Прескочи до съдържание

Кола под наем Ница юли 2015


Препоръчани мнения

Здравейте! Изчетох доста от темите за коли под наем и имам чувството,че все повече се обърквам.Моля,ако някой може да помогне със съвет от опит относно наемане на кола в Ница от летището и съответно връщане там.Най-добра фирма за наем...Бих искал да разбера има ли такова чудо като безплатен паркинг (за през нощта ) и къде може да се случи из Ница. Без значение е местоположението....Нещо относно скритите такси и т.н...Благодаря предварително..

Връзка към мнение

Безплатно се паркира на улицата през нощта, но места НЯМА. Ужас е паркирането в Ница, а публичните паркинги са скъпи. Ето инфо за кола под наем http://en.nice.aeroport.fr/Passengers/SHOPS-SERVICES/Car-rental/Car-Rental

Връзка към мнение

Ако си изчел темите, значи ги знаеш основните неща, в Ница няма да е по-различно :) Първия по-тънък детайл е със застраховките - колко струва допълнителната, има ли остатък, включва ли гуми и стъкла. Втория детайл е да се увериш, че кредитната ти карта е наистина кредитна, а не дебитна с възможност за онлайн плащания, това ще ти го каже банката. 

 

Понякога имам чувството, че доста плашим хората, но то е защото обичаме да навлизаме в съвсем дребни детайли, повече от спортна злоба от колкото от конкретна практическа полза :)

 

Всичките изброени компании в сайта посочен от Калоян са реномирани и не би трябвало да имаш проблем. Използвай някоя от търсачките, които биха ти изкарали всички компании и най-евтината оферта. Тези, които размотаваме из форума често са rentalcars.com и economycarrentals.com, има и други. За първата имаме представител, който може да отговори на всякакви притеснения, виж тази тема: http://magelanci.com/topic/1681-rentalcarscom-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8/

Връзка към мнение

Понякога имам чувството, че доста плашим хората, но то е защото обичаме да навлизаме в съвсем дребни детайли, повече от спортна злоба от колкото от конкретна практическа полза :)

 

Специално в това отношение не е плашене, а груба реалност. Никога няма да забравя как ми отказаха кола под наем в Англия - независимо от постоянния ми адрес - само защото представих дебитна карта - и то английска! Накрая си взех кола под наем с българска кредитна карта - тогава не бях заслужила още за местна :)

 

Освен това е важно да се провери дали компанията под наем не изисква голям талон - както е с английски книжки - или книжката да е международна - каквото и за значи това в България.

 

Не на последно място - искрено, искрено препоръчвам пълно каско. При последното ми пътуване видях че колата е одрана. Не от нас, може дори така да сме я взели. Но е факт че не се притесних изобщо, а и не изобщо не я провериха, плюс депозита беше много минимален (200 евро) - за гориво основно. Не всеки може да извади 1000 евро кредитен депозит... 

 

За паркинг в Ница нямам идея. Успех!

Връзка към мнение

....

Не на последно място - искрено, искрено препоръчвам пълно каско. При последното ми пътуване видях че колата е одрана. Не от нас, може дори така да смe я взели! ...

И не на последно място - при взимане на колата се прави един хубав оглед и ако се открият някакви нагъвания или драскотини се посочват на служителя да ги впише в документите. Също така се проверява дали резервната гума си е на мястото. ;)
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И не на последно място - при взимане на колата се прави един хубав оглед и ако се открият някакви нагъвания или драскотини се посочват на служителя да ги впише в документите. Също така се проверява дали резервната гума си е на мястото. ;)

 

Много вярно :) 

Връзка към мнение

И не на последно място - при взимане на колата се прави един хубав оглед и ако се открият някакви нагъвания или драскотини се посочват на служителя да ги впише в документите. Също така се проверява дали резервната гума си е на мястото. ;)

 

Оффф, извинявам се, че нахълтвам в темата, ама тези работи, дето ги чета тук са една от причините да бягам от кола под наем като дявол от тамян. Пхууу, а е толкова голямо удобство, на някои места безценно. Много добре си живях, когато нищо не знаех и не четях и си карах на юнашко доверие, кеф и половина. А сега :mad:  Сори за офа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много добре си живях, когато нищо не знаех и не четях и си карах на юнашко доверие, кеф и половина. А сега :mad:  Сори за офа.

Ееее, спокойно де ;) , в общия случай всичко си минава нормално.

А и нали прочете Жоро, много точно го е казал:

Понякога имам чувството, че доста плашим хората, но то е защото обичаме да навлизаме в съвсем дребни детайли, повече от спортна злоба от колкото от конкретна практическа полза :)

 

Или както казва една моя колега на клиентите: "Аз искам да ви подготвя за най-лошия вариант, така  после каквото и да се случи, ще ви се струва по-добре" :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оффф, извинявам се, че нахълтвам в темата, ама тези работи, дето ги чета тук са една от причините да бягам от кола под наем като дявол от тамян. Пхууу, а е толкова голямо удобство, на някои места безценно. Много добре си живях, когато нищо не знаех и не четях и си карах на юнашко доверие, кеф и половина. А сега :mad:  Сори за офа.

 

Не бягай, опитване му е майката :) И повече разум, когато рискът е висок - тоест, малко по-висок разход. Но...  Има места, където без кола под наем трудно ще се добереш. Последното скитане в Елзас го доказа.

 

Иначе авторката на темата е добре да помисли ЗАЩО е нужна кола под наем в Ница - аз не знам дестинация, дето не може да се достигне с чудесен градски транспорт в областта, а колата е само тежест точно там. Само тема на размисъл... :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Иначе авторката на темата е добре да помисли ЗАЩО е нужна кола под наем в Ница - аз не знам дестинация, дето не може да се достигне с чудесен градски транспорт в областта, а колата е само тежест точно там. Само тема на размисъл... :)

 

Абе друго си е да джиткаш с някое Ферари , а  ще не огромно Бентли или поне скромна S-класа по баирите , та да се почустваш бял човек. Толкова баби и невръсни девойки съм виждал да карат подобни двутонни каруци по тия места.   Дето се вика дръж се естествено и прави като местните   :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аааа...не не ...Нямам претенции за Ферари...знам за удобния градски транспорт...просто идеята е, че сме 2 семейства, та сметнах за нелошо да наемем кола, но....има много време до тогава...нямам никакви претенции аз лично да се возя в градския транспорт или във влакче...:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.