Прескочи до съдържание

Филми, които всеки пътешественик трябва да гледа


Meidj

Препоръчани мнения

Селекцията е на хърватския пътешественически сайт Putoholičari и включва близо 50 игрални филма, разказващи за пътувания или просто откриващи някои прекрасни кътчета по света:

 

http://www.putoholicari.com/filmovi-koje-svaki-putoholicar-mora-pogledati-16001

 

От изброените мога да препоръчам горещо: "Brokedown Palace" и "Into The Wild". От останалите да съм изгледал не повече от 2-3 заглавия. 

 

Допълвайте свободно списъка :) На прима виста бих добавил: "Blood Diamond", "Bourne Trilogy", "The Way Back"...

 

:)

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Puno hvala,Meidj :)

Като се заговори за свободен пътешественически дух се сещам за "Into The Wild".

Най-любим ми е" А Good year".Един такъв лек и оптимистичен.

Мога да препоръчам"Тhe city of your final destination"-деиствието се развива на фона на красивата природа на Уругвай.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има един индонезийски екшън, не е кой знае какво като сценарий и актьорска игра, Java Heat, но всеки път ме връща в любимия ми град на нощните музиканти Джогиакарта и накрая има една епична гонитба и екшън из храма Боробудур, все едно отново съм там. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Специалните издания на Top Gear, когато обикалят в чужди държави. Не се шегувам хич, дори да не ви допада хумора, винаги в сценария са вмъкнати страшно много от местните обичаи и традиции. Основно вдъхновение за пътуването ми из Виетнам беше тяхното предаване, сега с Патагония доста пресолиха манджата, но това е друг проблем :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Тайният живот на Уолтър Мити  - в този филм Бен Стилър ми се видя  по-различен от обичайните му комедии, които съм гледала и ми хареса много повече. Свежо, с природа (Исландия), малко специални ефекти (със скейтборда )...Идеята -  съвременна приказка, лека комедия с  авантюристичен дух. Развлекателен :)

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Специалните издания на Top Gear, когато обикалят в чужди държави. Не се шегувам хич, дори да не ви допада хумора, винаги в сценария са вмъкнати страшно много от местните обичаи и традиции. Основно вдъхновение за пътуването ми из Виетнам беше тяхното предаване, сега с Патагония доста пресолиха манджата, но това е друг проблем :)

Подкрепям с две ръце - голоям фен съм на Top Gear, наистина чудесни пътешествия правят. Жалко, че в момента по ТВ дават само американският формат - и там пътуват, но повече из САЩ и далеч не правят тези дестинации, които Джереми Кларксън и компания ни показват.

Иначе "Into the Wild" съм го свалила от 2 седмици на компа и чакам да намеря време да го гледам. Щом всички го препоръчват, явно наистина е много дОбър.

Meidj, браво за страхотната тема :) 
Връзка към мнение

Благодаря за темата :)

Харесах си някои нови заглавия.

Видях, че в списъка е Before Sunrise, където действието се развива във Виена. Ако на някой му е харесал, може да му допадне и продължението, Before Sunset, където героите обикалят из Париж :)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за темата :)

Харесах си някои нови заглавия.

Видях, че в списъка е Before Sunrise, където действието се развива във Виена. Ако на някой му е харесал, може да му допадне и продължението, Before Sunset, където героите обикалят из Париж :)

 

И Before Midnight, където са по гръцките острови :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Този ме чака чинно в една папка на компютъра да стигна до него :), ама пусто, все се отплесвам

Връзка към мнение

Класация за пътешественически филми, в която не присъства нито един от "road movie"-тата на Wim Wenders не е никаква класация... :nono:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Като стана дума за бързи коли и дестинации, в началото на април е примиерата на "Бързи и яростни 7", снимано в Абу Даби.

Както се вижда, ще видим малко и от гъзарските мерста в О.А.Е.

Трейлърът ме просълзява всеки път, когато си го пускам:

http://vbox7.com/play:ba1ac58349

Връзка към мнение

The art of travel е филмa зa мен. Много по-добър от Into the wild, пресъздaвaщ нaистинa изкуството дa пътувaш. Други нaистинa добри филми сa Моторни дневници, зa млaдия Че Гевaрa, когaто решaвa дa пътувa с мотор из Южнa Aмерикa и един уникaлен филм In god‘s hands, който много трудно се нaмирa, но зa мен е чист шедьовър и фaктът че не се е комерсиaлизирaл го прaви още по добър. И един филм зa Центрaлнa Aмерикa и непознaтият свят зa много хорa Sin nombre, също невероятен и немного комерсиaлен, нaпомнящ нa Грaдa нa богa, който трябвa дa се гледa.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Чудна тема, благодаря! Дали сте много предложения, които не съм гледала.

 

Аз мога да препоръчам комедията "Blended" /бълг. заглавие "Заедно по принуда"/ с Дрю Баримор и Адам Сандлър - семейна ваканция в курорта Sun City в ЮАР, където и са правени снимките: http://blendedmovie.com/

Не е филм, който трябва да гледа един пътешественик, но е приятен и разтоварващ. Става за деца, моята дъщеря го е гледала няколко пъти.

Покрай този филм у дома се амбицирахме за една южноафриканска ваканция. :)  

Редактирано от Little wingels
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Предаването на адаша Слави

https://www.slavishow.com/бягство-към-победата/

Моите пътувания все повече приличат на него.Гледам да стигна от точка А до Б,да хвана този самолет,автобус или влак ,в толкова часа.Нещо като спорт.Забележителностите са на второ място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Оказа се, че съм гледала 25 от филмите в линка от първия пост, един ми е много любим. Намерих си и няколко нови предложения :). 

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Изгубени в ...небитието.

18+ и не е нито вдъхновяващ за мен, нито за хора със слаби нерви

Едно момче "възкръснало" за щастие на близките му,  а друго...

И все пак има нещо загадъчно в думата ghost

(може да иска регистрация)

 

The Strange Story of Prince Dethmer, Hadrien La Vapeur

 

https://www.festivalscope.com/all/film/the-strange-story-of-prince-dethmer/auto-play

Редактирано от Asterisk
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Каналче в ю тюб с филмчетата на Бен Кроп - легенда в леководолазния спорт. Филмите са основно за пътешествия по островите на Меланезия и Куинсленд през 80те години на ХХ век ;)

 

https://www.youtube.com/channel/UCq9Wh2QFjscKRGHKO1PSpbA/videos

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.