няма кой знае какви промоции на сайта обявени, например има до Dumaguete, изведнъж най-неочаквано се оказа, че билетите от Осака до Манила, които са по 25000йени за моята дата от 2 месеца насам са промотирани по 1000йени само! И така след упорито чакане се уредих.

Изводът е, чеквайте го сайта от време на време, няма значение има ли обявена промоция.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.